• Thriller

Hank a Mike (2008)

Koukat skoro hodinu a půl na dva chlapy v kostýmech velikonočních zajíců, kteří se snaží být vtipní, to teda byl skoro nadlidský výkon. Až na pár momentů to celé bylo o ničem a ještě k tomu trapné.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

V podstatě jde o ptákovinu, ale dá se u ní občas i zasmát. Hodně mě překvapily povedené akční scény, které tento film vytáhly z obyčejné šedi.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Nejspíš budu jeden z mála, koho tento film nijak zvlášť nezaujal. Nijak na mě nezapůsobil příběh, ani vizuální stránka filmu. Celé to vidím jako spíš podprůměrný film, jehož ujetý námět mě nechával zcela chladným.

Hlas smrti (2005)

O fenoménu elektronického hlasu jsem kdysi četl v nějakém časopise, ale nic se mi nahrát nepodařilo. Film o tomto fenoménu není žádné veledílo, ale dá se na to koukat a rozhodně to není jen nějaká lekací blbost. Asi to chtělo víc pracovat s napětím a atmosférou. Pak by to mohl být docela slušný filmový zážitek.

Intermezzo (1939)

Velmi prostý děj, který moc nezaujme. Ale i tak se na to dá koukat, protože Ingrid Bergmanová je krásná a zajímavá.

Boogeyman (2005)

A jsou tu další předvídatelné lekačky. Hlavní hrdina neusále vyděšeně kouká a pomalu se plíží k zavřeným dveřím...a baf...škubne to s vámi. Žádné veledílo v rámci žánru. Spíš jen další z průměrných filmů, který měl na víc.

Postavení mimo hru (2010) (TV film)

Dvakrát mistry světa v hokeji a pak šupem do komunistických lágrů. Dokument, který otvírá kudly v kapse. Komunisté byli šílená sebranka a stále sedí v Parlamentu, což je děsivé.

Kdo dřív umře, je déle mrtvý (2006)

Na tomhle filmu je nejlepší jeho název. Jinak je to zcela průměrný snímek s velmi vlažnými hereckými výkony. A přitom máte pořád pocit, jak byl námět promrhán, neustále si říkáte, jak by tohle a tamto mohlo být lepší, kdyby to vzal do ruky nějaký pořádný režisér nebo možná už scénárista.

3:15 zemřeš (2005)

Není to špatné, ale při sledování tohoto hororu se neubráníte pocitu x krát opakovaného déjà vu. Ne že by tvůrci přímo vykrádali, ale také vůbec nic nového nevymysleli, takže je z toho vlastně jen průměrný film se slušnými, ale předvídatelnými lekačkami.

Po přečtení spalte (2008)

Skvěle jsem se bavil při této místy docela černé komedii. Až jsem si říkal, jestli je normální smát se z jednoho metru prostřelené hlavě, ale nešlo to prostě zastavit. Bratři Coenové vypustili do světa film, který si rád kdykoliv zopáknu. A kdo mě z těch výborných herců dostal nejvíc? Zejména Brad Pitt, jehož role byla naprosto přesná, skvěle zahraná.