• Thriller

Vnitřní záležitosti (1990)

Richard Gere v jedné (myslím, že jediné) záporné roli podal dost přesvědčivý výkon, stejně jako Andy Garcia v roli jeho protivníka. Vnitřní záležitosti nejsou bůhví jak skvěklý film, ale rozhodně nepatří k těm špatným nebo nudným. Zdá se mi, jako by bylo nakročeno k něčemu velkému, ale pak komusi došel dech a všechno to zůstalo jen rozpačitě stát na půli cesty, což je rozhodně škoda.

Paříž (2008)

Lehce plynoucí a přeci ne pomalé a rozvláčné, mozaikovité a přeci ne chaoticky rozházené. Pro někoho film jako pohlazení po duši, která ale nepluje jen na bílém obláčku. Všichni ti lidé ukazují něco málo z tváře Paříže. Každý je jiný a každý si z nich a z města vezme něco jiného.

Stalinova poslední čistka (2005) (TV film)

Dokument, který sice podává nějaké informace, ale forma, jakou je podává, ho řadí spíš k průměru, což je škoda.

Piráti na vlnách (2009)

Tak tahle jízda na vlnách nejen mořských neměla chybu. Spousta dobré muziky a hlavně skvělé herecké výkony. Od začátku do konce perfektní.

Penelope (2006)

Ono to bylo takové rozporuplné. Pro někoho totální kravina, pro jiné dobrý film. Musím říct, že jsem v tom viděl obojí. Ale bylo to natočené tak, že pozitiva převažovala nad negativy, takže jsem koukal až do konce, i když jsem se několikrát přistihl, jak si říkám, proč na to vůbec koukám. Suma sumárum je to lehce nadprůměrný film s jistým poselstvím, o které ale stejně každý ví, jenže ho nikdy nikdo nebude plně brát v potaz.

Klub osamělých srdcí (2009) (TV film)

Jen takový průměrný televizní film o životě během normalizace. Dá se na to koukat, ale žádný velký zážitek to není.

Pařba ve Vegas (2009)

Čekal jsem ptákovinu a byl jsem velmi příjemně překvapený. Tahle cesta do Vegas se pánům fakt "vyvedla" a mě slušně pobavila.

Uvnitř tančím (2004)

Jakmile jsem se na začátku dozvěděl Roryho diagnozu, bylo mi jasné, jak to skončí. A teď šlo o to, jak to k tomu konci tvůrci zvládnou. Mnozí asi pustí slzu, nicméně musím ocenit, že se vůbec nekonal přímý útok na city diváků. Různé ty hlášky na postižení byly jen slabý odvar toho, jak mezi sebou tito lidé mluví. Ale musím nakonec uznat, že přes počáteční obavy to byl docela dobrý film.

Paranoid Park (2007)

Tak nějak nijaký film, který jen klouže a proplouvá jako skateboard po betonu. Všechno to jde až moc po povrchu, a když dojde k pokusu víc se do postavy ponořit, tak se to prostě nedaří a nějak nevím, čí vinou, jestli režiséra nebo představitele hlavní role.

Oko bere (2008)

Počítat karty se sice vyplácí, ale jen po určitou mez. Tu když někdo překročí, tak má zaděláno na pořádný průser. Dobré herecké výkony v tomto filmu mě krásně strhly a já jen koukal a koukal, až jsem nakonec tak trochu propadl Black Jacku, takže doufám, že mě to nebude stát moc peněz.