Nadechni se (2013)

Štýl Drakea Doremusa mi je veľmi sympatický a toľko emócií, ktoré je on schopný narvať do niekoľkých minút Vašeho života, je odzbrojujúci.

12 let v řetězech (2013)

Dobre spracovaný, plynule ubiehajúci a famózne zahraný epos s posolstvom, ktoré je dobré občas pripomenúť.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Krásna výprava, výborná hudba, ale všetko to zabíja už únosnú mieru presahujúci nevtipný trápny stillerovský humor.

Pompeje (2014)

Príjemná nenáročná dobre spracovaná jednohubka na skrátenie večera. Kto od toho očakával niečo viac, je naivný.

Godzilla (2014)

Toľko vulgárnych slov, ktoré zo mňa lietali po zhliadnutí tejto absolútnej zbytočnosti, som už dlho nevypustil. Tak po poriadku. Začneme kladmi. Tehnické spracovanie. A tu sme aj skončili. A teraz to zábavnejšie: Herci. Bryan Cranston, aj keď ako W. W. bol a je pre mňa stále epický chlapík, tak tu vlastne nehrá nič, len sa zúfalo pozerá. Elizabeth Olsen je proste zlá herečka. Ken Watanabe? Mňa už ako malého učili, že mám zatvárať ústa a nepozerať do blba. No a Aaron Taylor-Johnson. Som v rozpakoch. V Kick-Ass a ostatných filmoch vynikajúci, ale je na čase sa začať obávať. Neschopnosť si získať diváka a hrať ako trotl je asi nákazlivá (cítite tú narážku na Savages?), pretože som mal celý film pocit, že sledujem Taylora Kitscha. A vysvetlíte mi niekto prečo tam hrala (no, to bolo asi dosť odvážne slovo) Juliette Binoche? No a mohli by sme tu byť ešte veľmi dlho a stále by bolo o čom písať. A keď si nakoniec uvedomíme, že film zarobil stámilióny, tak je tu niečo už naozaj zle.

Vlk z Wall Street (2013)

3 hodiny ubehli ako voda. DiCaprio je jednoducho neskutočný. Pozriem si to znovu a nie raz.

Líbánky (2013)

Prečo sa posledné roky stálo módou kritizovať Hřebejka mi nejde do hlavy. Drámy/tragédie mu idú výborne a tu rozohrá partiu, ktorá si drží napätie až do konca a mrazí z nej ešte dlho po zhliadnutí.

Ledové království (2013)

Toto je pre mňa ďalšie nepochopiteľné tajomstvo vesmíru. K predošlému Tangled má film sakra ďaleko, postavy tu nie sú vtipné, skôr zúfalo trápne a dej sa od rozprávky vzďaluje celkom slušne. Keď človek pozerá na ten box office, ostáva mu len neveriacky krútiť hlavou.

Lovec jelenů (1978)

Na druhý pokus som tento "legendárny" film už dopozeral do konca s plnou pozornosťou a musím povedať, že sklamanie bolo o to väčšie. Vietnamské peklo je tu vykreslené len v náznakoch a potom dej skĺzne do časov, čo sa stalo potom, ale je tu omnoho viacej filmov, ktoré túto tému vyčerpali lepšie.

Jasmíniny slzy (2013)

Z času na čas vypustí Woody film, ktorý vyčnieva. A to, čo tu predvádza Cate Blanchett je fakt niečo. Totálna pipinka ako z partesu. Na každého raz dôjde. // Predošlý koment som písal po zhliadnutí asi len 5 filmov Woodyho a až teraz vidím, aký som bol slepý: "z času na čas..." mal by som sa nad sebou zamyslieť.