Sviňák (2013)

James McAvoy je diabol. Aj keď je všetko na tom filme deprimujúce a nechutné, je celkovo dej vťahujúci a nedá sa nedopozerať to.

Don Jon (2013)

Natočiť film o chlapovi masturbujúcom pri porne z netu tak, aby bol pre diváka sympatickým, nie je ľahké. Ale Gordon-Levitt má charizmu a cit pre vedenie príbehu natoľko premyslený, že to funguje. Scarlett je prvotriedna stíhačka a Julianne sympatická ako vždy. Len tak ďalej.

Velká nádhera (2013)

Možno som plytké nevzdelané hovädo. Ale toto naozaj nie. Natočiť život nudných pseudointelektuálov znudených vlastným životom nezaujato a ukrutne zdĺhavým štýlom, to sa podarí len málokedy. A ešte to dostane všetky ocenenia, na ktoré si spomeniete. Jedna sakramentská nuda. Prepáčte, opakujem sa? Hovoril som už o to, že to bola sku..... nuda?!

Kapitán Phillips (2013)

Prvá tretina je napínavá a skvele zrežírovaná aj keď tušíme, čo príde. Greengrass dokázal vyťažiť z mála maximum. To, čo príde potom je už len smutné a nudné.

Hotýlek (1975) (seriál)

Za tých niekoľko mesiacov, kde mám tie jednotlivé diely prejdené už niekoľko krát, musím povedať, že sa jedná o jeden z najvtipnejších seriálov, ské som kedy videl. John Cleese si tú rolu očividne užíva a zrovnávať jeho vystupovanie s Monty Python humorom nie je vôbec na mieste, pretože tá absurdita je tu až na druhom mieste a hlavne sa jedná o charakter napísaný práve z potreby sa od bývalých parťákov na čas odpútať. Všetky postavy majú svoje kúzlo a jednotlivé scénky sú klenotmi samé o sebe.

Jen 17 (2013)

Téma príťažlivé, ale forma nepochopiteľná. Pohnútky, ktoré hrdinku k jej chovaniu vedú, nie sú vôbec vysvetlené a a tým pádom si k nej hľadať cestu nie je vôbec ľahké. Ak sme ju mali hneď odsúdiť, mohol sa vyrobiť film o ktorejkoľvek narkomanke predávajúcej svoje telo bez akejkoľvek úcty a bolo by to aspoň dávalo zmysel.

Rodinná oslava (1998)

Drsné a severské. Ale viac ako samotný film ma desila predstava, že niečo také by sa odohrávalo reálne.

Rivalové (2013)

V tomto filme funguje snáď všetko. Počnú skvelými hercami, réžiou a atmosférou. Je to jeden z tých filmov, kde máte po zhliadnutí hneď nutkanie sadnúť k internetu a hľadať si o zúčastnených všetky podrobnosti a porovnávať ich s filmom.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Ak sa dá z legendy spraviť odpudzujúca púťová atrakcia, tak tu je návod. Zbytočné naťahovanie príbehu s jediným logickým vysvetlením: Peter Jackson sa dlhé roky vyhýbal spracovaniu Hobita a nakoniec sa asi chcel pomstiť všetkým, ktorí ho do toho dotlačili a urobil to čisto z jediného dôvodu: MONEY!!!! Po tomto "majstrštyku" nemám ani chuť vidieť záverečnú časť. Jediné, čo si zaslúži uznanie je Martin Freeman.

Před úsvitem (1995)

Svieže a romanticky neklišoidné. Po druhom zhliadnutí ešte lepší dojem, ktorý umocňuje pocit, že skvelí herci a dobré nápady sú základom dobrého zážitku.