30 minut nebo méně (2011)

Asi po 30 minútach (aká náhoda) som si myslel, že zle vidím. Tento nevtipný, vulgárny, nesympatický paskvil že natočil Ruben Fleischer? Až v druhej polovici sa film trochu rozhýbal a na konci sa objaví zopár luxusných scén, ale je to sakra málo. Okrem Jesseho Eisenberga je obsadenie tristné a postavy sú otrasne nesympatické. Hlavne Danny R. McBride. Veľké sklamanie. PS: Ak si podľa traileru myslíte, že Vás komédia, tak Vás varujem, že tie vtipy z upútavky sú jediné vo filme. A úplne ich stačí vidieť 1 krát a na druhý už smiešne nie sú.

Barneyho ženy (2010)

Kto by nemal rád Barneyho? Je obtlstlý, fajčí cigary a nemá vlasy. Ideálny partner pre ideálnu ženu. Príbeh jedného obyčajného šťastlivca s jeho slabosťami aj silnými stránkami mi spríjemnil vyše 2 hodiny môjho života.

Začátky (2010)

Komorné. Nabité hláškami. Éterická krása Mélenie Laurent a do morku kosti sympatický Ewan McGregor. Veľmi milý film, ktorý sa na všetko pozerá tak ako to je. Bez prikrášlení.

Syčák Hesher (2010)

Prvá polovica k...vsky vtipná, Gordon-Levitt si to musel náramne užívať, potom sa z toho stala moralitka s nálepkou "independent". Ale chápem, prečo tento film vznikol. Sranda to musela byť ohromná.

Smrt čeká všude (2008)

Nevyvážený, atmosferický, netradičný. Chvíle, kde by sa dalo ovzdušie krájať sa strieda s patetickou nudou. Určite som videl lepšie filmy o vojne. Celkom nechápem ocenenie akadémie.

Burning Palms (2010)

Landon nie je určite prvým, ktorý chcel nahliadnuť pod obal "bežného" života a ukázať aj to, na čo ostatní nemajú gule. Ale robí to výborne. Povedať o tomto filme, že sa mi páčil je naozaj čudné. Ukázal to, čo mal, veľmi pútavou formou. Mňa osobne najviac dostal posledný príbeh.

Nákaza (2011)

S odstupom času sa mi vynárajú niektoré negatíva, ako napríklad niektoré ploché postavy bez hĺbky, niektoré zábery a scény bez iných ľudí naokolo, ktorích by ste v podobnej situácii čakali, že tam budú pobehovať a šíriť paniku. Na druhej strane Soderbergh vystihol podstatu ľudského správania v krízovej situácii (New Orleans po Katrine ako vyšitý), minimalistická hudba a výborní herci (nechutný Jude Law). Silný zážitok, ktorý si ale nemám chuť pozrieť opakovane.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Slade svoj rukopis musel skryť pred predlohou a nasadnúť do rozbehnutého vlaku, ale aj tak je tam poznať a keď sa už nebudem pozastavovať nad totálnou stupiditou konania postáv, tak táto časť je rozhodne pútavejšia ako otrasný druhý diel.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Kristen Stewart a jej dýchavičnosť a tupé pohľady, z ktorých sa dá vyčítať len to jediné ("V akom filme si zahrám nabudúce?") lezú na nervy neskutočným spôsobom. Trpiteľský výraz Pattinsona jak by dal. A to tomuto hercovi do budúcnosti veľmi držím palce, pretože v iných filmoch dokazuje, že naozaj vie hrať. Tá jedna hviezdička je len a len vďaka Michaelovi Sheenovi, ktorý osvetlí svojou prítomnosťou každý film, v ktorom hrá a je radosť sa na jeho chameleónske herecké umenie pozerať.

Stmívání (2008)

Tu to ešte bolo zábavné a zaujímavé.