• Krátkometrážní

Newyorská romance (2013)

Velmi příjemná oddychová hudební komedie. Výborné písničky, příběh i scénář, herecké výkony, kamera, režie. Líbil se mi nápad natáčet album přímo v ulicích New Yorku.

Clona (2014) (seriál)

Clonu jsem musel hodnotit až po třech zhlédnutých dílech. Dlouho jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec jsem dal 4. Ale po 5. díle jsem musel hodnocení snížit. Důvodem je pomalé tempo a některé nelogické situace. Někdy jsem netušil, jak vyšetřovatelé dospěli ke svým závěrům. Asi bych šel s hodnocením ještě níž, ale díky Vice Kerekes to neudělám. Líbilo se mi, že mohla mluvit slovensky, což je jazyk, který vždy rád slyším.

Ledové království (2013)

Na animovaný komediální muzikál Frozen jsem se velmi těšil. A výsledek? Naprosto bravurní podívaná - obsahově i zpracováním. Líbilo se mi, že děj byl propracovaný od začátku do konce a nabízel celkem dost dějových zvratů. Právem si odnesl Oscary za Nejlepší animovaný film a za píseň Let it go. Viděno v kině s dabingem, ale Frozen bych rád viděl i v originále.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Na tento film jsem se celkem těšil. Zajímalo mě, kam se děj posune po velmi dobrém prvním dílu. Ve výsledku jsem ale dost zklamán. Akčních scén je velmi málo (i když na druhou stranu jsou výborně natočené). Místo toho převládá romantická linka, která je ale celkem nedotažená a nudná. Líbily se mi flashbacky, které vylepšily děj. Konec mě celkem překvapil, je celkem otevřený. Doufám, že třetí díl napraví pošramocenou reputaci.

Nikita (2010) (seriál)

SPOILER na jiný seriál!! Velmi zajímavý a kvalitní seriál. Výborný námět, scénář, kamera, hudba, herecké výkony, režie. Nejvíce se mi líbí akční scény, kterých je v každém díle hodně a všechny jsou perfektně natočené. Nikita neztrácí čas zbytečným povídáním a vrhá se rovnou do různých akcích, při kterých se jí úspěšně daří hatit plány Divize. Potěšilo mě, že roli Percyho dostal Xander Berkeley, který si v seriálu Mentalista zahrál sériového vraha Rudého Johna.

Austrálie (2008)

Na tento film jsem byl velmi zvědavý a velmi jsem se těšil. Jedním z hlavních důvodů bylo prostředí Austrálie. Příroda byla nádherně zachycená (podobně jako v mém nejoblíbenějším seriálu mimo americké krimi - McLeodovy dcery). Výborný námět, herecké výkony, režie a hudba. Zkrátka film jak má být. Díky tomu se dá přečkat i dlouhá stopáž. Zatím jsem Austrálii viděl dvakrát, ale rozhodně se k ní budu často vracet.

Na sv. Valentýna (2010)

Další příjemná oddychová romantická komedie, ke které mám jen drobné výtky. Tou první je zbytečně dlouhá stopáž, některé části ubíhaly velmi pomalu (jak by řekli vodáci - volej) a poslední výtkou je, že některé herečky nedostaly mnoho prostoru (např. Julia Roberts). Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout dobré obsazení, hudbu a některé scény a hlášky.

Holky to chtěj taky 2 (2004)

Jednička mě moc nezaujala (2 *), tak ani od dvojky jsem toho moc nečekal. Ale nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Jednoduchý děj vyvažují celkem dobré herecké výkony, dobré hlášky a některé scény, u kterých jsem se dost pobavil. Příjemná oddychovka.

Posedlá (2009)

Vynikající psychothriller, výborný námět, herecké výkony, kamera, režie, perfektní závěrečný souboj. Zkrátka film, jak má být.

Poslední mise (2006)

Výborná akční podívaná, dobré herecké výkony, námět a režie. Trochu mě překvapilo, že film neskončil smrtí hlavní antagonistky.