• Krátkometrážní

Sněhurka a lovec (2012)

Film, na který jsem se celkem těšil, byl nakonec trochu zklamáním. Rozhodně se nejedná o špatný film, ale myslel jsem si, že tvůrci naloží lépe hlavně s dějem. Děj se totiž dá snadno předvídat, nepřináší mnoho zvratů a je jasné, jak film musí zákonitě skončit, pokud by se nejednalo např. o trilogii. Jinak chválím celkem dobrý výběr herců a hereček pro především hlavní postavy.

Pařba ve Vegas (2009)

Takovýto typ filmu asi není pro mě. Na bláznivé komedie se sice občas kouknu, ale musejí mě něčím zaujmout. A ani road movie se mi moc nezamlouvá.

Bratrstvo černé pracky (2002)

No, jedná se sice spíše o bláznivou komedii, ale celkově jsem byl velmi spokojen. Ale chápu zdejší trochu podprůměrné hodnocení.

Kokain (2001)

Na Kokain jsem se koukl jen proto, že jsem si jednou v televizi nevybral nic jiného. Ze začátku to šlo, i když už tady to bylo takové moc rozvláčné. A pokud by si Johnny Depp nechal udělat umělý velký nos a trochu přibral (nebo použil vycpávky), okamžitě by mohl zaskakovat za Gérarda Depardieua a třeba si i zahrát Cyrana z Bergeracu. Několikrát jsem sledování přerušil (nejen o reklamách) a radši si připravil něco k jídlu. Námět je to sice zajímavý, ale podle mě velmi špatně zpracovaný. Bohužel ani herecké výkony nebyly ani průměrné. Ale vina herců to nebyla, vinou byl scénář. Pokud někdy "omylem" začnu podobný film sledovat, tentokrát neodolám a film přestanu sledovat. Nic konkrétního tu už vymýšlet nechci, jedním slovem hrůza.

Hannah Montana (2009)

Vím, že někomu přijde Miley Cyrus trochu zvláštní, že díky úspěšné dvojroli (Miley Stewart/Hannah Montana) si toto přenesla i do hudby. Ale po poslechu pár jejích písní je třeba přiznat, že na popovou hvězdu má skutečný talent a já osobně ji v tomto ohledu řadím mezi své nejoblíbenější hudební umělce. Do stejné kategorie pro mě například patří Katy Perry, Demi Lovato nebo nově Selena Gomez. A to, že se zpěvačky a zpěváci objevují ve filmech nebo v seriálech? Ať už se jedná jen o hostující herce nebo o stálejší, tak si myslím, že to je dobrá příležitost ukázat, že mám třeba talent i jinde než v hudbě.

Zmizelá (2012)

Na film Zmizelá jsem se podíval hlavně ze dvou důvodů: prvním byla synopse, druhým Amanda Seyfried, kterou jsem zatím viděl pouze v muzikálu Mamma Mia!. Herecky mě velmi zaujala, proto se těším na další filmy, kde ji opět uvidím. Již po asi 20-ti minutách filmu jsem věděl, že se nebude jednat o nic podprůměrného. Líbilo se mi, jak napětí pozvolna stoupá. Takové filmy vždy rád sleduji. Dále mě zaujalo, že vzpomínky Jill (Seyfried) byly jen lehce naznačené a divák do téměř poslední chvíle netušil, zda se ve všem jedná o skutečnost nebo o částečný výmysl. Pěkné byly i výmluvy Jill v různých situacích a v neposlední řadě povedený závěr. Herecké výkony, námět, kamera a režie byly vynikající.

Méďa (2012)

Na Méďu jsem se hodně těšil, ale byl jsem nakonec dost zklamaný. Nápad byl dobrý, ale potenciál zůstal hodně nevyužitý. A přišlo mi, že dost vtipu bylo vyčerpáno buď v traileru, nebo v „prologu“, ve kterém byly fotky, které se později v záběrech vůbec neobjevily (například fotka, kde Mark Wahlberg a Mila Kunis sedí na koních a Ted na vlčákovi). Dalším nedostatkem bylo málo prostoru, který dostala Mila Kunis. Závěr byl sice celkem povedený, ale za něj nemohu zvýšit hodnocení.

Tunel smrti (2005) odpad!

Nemám slov! Takový nesmysl! Opět se nejedná o horor, i když musím uznat, že pár scén je celkem povedených. Ale to je asi všechno. Film má být údajně podle skutečných událostí, ale divák to nemá šanci poznat. Není jisté, v jaké době se děj odehrává. Trochu zařadit jde díky záběru s červeným Ferrari (nebo s Porschem). Postavy nejsou vůbec vykreslené a v "příběhu" herci a herečky nemají co hrát. Přitom téma je zajímavé, ale zpracované tak příšerně, že musím zvolit nejnižší možné hodnocení.

SuperStar 2013 (2013) (pořad)

Nikdy jsem podobné "pořady" nesledoval (kromě několika dílů, abych měl přehled) a asi nebudu mít důvod to jakkoliv měnit. Ale kvůli mé nejoblíbenější zpěvačce Ewě Farné jsem udělal výjimku a soutěž začal sledovat od 5. finále (Filmové znělky). Pokud má člověk talent, tak dle mého názoru žádnou podobnou soutěž nepotřebuje. To platí i o divadle, kde znám osobně několik herců a hereček, kteří nemají DAMU, protože to zkrátka nepotřebují.

Kobra 11 (1996) (seriál)

Klasika, na které se snad nedá mnoho zkazit. Jen Erdogan Atalay je v seriálu nezvykle dlouho, ale evidentně ho to stále baví. Pokud by byl vnímán trochu spíše staticky, tak ho v pohodě nahradí a doplní jeho parťáci a šéfová Anna Engelhardtová v podání Charlotte Schwabové. Moc se mi nelíbí obě šéfové, které byly před a po Engelhardtové. A ani Semirův zatím poslední parťák Ben Jäger (Tom Beck) mě moc nezaujal, protože do všeho se vrhá po hlavě a z toho vyplývají i následky.