Goldfinger (1964)

Čekáte, že budu mluvit? - Ne, pane Bonde. Očekávám, že zemřete. Nejlepší auto, legendární píseň i záporák. Nemám úplně jasno v tom, která Bondovka je nejlepší, Goldfinger je však jeden z velmi horkých kandidátů.

Dr. No (1962)

Na rozjezd dobrý a jedna z nejlepších Bond girl je velkým plusem. Ale něco tomu přece jen chybí. Závěrečná destrukce továrny nemá co nabídnout.

Kickboxer (1989)

Ach, ten dabing... Kdyby mistr Pomeje nedaboval každou Van Dammeovu hlasivku, kterou vypustí při nakopávání ksichtů, ušetřil by sobě práci a divákům uši. Čekal jsem víc.

Hokejový zázrak (2004)

Tým prakticky z bezejmenných hráčů, co se musel prokousávat trnitou cestou a došel až k absolutnímu vrcholu. Ano, tým co sestavil v roce 1980 Herb Brooks se hodně podobá týmu, který měl v roce 2010 na šampionátu v Německu k dispozici Vladimír Růžička. Podobné sportovní úspěchy stojí za zfilmování.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Kdyby měly komentáře sloužit k výpisu geniálních hlášek, psaní komentáře k Okresnímu přeboru by muselo zabrat snad několik dní. Realita pralesních soutěží je zde vyvedena do extrému, je to ale ku prospěchu komičnosti seriálu, jenž v tomto ohledu nemá v současné české produkci konkurenci.

Auta 2 (2011)

Jedno z hesel prvního dílu zní "občas je dobrý trochu zpomalit". Shodou okolností je toto heslo použito i zde coby odkaz na první díl. Samotný film se pak toho hesla ale vůbec nedrží a naopak ho úplně popírá. Žene se to dopředu jako blázen a je to všechno tak akční a zbrklé, až nezáživné. Po dokonalém první díle hořké zklamání.

Casino Royale (2006)

Když se Bond zamiluje, je to prostě zlo. Bylo to zlo už u Lazenbyho a je to zlo i zde. Sic mám radši klasicky pojaté Bondovky, Casino Royale je po dvě hodiny téměř dokonalou revolucí ve skoro půl století dlouhé sérii a to i bez obvykle nepostradatelného Bondova nadhledu. Poslední půlhodina to ale sráží.

Dobrý ročník (2006)

Pro Marion bych na vinici zůstal klidně do smrti a to víno moc nepiju. Scott zabrouzdal netradičně do romantických vod a kupodivu je to velmi dobré.

Poslední pokušení Krista (1988)

I mistr tesař se někdy utne. Nebudu nikomu cpát kecy o nadhodnocenosti. I přes mé poněkud protestní hodnocení jsem si docela vědom, proč je z toho tolik lidí vedle. Originální pohled na Ježíše, odvážné pojetí, navíc technicky slušně zvládnuté. Já se s tím bohužel neztotožním. Scorsese je pověstný schopností vyprávět tříhodinová ukecaná dramata bez hluchých míst (viz třeba Casino), v tomhle případě ale natočil film naopak prošpikovaný hluchými místy. Přes dvě a půl hodiny žvatlání o poslání od boha, o tom kdo je vyvolený a kdo ne a blablabla. Vnitřní souboj Ježíšovi duše je podán stejně otravně, jako jsou otravní bezhlavě oddaní věřící a tím pádem to ani rebelský pohled na legendu nezachrání.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ehm, tak co bych měl vychvalovat dřív? Těžká otázka. Jestli drive, chemii mezi postavami, konečně pořádné tvrdé akční scény a nebo samotný fakt, že si tahle série dokáže nechat svůj absolutní vrchol až na pátý díl? Člověk by řekl, že už Lin nemá čím překvapit a pak přijde s tímhle. Nejlepší díl.