Velká noc (2014)

Supr film s těžkými momenty, které nejsou běžně na očích. Ve střižně by určitě ještě bylo co dělat, chvíli to je až příliš dlouhé. Nicméně sonda je to hluboká.

Mráz kopřivu nespálí (2013)

Vyzkoušeno, anarchistickým pnutím se zabránit nedá, prostor pro ně může občas přinést i nový pohled na to jak žijeme, ale pro společenské uspořádání to fakt není nejlepší cesta.

Zápisky z temnoty. Aleppo. (2014)

Pokud je dnešní stav Aleppa několikrát horší, potom je shlédnutí tohoto filmu hotová tryzna. Něco tak pusobivého v devadesátiminutovém rozsahu se nevidí často.

12 let v řetězech (2013)

Pět hvězd to zaslouží za to poselství. Jako film je to super, ale není to ještě Olymp, možná tak někde na kopci správným směrem. Takže reálně, jít třeba o detektivku, hodnotil bych slaběji, v tomto případě je nutno prostě pouštět a dělat tyhle filmy. Furt.

Thor: Temný svět (2013)

Velmi špatný film, který nemá o čem vyprávět. A nestačí mi, že je to můj oblíbený Marvel Universe a že ty prachy jsou v tom vidět a že je kolem toho haló. To snad i ten Flash byl před těmi snad už třiceti lety odvyprávěný líp a nebylo třeba dělat CGI každý záběr a pořád někam chodit a jezdit bez jakéhokoliv posunu u postav nebo příběhu.

Dokonalá bouře (2000)

Bohužel zachyceno až po dlouhých letech od natočení a působí to na mě jako těžký old school. A ne ten cool, ale těžkopádný school.

Spisovatelé (2012)

Nedůvěryhodné všechno a nic v jednom. Vážně nevím, jestli jde každé životní téma zabalit do hábitu americké rodinné komedie, kde jsou všichni krásní a cool.

Plán útěku (2013)

Pokud člověk nečeká víc, než jak se to tváří, nemůže říct ani ň.

Saw: Hra o přežití (2004)

Svého času fakt hustě našlapané zjevení v kinech napjaté do posledních titulků. Ale od krve jsem odrostl, tak už ani nevím, jestli bych se měl chuť do té klaustrofobie vracet.

Insidious (2010)

Půlka filmu poctivé strašení a lekání, vysoký nadstandard hororu, v druhé půlce se děj zlomí a je po legraci a divák si zoufá, co se to děje, co je to na stropě a kde to jsem a je rád, že závěr přichází celkem včas, bez zbytečných průtahů. Ani nevím, má-li se smysl zajímat o pokračování, nevím, co víc by mohl chtít režisér víc říct.