Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (54)

plakát

Joker (2019) 

Nechal jsem si větší mezeru mezi prvním a druhým zhlédnutím. Druhé zhlédnutí se už ale nedočkalo konce. Pseudoartový snímek nám má detailně popsat vznik jednoho z největších záporáků DC universa. Nevím, zda to byl účel tvůrců splácat všechno možné dohromady a přitom se tvářit, jak je vyústění kdoví jak šokující. Nemám teď na mysli, že se z Arthura Flecka stane záporák, ale celé "nahlédnutí" pod pokličku jeho psychiky. Měl jsem po celý film pocit, že sleduji špatnou kombinaci filmů Prokletý ostrov, Psycho a Čistá duše. Jediné, co film zachránilo před odpadem, byl herecký výkon Joaquina Phoenixe. Na závěr mohu jen říci bohužel, nepovedlo se.

plakát

Kód Enigmy (2014) 

Tento film by byl dokonalý nebýt jeho žánru, který se stylizuje do "Životopisný". Alan Turing byl skutečně génius, který svým podivínstvím mohl v ostatních vyvolat dojem, že nebyl úplně duševně zdráv. To už dnes s úplnou jistotou nemůžeme tvrdit, neboť i vzpomínky lidí, kteří jej znali a popisovali, už tak byly velmi zaujaté. Kdyby tento film nebyl tolik zkreslený hollywoodskou ideou politické koreknosti a dramatu, byl by na úplně jiné úrovni. Lidé jako Maxwell Herman, Alexander Newman (vedoucí projektu Colosus) a Thomas Harold Flowers (hlavní designer a konstruktér Colosus) zde neměli vůbec žádné zastoupení a ani nebyli vůbec zmíněny. První reprogramovatelný počítač měl totiž jméno Colosus nikoli Christopher! I když je fakt, že bez Turingových znalostí by se projekt nikam neposunul (a to včetně kompletní vědecké disciplíny, která následovala po WW2), je pošetilé připisovat všechny zásluhy pouze jemu a to včetně vytvoření filmu s absencí dalších důležitých jmen v této oblasti. Pojďme se ale vrátit k filmu. Benedict Cumberbatch potvrzuje, že je herec na vysoké úrovni. Jeho ztvárnění Turinga jako podivína je nejen věrohodné, ale velmi příjemné na pohled i poslech. Kamera a střih velmi podtrhují atmosféru, ve které se tento příběh odehrává. Prolínání příběhů odehrávající se ve třech různých časech je perfektní.

plakát

Vampire Academy (2014) 

Zfilmování další upírské ságy, která slaví v knižní podobě nemalý úspěch. I když jsem neměl tu čest si přečíst předlohu, film mi celkem připomínal seriál Vampire Knight. Avšak příběh toho filmu se mi zdál poněkud plytký. Úvodní vtažení do tohoto světa bylo celkem poutavé, ale po pár minutách se tento film promění v poněkud nudnou středoškolskou "drámu", kde postavy reagují naprosto absurdně. Hlavní linka se tím pádem moc nehýbe a rozluštění "záhady" není pro diváka nijak uspokojivé. Celé to podtrhují celkem slabé akční sekvence, kde jde poznat, že na choreografii se moc času nestrávilo a nezachrání to ani střih (ke kterému bych také moc nevyjadřoval). Jestli bude další díl, doufám, že si dají víc záležet.

plakát

Mortal Instruments: Město z kostí (2013) 

Děj filmu se do první poloviny odehrává (na můj vkus) příliš rychle. Zmateně jsem koukal, jak běží jedna scéna za druhou a nestačil jsem si dávat střípky dohromady. Ale to by nijak nevadilo. Tento námět měl velký potenciál, který však tvůrci filmu nedokázali naplnit (Ten potenciál, ale nenaplnila ani autorka knihy). Rozhodně divákům, kteří by si chtěli přečíst knížku, doporučuji vybrat si. Buď si trilogii přečíst knižně a nebo se na ni podívat až ji zfilmují. Důvodem je, že příběh ve filmu se hodně liší od toho v knize. Jinak pro nezasvěcené film doporučuji ;)

plakát

Příběh kmotra (2013) 

Konečně jsem se dočkal. Český film, na který stojí za to jít do kina. I přes jistá klišé jsem se bavil od začátku do konce. Výborný střih a jiné technické záležitosti. Jen jedna velká vada se objevila. Rozhodně bych do role kmotra neobsadil Ondřeje Vetchého. Vůbec jsem mu tu roli "nežral" a jeho věčný "výtlem" do kamery už mi je proti srsti. Koho si myslím že do dané role měli obsadit je Karel Roden. Ale to asi mám vysoké nároky.

plakát

Avengers (2012) 

Musím se přiznat, že jsem od filmu neměl žádná velká očekávání. Avšak Joss Whedon si se vším poradil skvěle. Nejen vizuální efekty, které ve mě vyvolávali pocit blaženosti, ale také humor, jež nenechal moji bránici v klidu. Trochu jsem měl strach z obsazením doktora Bannera Markem Ruffalem. Jenže mé obavy byly zbytečné. Zatím nejlépe zahraný Banner ze všech. Vyvážení příběhových linií mezi všemi hlavními postavami bylo parádní. Teď už je jen hlavní, aby Joss Whedon nezpychl a udržel si takovou úroveň.

plakát

Bastardi 3 (2012) odpad!

Tak. Přežil jsem to. V podstatě chci celou "trilogii" rozepsat tady. |--| První díl poměrně ujde. V podstatě nám nabízí pohled do určité problematiky. Líbí se mi jakýsi alternativní pohled učitele na výchovu a vzdělávání (teda když pominu motiv pomsty a vraždění). Kriminální zápletka je nic moc. Jedná se jen o vraždění z pomsty a policie prakticky nic nedělá. Hlavní roli Tomáš Magnusek, který nám ukazuje, jak neumí hrát. Nakonec je vše "uzavřeno" velmi naivně. |--| Druhý díl se snaží o jakousi mafiánskou zápletku. Opět hlavní je zde pomsta. Tentokrát se však mstí "mafiánská" rodina, která celý příběh nic nedělá a vše (samozřejmě) rozjede až na konci. Jinak je to samá omáčka. Více vulgarismu a téměř žádný inteligentní dialog. Trochu to zde zachraňují slavní čeští herci (např. R. Brzobohatý). I když nechápu, jak se k tomuhle nechali přemluvit. Avšak jsou zde i "herci" v čele s Tomášem Magnuskem, kterým bych nevěřil ani nos mezi očima. |--| Ani ve třetím díle se nedočkáme zlepšením kvality. Právě naopak. Zde už to šlo do pořádných ... hlubin. Tomáš Magnusek zde opět předvádí svůj (ne)herecký výkon. A co hůř. Rozhodl se udělat jak scénář, tak vše zrežírovat. Opět nechápu, jak přemluvil některé dobré herce, aby se tohoto humusu účastnili. Tohle je plné omáčky, ještě k tomu vařené z vody a zahuštěné naprosto nelogickou návazností, jak na předchozí díly, tak na vlastní linii. |--| Shrnutí. Nechápu svou motivaci. Takový komentář nemám k žádnému filmu. Ale tohle muselo ven. První díl doporučuji hlavně pedagogům (tedy když překousnout nesprávnou pedagogickou terminologii). Další jsou ztráta času. A ten vám nikdo nevynahradí. Obětoval jsem se za vás.

plakát

Bourneův odkaz (2012) 

Film rozhodně bavil od začátku do konce. Avšak stále jsem očekával nějaký překvapivý zvrat, který se bohužel nedostavil. V závěru se můj názor ocitl v pozici "dobrý akční film pro relaxaci".

plakát

Buřtcajk (2012) (pořad) 

Některé rekonstrukce vtipů ujdou. Ale zbytek stojí za prd. Nejvíce mě rozčilují scény, kde mluví rádoby vtipně. A ještě to podporuje umělým smíchem, aby lidi vůbec věděli, kdy se mají smát.