PavelZava

PavelZava

okres Praha-východ
Milovník filmů, squashe a piva

homepage
LinkedIn: PavelZava

• 7.5.2011  11:57

Scénář: Adam Brooks *** Mám Meg Ryan rád, bohužel se, ale do top 10 nevešla . Zajímavý kontrast poblazněné láskou, ale spořádané postavy Kate a bohémského podovodníka Luca. Jean Reno v tomto filmu kupodivu nehraje lumpa, pro mě přeqapivé. Hezké, doporučuji

• 28.4.2011  08:38
    Osvícení (1980)

Celkem dobrý, ale více mě zaujal ten druhý, omlouvám se, ale zase jdu proti proudu komentářů. Více v mém deníčku, kde zkouším udělat porovnání. Jinak Jack N. byl dobrý, ale šílenec už rovnou :-) All work and no play makes Jack a dull boy

• 28.4.2011  08:29

Celkem jsem byl zvědavý, jak se Jean Gabin zhostí role komisaře Maigreta a mám pocit, že mě nezklamal, potěšil, hraje náramně. Je zvláštní, že jsem si asi při čtení knih ani detailní rysy Maigreta ani moc v hlavě nevytvořil. Dozvěděl jsem se křestní jméno Jules, což jsem nikde v knihách nenašel, všude jen Maigret respektive Commissaire Maigret. Annie Girardot měla celkem buclaté tvářičky, které jsem u ní neznal. Je to dobře natočené a film celkově "pobaví". Maigret říká své ženě " Pod těmi natáčkami je poklad ! "

• 17.4.2011  17:58

Fujtabl vespolek. Hodně vtipných hlášek ....

• 14.4.2011  19:45

Nebrat, ani Julia Roberts to nezachránila. Kobylko, uvěř znova v lásku !

• 10.4.2011  17:32

32 mrtvých, z toho 2 ženy. U ženy-divačky a žokeje není jisté jsou-li mrtví

• 10.4.2011  12:15
    Trosečník (2000)

Mě osobně velmi zaujal protiklad loyality k zaměstnavateli a použití obsahu balíků v nouzi, kdy vlastně popře všechna pravidla zaměstnavatele.

• 8.4.2011  15:01

Jediné co mi na tomto filmu vadilo byl dabing, nebo jestli to bylo tak i v originále? , ale, jak Melanie, tak Jack huhňali anebo mluvili do hudby. Což je podle mého názoru dost na závadu (nejde-li o film z tančírny), protože jim prostě nerozumím. Hluchnu ? Michelle Pfeiffer je kouzelná jako "splašená matka", jak já říkám ...

• 5.4.2011  09:28
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Hello IT ? Have you Tried to turn it off and on again ? Chyběl mi 1. díl třetí série, ale mám ho slíbený. Dobrá situační komika, nejlepší je Moss. Je někdy vidět, že určité profese žijí opravdu na jiné planetě a ostatní nemohou pochopit, že jsou to ochranné mimikry, aby lidi, například při zadávání faktur do software po sedmi hodinách práce nezešíleli. Osobně za všechny účetní bych doporučil všechny středoškoškoláky učit účetnictví ...

• 3.4.2011  12:20

Hudba: Tristram Cary / Scénář: William Rose *** Čistá trojka to rozhodně není, spíše 3 a ¾ . Nejvíce mě zaujala celková atmosféra té doby, zajímavé byly třeba zrovna automobily. Profesor měl tvář, jak nějakého upíra a “muzikanti“ vyluzovali opravdu náramnou hudbu. Madam Wilberforceová byla kouzelná svojí přímočarou prostotou a jistě by byla postavičkou, která by byla vhodným doplňkem koloritu každého města. Hezké, roztomilé

• 3.4.2011  10:27

Odpočinková romantika s mým oblíbeným Colinem F.. Heather Graham to moc slušelo. NEJlepší hláška : Jsme nerozlučně spjatý jako Marks and Spencer, vejce a slanina, kulhavka a slintavka

• 1.4.2011  23:03
    Případ z Poodle Springs (TV film) (1998)

Dnes jsem šáhl pro detektivku drsné školy. Scénárista Tom Stoppard českého původu, rodák ze Zlína, vytvořil scénář pro zajímavou detektivku. Do strhující marlowské atmosféry a podmaňující hudby vstupuje nádherná žena do kanceláře detektiva Phila Marlowe. O této ženě po pár slovech zjistíme, že je jeho manželkou (wow). Po chvíli zvoní telefon a naléhavý hlas hledá detektiva, rozhovor je přerušen dvěma výstřely, hlas umlkne … Naučí tato nádherná žena starého psa novým kouskům, pochybuji, uvidíme … . Nezapomenutelná konverzace : Můžu Vám říkat Filipe ? Třeba Santa Clausi, když Vám to pomůže !

• 31.3.2011  19:40

Bylo to dobře režijně zamíchané s dobrým zakončením. Herecky byla nejlepší Kate Winslet, akorát ty barevné vlasy byla dost síla, asi jednou vidět snad ...

• 22.3.2011  20:11

Beru tento film jako poctu československým pilotům ve službách Royal Air Force. Smutný film, s ohledem na množství letadel a techniky řemeslně mistrné

• 20.3.2011  16:00

NEJúchvatnější je svetr Marka Darcyho (Colin Firth) s jelenem . Bridget hasička též nemá chybu. Psaní deníku jsem zvládl vždycky tak jeden den .

• 19.3.2011  22:51

Některou komedie si zaslouží zopakovat, zvláště když Vám z ní zbylo v hlavě jen My jsme všichni GOGO a Pánové nesmíte se tolik mýt, patří k dobrým. Divím se, že se pan O.Lipský nebojí otevírat dveře :o)

• 19.3.2011  18:23
    Oběti - Svědek (E03) (epizoda) (2001)

Bylo to, tak dobře natočeno, že po této inscenaci člověk začal přemýšlet o pravdivosti úsloví Boží mlýny melou ... a Na každé prase se vaří voda. Jaromír Hanzlík opravdu úchvatný !

• 18.3.2011  08:20

Je to jedna z královen romantik, má to všechno, je to akční, ale zároveň romantika. Whitney Houston je hezká, asi na to dneska na Prima Love kouknu

• 13.3.2011  18:16
    Přes palubu (1987)

No vidíte teď už to vím taky , že Garry Marshall je režisérem, jak tohoto kousku, tak Pretty Woman. Goldie Hawn byla v tomto filmu prostě kouzelná a s lehkostí zvládla, jak rozmazlenou paničku, tak manželku, matku 4 dětí z chatrče. Nejlepší scéna je ta s poznávací s mateřským znaménkem ve tvaru jahůdky. Hezká romantika !

• 4.3.2011  13:05

Vztahy sourozenců bývají složité, kolikrát mezi ně partner jednoho vrazí klín . Asi ve dvou okamžicích mi ukápla slza ... Báseň E.E. Cummingse recitovaná "Cameron Diaz" mě dostala, posuďte sami (Možná mám blbě ty interupce) : Tvé srdce je stále se mnou, nosím jej v srdci, Ať jdu kamkoli, jdeš se mnou i ty, má lásko A vím, že cokoli učiním i ty učíníš, má lásko Nebojím se osudu, neboť ty jsi můj osud, lásko Nechci svět, neboť ty jsi mým krásným světem, mou pravdou To je tajemství, které nikdo nezná To je kořen kořene, pupen pupene Koruna koruny stromu, který se jmenuje život a roste víš než duše může doufat, nebo mysl skrývat, je to zázrak, který hvězdy na nebi drží, tvé srdce je se mnou, nosím jej v srdci …

• 2.3.2011  10:54
    Zase ona! (2010)

Nelíbí se mi přistup dospělých ve filmu k šikaně, z filmu v podstatě vyznělo, že Marni měla něco dělat jinak jako teenager a kdyby se chovala jinak, že nebyla obětí a její chování po letech bylo taky divný .... ? Dále chápu, že nikdo neví kdo vylezl na Mount Everest jako druhý či málokdo zná druhou největší horu světa, ale mě se moc nelíbí takovéto soutěžení za každou cenu být první (Miss ročníku, kapitánka roztleskávaček a pod), týmový duch chybí. Jinak film byl celkem vtipný, pro náctileté dobrý, ale nedělat si z takových holčin vzor ! Malinko jsem tam měl podobnost nápadu s filmem Příšerná tchýně

• 26.2.2011  23:35

Qůli písničkám, Billovi Nighy a ze sentimentu Rhysovi Ifans (Notting Hill) 3 hvězdi jasný *** H e l l o R a d i o R o c k

• 26.2.2011  17:25
    Falešná hraběnka (TV film) (1994)

Z některými názory kolegů nesouhlasím, nepřišlo, že filmeček je dějově průhledný, alespoň né ze začátku či průměrný. No nevim nevim srovnávat se Zatímco jsi spal. Spíše náhoda tomu chtěla, že "nevyvedený" synek Dawson falešnou hraběnku Ginu prokoukl. Happyendy u romcom (zajímavý termín MoiJe, člověk se furt učí) rozhodně vyžaduju a náramně si je užívám. Mám pocit, že jsem u tohoto žánru rád, že to dopadne dobře a happy. Kromě vtipných narážek v rozhovoru mezi Dawsonem a Ginou mě kolikrát pobaví i vedlejší postavičky, zde přítelkyně, která chodí s komunistou Ivanem , když se Giny ptá : Oslovení soudružko je projev lásky ?

• 24.2.2011  13:04
    O Honzovi a Barušce (TV film) (1977)

Buchta makovaná, vklouzla sama vskutku do žaludku, buchta makovaná první, druhá, šestá, z máminýho těsta všechno skončí kde ? ... Jak se mohu usmívat ty zvědavý … chcem být naší louce blíž ... písně Jiří Vondráčka jsou skvělé i po letech. Nádherná pohádka ... František Kovařík .... nádherné

• 23.2.2011  08:17

Mám pocit, že ten co byl za komára schovaný za pecí či si potichu přikrádal ke svému platu a dostal flastr, si dnes hraje na největšího bojovníka proti totalitnímu režimu. Kvídův otec : Jen šílenec může do téhle doby přívést vlastní dítě. Rakev vyrobil dokonale, vyrobím si na profilu seznam top herců co se nevešli: první bude O.Vetchý. Doplňuji hlášky : malý Kvído přemluvil malou Jarušku, aby si ukázali se : Ty první! Už si někdy viděla doktora, který by se svlékal před pacientem. To je přeci holý nesmysl. Tak já nehrám! Ach, no dobře no. Je to sice vyděračství … I další hlášky Kvída stojí za zaznamenání : Například válenda v ředitelně by nebyla zcela nevhodná nebo Po pravdě řečeno nevím, je to konec konců jen reprodukční umění… nechám si to projít hlavou. *** Rozhovor vrátného Miloně Čepelky s vedoucím obchodního oddělení Kvídovým otcem (O.Vetchým) How do you do ? How do you do, sir. Stojí to za hovno, jé pardon milostivá paní. *** Kvídova matka (L.Šafránková) vysvětluje Mirjaně, kterou pozval Kvídův otec na večeři, co dělala: No děti jsem dělala, nedělala jsem jazyky. Kdybych dělala jazyky, neseděla bych tady jako kráva… Gůdnajt, evrybabi.

• 21.2.2011  20:51

Lepší Rozbité zrcadlo (The Mirror Crack'd) s kouzelnou Elizabeth Taylor než Marple: The Mirror Crack'd from Side to Side ( z roku 2010) . Silný dojem

• 20.2.2011  20:45

Šest hvězdiček ! *** Není bruslení jako bruslení. zoubky. Tvrdej prvotřídní hokejista NHL Doug princeznu ledových ploch Kate zlobí, krotí a ona ho nešetří též. Co se škádlívá, to se ... zoubky Kate s partnerem na začátku bruslí na sejnou hudbu jako králíci z klobouku. zoubky (22.01.2014)

• 20.2.2011  19:02
    Planeta opic (1968)

Závěr filmu byl opravdu silný, naštěstí jsem, také jako Renton, nevěděl, jak to dopadne. Lidé uzavření opicemi v kleci. Další co si pamatuju, je údiv opic nad papírovou vlašťovkou. Jeden z prvních sci-fi, co jsem viděl

• 19.2.2011  15:47

Margaret Rutherford vypadala spíše jako trhovkyně než Slečna Marple, i to bylo tak nadabované, ale výborná babča hraje golf, je legračně oblečená, a jak si vyhrnuje na mytí nádobí rukávy to neumím ani já. Vtipná scéna byla reakce inspektora na skutečnost, kdo dělá služebnou u Ackenthorpových, včetně zpětné reakce Panebože vy ? Ano, stará bláznivka. Podle hodnocení můžete usoudit, že u mě dobrý

• 19.2.2011  15:29
    Král Ralph (1991)

Kurpulentní král Ralph byl výbornej. Úchvatné byly scény s finskými veličenstvy (skleničkové domino a tanečně-hudební číslo u cembala ). Finská princezna Anna (Joely Richardson) byla dobře ujetá, a to co Ralphovi v soukromí řekla by jistě rajcovalo dost chlapů !