• Pohádka

Případ pro rybáře (2013) (TV film)

Rybář kapitán Vašátko (to je náhoda Vašátko-Vacátko) je na dovolené a sedí u řeky s malířem Horácem. Idyla klidu dovolené je postupně rušena případem znásilnění a vraždy Mileny Stárkové, až je konstábl Vašátko i divák zatažen do detektivky, která má slušný spád a je dobře natočena. Jedná se o skvělý herecký koncert Viktora Preisse a Davida Matáska. Dobrý !

Těsně vedle (2007)

Je ulítlý film jednou se to snad dá vydržet, ale nebrat, pár hlášek jsem však zaznamenal : Mám lepší nápad, půjdeme si zaš….. Tadle mě taky pobavila : Ahoj Martine ! Ahoj hajzle ! Taky tě rád vidím

Pilíře Země (2010) (seriál)

Vím, že se jednalo o dobu drsnou, ale přišlo mi, že seriál obsahoval až moc krvavých scén, dám jen 4 hvězdi. Jinak hezké ...

O pokladech (2012) (TV film)

Asi se stalo tradicí nových pohádek, že nezachraňují a nevysvobozují princové-trubcové, ale princezny či vesnická děvčata. Zde je ta statečná Barborka (J. Pidrmanová), ale i špatně vidící Kačenka není špatná. Polášek, Budař a Liška jsou legrační strážci pokladů, a co teprve když jsou proměněný na ženský. Krausové jsou jako vejce vejci.

Deváté srdce (1978)

U Juraje Herze nevím, zda jde mluvit o pohádce, v době vzniku bych mluvil o horrroru. Komedianti (výborný J.Kemr )předvedou Příběh nešťastné lásky a ukrutného protivenství, který se udál v zemi neapolitánské dokonalému rytíři Filodénovi a překrásné panně princezně Beatrici a Pavelka prostě vysvobodí princeznu, má k dispozici určitou pochystávku a je pod ochranou Toncky, hustá je situace, když jsou v Síni podzemního času.

Zkřížené meče (1998) (TV film)

V této pohádce vyniká čarodějnice Marrrruna, že to až r zadrnčí. Saša nejede bojovat s lapky, ale utíká před sňatkem s princem salónním typem Arnoštkem a cestou potkává Valentina (Vilém Udatný), který byl zavražděn v Patláviii nebo Matlávii Dobrá ruka, viděl jsem tě při práci (komentář prince, jak Kryštof šermuje) … Když člověk ví, tak vidí

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Jiří Strach má pohádky takové zvláštní už od Zubejdy, tudíž mě vůbec nepřekvapil motocykl v prostředí kam nepatřil, jinak šlo o herecký koncert herců, které mám rád O.Vetchý a hlavně Ivan Trojan, ale samozřejmě další řada. Exteriér hrad Pernštejn a já myslel Český Šternberk Sorry Ty, že něco vyhraješ ? Hodíš kostky a spadne půlka hradu. Hrobník: Honem, zákazník nám tam stydne.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Na mě, se můžeš spolehnout ! *** Máma má dnes první generálku. Máme na ní počkat venku. Tak jdem dovnitř. Asi navždy legrace.