• Pohádka

Agatha Christie's Poirot - Bonboniéra (1993) (epizoda)

Jde o první případ Hercula Poirota, ještě intendanta policie, kdy je podle všech indicíí zamilován do Virginie Mesnard (Anna Chancellor), ani se mu normální smrtelník nediví. Zaujala mě věta : Všichni spali, kromě Paula, otroka nespavosti. Japp je jmenován rytířem zlaté ratolesti a je ještě legračnější. Příběh byl moc dobrý, moc hezký, i přesto že byl i smutný !

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Je spíše výjimkou, že druhý díl je lepší než první. Nejlepší část začíná od okamžiku, kdy Dundee v New Yorku upustí volské voko na zem. Sue hlídá v buši zajatce a Mike odchází na další lov se slovy: K večeři jsem tu, dej pozor na děti.

Předeme, předeme zlatou nitku (1981) (TV film)

Mě se tu líbí hlášky myslivce Zahajského, který má, ať to řekne sám : Postaví mě k bráně jako nějakou palmu. Dcera Johanka se ptá, zda si vezme kobylku Fuksu, ale on odmítá : Ještě by tam pochytila nějaké panské manýry a šrot s Votrubama by jí nechutnal. anebo se vyjadřuje k princovi To je ta panská láska. Magdalenu Bičíkovou ošmikají a ona brečí: Všelicos bylo a už není. Z Tondoslava Navrátila udělají udělají plyšovýho psa …

Krokodýl Dundee (1986)

Newyorská reportérka Sue (je to takovej pěknej Kukajdík jako Kamarádka Janík) pro svou reportáž shání informace různě, ptá se Mika kollik mu je : Kolik je vám let ? Nevím. Ptal jsem se jednoho z kmenovej starších kdy jsem se narodil ? Řek mi v létě. Fotografuje domorodce : Neé, mě si nemůžete vyfotit. Éé, promiňte, myslíte, že Vám vezmu duši ? Néé, máte zakrytej objektiv. Dundee vyrovná lehce převahu přítele Richarda v hospodě, peckou, že Richard omdlí s omluvou slovy Neumí pít, chudák malej. Sue se bojí po přepadení v New Yorku a chce, aby Mike odevzdal peněženku s odůvodněním : Má přece nůž. To není nůž, tohle je nůž. ... Kluci se jen bavěj. Je to legrace postavená na kontrastu nádherné australské přírody s New Yorku, dobré gagy, romantika ano . Podle některých záběrů se člověk nediví, že Paul Hogan si Lindu Kozlowski vzal

Pohádka o mokrosuchém štěstí (1981) (TV film)

Takovou Andulku (L.Šafránková), kdo by nešel hledat. Ladislav Pešek byl jako vždy výborný : Pak tě zase přemiklíkuju zpátky říká Toníčkovi třeba

Dopisy pro Julii (2010)

Sophie na předsvatební cestě jako sekretářka Julie z Verony svým dopisem Claire spustí hledání po 50 let staré opuštěné lásce jménem Lorenzo Bartolini. Charlie vnuk Claire pomáhá hledat Lorenza společně se Sophii a Claire a reaguje Proč se ptáš co si myslí(jako Sophie), ona si nic nemyslí. Beznadějné hledání Lorenza přispěje i k rozuzlení čtyřúhelníku Sophie – Victor – Charlie – Patricia nebo ano ? Jsem prostě na ty oči a Amanda Seyfried je kulí pěkně

Chyťte doktora (2007)

T.Vilhelmová je ve dvou provedeních blond a černovláska a Kristýna N-F s podmanivýma očima. Jinak silné obsazení i Vašut či Bém si štěkli a dvojité deja vu, nápad dobrý, ale stejně slabota. S tím doktorem ? S gynekologem ? :-D :-D ... Otěhotnět s gynekologem to je snad pracovní úraz ! Jana Hubinská byla též sexy. Primář Horn (L.Sobota) s kordem či fleretem útočící na podřízené byl dobrý, to je vám, ale dobrý nápad ! Poděkování : Petr Kantner (28.04.2013)

Ohnivé ženy se vracejí (1986) (TV film)

Už 300 let pozoruju, že s mužskýma to jde od pěti ke čtyrem. :-) Nezaujalo nijak.

Ohnivé ženy (1984) (TV film)

Čeho se bojíš, máš už jenom duši.To by člověk vyskočil z kůže !