Pod jednou střechou (2010)

Katherine Heigl opět nezklamala a zahrála v dobře vystavěné romantické komedii, která nehýří originalitou, ale je milá, vtipná, upřímná a člověk se u ní nenudí. Na nějaké vyšší hodnocení to ale prostě není. 65%

Na život a na smrt (2013)

Velmi syrově, realisticky a autenticky zachycená jedna neúspěšná mise v Afghánistánu. Rozhodně se tento film řadí k tomu lepšímu z americké, moderní válečné kinematografie. Možná více příběhu a místy lepších dialogů, ale chápu, že v boji není moc místa na nějaké vyprávění. I tak se jedná o nadprůměrný válečný film, který si neklade nějak vysoké cíle. Hlavní bylo odvyprávět, co nejuvěřitelněji jeden z mnoha válečných příběhů. 80%

Chraň nás od zlého (2014)

Velmi povedený mrazivý thriller s hororovými prvky. Na celém snímku je hodně znát autetičnost policejní práce, každodenní nasazení a hlavně nesmírná psychická zátěž, která člověka poznamená. Celkově jsem spokojen. Příběh není jeden z těch originálních, ale zpracování je velmi dobré, poutavé, temné a místy mrazivé. Vzhledem k tomu, že se jedná o skutečné případy je film odprostěn od typických klišé a možná právě proto se může zdát film nudný, ale myslím, že právě ona ponurá, pomalá a mrazivá atmosféra určuje jeho výjimečnost. 80%

Americký zločin (2007)

Skvěle podařený filmařský kousek zobrazující týrání dětí dětmi pod dohledem rodiče. Celkově je film řemeslně dobře natočený, ale chybí tomu emoce a vyšší přesah pro zapamatování si některých důležitých momentů. Určitě jako diváka vás to naštve, budete kroutit hlavou nad vším tím svinstvem, ale po skončení se vám to vykouří z hlavy. Doporučuji pro svou filmovou čistotu a jednoduchost . 85%

Muž na hraně (2012)

Akční thriller, který není kdovíjak originální a nepředvídatelný, ale dobře se na to kouká. Myslím, že lepší a promyšlenější scénář by mu neuškodil. Jinak lehce nadprůměrný film s dobrým obsazením. 60%

Šmejdi (2013)

Skvělá sonda do světa, který je většině z nás na hony vzdálený. Ale přijde doba, kdy bude záležet na nás, jestli budeme chtít do toho světa proniknout. Doufám ale, že v takové době už nebude tento svět existovat a společnost se dostane na vyšší úroveň. Chvílemi mi bylo na zvrácení. 90%

Pojedeme k moři (2014)

Na české poměry zvolená originální koncepce zpracování, kdy sledujete typický found footage, i když bez hororové příměsy. Prostředí, herci a scénář působý velmi uvěřitelně a spontánně, ale všemu tomu řemeslnému umu chybí příběh, spád a pointa celého filmu. Jiří Mádl potvrzuje své kvality ve filmové branži a doufám, že další projekt přijde brzy, ale s lepším námětem. Takhle je to na půli cesty za 50%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Mám obrovské dilema, kolik si tento poslední výlet od Středozemě zaslouží. První díl byl fantastický, ale nechal jsem si zadní vrátka, druhý skvěle navázal svojí akčností a svižností, ale vrátka zůstala. Teď vím, že to bylo zbytečné. Ty vrátka jsem měl zavřít a nechat je zavřené. Třetí díl dopadl nejhůře z celé trilogie. Nemyslím, že to byl vyloženě průšvih, ale nemohu odpustit některé zásadní věci. První plovina filmu je vskutku dechberoucí, zážitek s drakem a jeho utokem na Jezerní město, mě doslova uzemnilo. Navázání na Pána Prstenů bylo fenomenální a myslím, že ani lépe to udělat nešlo. Tady ovšem pozitiva končí. Druhá plovina filmu je věnována bitvě, která dle dějin Středozemě patří mezi ty vůbec největší, nejdůležitější a nekrvavější. Samozřejmě do doby Války o Prsten. Takový pocit jsem z toho určitě neměl. Jackson krásně rozdá karty. Přijoud elfové, Jezerní lidé, trpaslíci a dva druhy skřetů před Erebor. Všechno vypadá fantasticky, ale skutek utek. Potom už sledujete jenom hromadu záběru, které vůbec nedávají smysl, v některých scénách se vyloženě nacházejí chyby, hodně cítíte, že chybí záběry (viz. elfové nabíjejí luky a v dalším záběru mají v ruce meče...co to jako má znamenat?) a spousta dalších věcí. Konec celé bitvy se odehraje v rámci třech osobních soubojů, které nejsou nijak záživné, bez emocí a patřičně podaných důsledků. Vůbec jsem nepochopil, v čem byla ta bitva tak důležitá a jaké důsledky z bitvy o Erebor vypylnuly pro budoucnost všech zúčastněných národů. Škoda toho všeho. Těšil jsem se na úžasnou epickou bitvu plnou zvratů a dechberoucích momentů hodné Petera Jacksona, ale dostal jsem špatně sestříhanou verzi něčeho, co nedávalo smysl. Doufám, že slibovaná rozšířená verze o celých 30 minut doplní chybné mezery ve filmu a dočkáme se plnohodnotného dílu. Takhle je to pro mě veliké zklamání. Myslím, že lepší zážitek má divák z traileru, který obsahuje záběry neviděné ve filmu...trochu podvod na diváka. Za souboj z drakem, epický příchod elfů a trpaslíků před Erebor a návaznost na Pána prstenů dávám 65%

Interstellar (2014)

Nolen opět potvrdil, že patří mezi nejlepší režiséry současnosti a ve vyprávění, gradaci, střihu, vizuálních efektech a hereckých výkonech nemá prakticky konkurenci. Neuvěřitelně silný zážitek plný emocí a dechberoucích momentů. Tleskám a nechápavě kroutím hlavou. 100%

Zmeškaný hovor (2003)

Dobrá děsivá atmosféra, zajímavá kompozice jednotlivých záběrů, originální zápletka minimálně v první polovině filmu. Bohužel pro mě nejednoznačný příběh, místy nelogičnosti a nepochopitelný konec. Myslím, že to mohlo dopadnout lépe, ale i tak se jedná o slušný horor. Opět se potvrzuje, že na druhé straně světa umějí tento žánr přeci jenom trochu lépe. 65%