Early Bird (1983)

Velmi sympatický nabitý filmeček :)

Elitní jednotka (2007)

Trochu moc didaktické, ale co beru jako největší plus: Bylo to pro mě po dlouhé době filmové vyprávění příběhu -- s důrazem na slovo vyprávění. /// I v močálu si můžeš uchovat čest a jiné hodnoty -- ale platíš za to, na různých rovinách. Jinak kvituji s povděkem velmi "jemnou" studii smrtelného pacifistického bludu, něco ve smyslu "když budem hodní a proti válce a nenávisti, tak naše mravní síla vyřeší všechny problémy světa"... i tomu hlupákovi Gándhímu (kam vítr, tm plášť), to vyšlo náhodou jen proto, že měla Anglie Indie plné zuby (a hned ho zabili a začala válka s milionem mrtvých).

Volný pád (1993)

Jako bych se na jeho místě viděl. I když, asi bych se nechoval tak klidně. Trochu mě dráždila sociálně kritická nota, ale studie utržení ucha džbánu je to skvostná. Nadsázka nenadsázka.

Já, legenda (2007)

Jezdí hezkým Mustangem GT 500 Shelby. I další product placement je úctyhodný... Jo -- a film vlastně.... Hm, zajímavá atmosféra, místy divný, místy dobrý... a závěr ho dost pokazil. ***1/2 ... při použití alternativního závěru bych možná uvažoval o čtyřech.

Umi ga kikoeru (1993) (TV film)

Moc mě tedy nechytl... což jsem nečekal, protože šlo o film studia Ghibli. Přesněji řečeno: Není mi jasné, proč byl film animovaný... nebyl důvod ani technický, ani stylizační, nenatočit jej jako hraný (a asi by atmosféra fungovala lépe). Úplně realisticky stylizované nepřepísklé středoškolské .... drama? .... s docela jednoduchou animací a mně nesympatickými hlavními hrdiny (asi bych je nezaškrtil, ale kámoš bych s nimi nebyl, u každého z jiného důvodu).

John Q. (2002) odpad!

Tenký led.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007) odpad!

Trailer byl dost velké klamání a film zklamání... Odpustím leccos, ale pokud existuje 5 filmů s Vetřelci a 3 s Predátory, tak tu máme něco jako pravidla... a ty tenhle film suverénně porušuje -- ale nikoli pro dobro věci nebo pro šokování, ale z neumětelství. //// Tenhle film mi přišel jako remake nějakého slabšího Vřískotu kombinovaného s nejnepovedenějším TV-UFO filmem. Laciné dokonce i proti jedničce... především myšlenkově, i když triky a výprava taky. Ale asi nejvíc mi vadil idiot, co seděl vedle mě a hlasitě to komentoval... ne aby vtipkoval, ale prostě měl asi tak vysoké IQ, že tu a tam něco musel sám sobě vysvětlovat (přitom mu bylo tak 40). Asi cílová skupina diváků :-(

To (1990) (TV film)

Pointa TO tedy nakopla... Jak TO tak bývá :-(

Silent Hill (2006)

Abych mohl komentovat 5 hvězd, budu muset napsat poměrně zásadní SPOILER, jinak nemá komentář smysl. Pro někoho, kdo sklouzne jen po rovině zápasu s příšerkami jako z videohry (no právě), na víc než 3 hvězdy to bude těžko. Nicméně, pokud pochopíme vlastně jedinou základní zápletku, je situace a scénář prostě nádherný... a to totiž, že jsou Sharon i obě ženy (stejně jako obyvatelé Silent Hillu) mrtvé.                                                                                                                                                                      To je důvod, proč se světy manžela a policie s nimi míjejí, i když jsou na stejných místech, proč je počasí jiné, proč se nemohou vrátit, dokud si v očistci nevybojují svůj osud (dokonce na jakási boxem inspirovaná, odpočítávaná kola).                              Hodně se mi líbí dvojí, nebo dokonce trojí "archetyp" matky s dítětem: Sharon je vlastně totéž dítě, a Rose je role matky, která pro dítě, navíc adoptované, udělá cokoli bez ohledu na sebe. Naproti tomu Anna vlastní dítě hnusně zradí a nechá umučit, jen aby neutrpěla sama. (A možná policistka má být žena, která dítě mít nemůže, jen po něm velmi touží).                                                       Dojalo mě neschematické rozuzlení tohoto... matka je pro dítě bohem... Zcela zapadá i do církevního / sektářského pomatení, které v závěru běsní.... prostě.... proti kdejaké akční sračce výjimečně intelektuální film.