Co se vlastně stalo (2008)

Tak takhle to v tom slavném Hollywoodu chodí! Člověk by neřekl, kolik nervů může takového producenta stát plnovous Bruce Willise:-) Pochvalu adresuji všem hercům a také Barry Levinsonovi, který dokázal filmu udržet nezávislý look a ani ke konci nezklouznul k laciným klišé. A John Torturro je tu vskutku parádní.

Válka světů (2005)

Uřvaná Dakota Fanning a stupidní konec jsou dva hlavní důvody, proč nemohu a ani nechci dát 5*...

Duel Frost/Nixon (2008)

Politické drama, které "má koule". Dost snímků tohoto žánru totiž velice často diváka nudí. Ne tak Frost/Nixon. Již počáteční domlouvání celého rozhovoru a shánění prostředků na jeho uskutečnění bylo velmi zábavné a mělo něco do sebe. A samotný duel pak byla lahoda pro duši. Nixon byl v něm i mimo něj zahrán velmi přesvědčivě, ale nemohu posoudit, jak se povedlo napodobit skutečné Nixonovy reakce z opravdového, původního interview. Langellovi všechna čest. Ale tu si zaslouží i všichni zbylí herci i členové natáčecího týmu...

Frekvence (2000)

Na tenhle film jsem v TV čekal až do 0:40 - tedy do doby, kdy už normálně spím. Ale nelituji toho (děkuji Primě, že dala jenom jednu reklamu do dvouhodinového filmu). Naprosto dokonalý příběh i herci (Dennis Quaid!!!) mě na dvě hodiny naprosto přibili k obrazovce.

Sunshine (2007)

A mohl to být takový pěkný sci-fi film, kdyby Boyle po hodině nemávnul kouzelnou hůlkou a nevyčaroval sluneční obludku, která naprosto změnila charakter celého filmu. Velká škoda.

Narozen 4. července (1989)

Syrově podaný antiválečný snímek od režiséra mé milované Čety. Tom Cruise podává naprosto nezapomenutelný výkon. Škoda jen, že tam bylo tak málo Willema Dafoa.

Nesprávná truhla (1966)

Bláznivá komedie plná tradičního anglického humoru a skvělých herců. Závěrečná honička pohřebních vozů a scéna na hřbitově je par excellence. The Wrong Box dokazuje, že komedie se starším datem výroby můžou (a často také jsou) mnohokrát zábavnější a hlavně chytřejší, než veselohry z produkce dnešní. A:"My father was a missionary. He was eaten by his Bible class." B:"And your mother?" A:"She too. They never eat one without the other."

Šílenství (1994)

Silné 4*. Klasické carpenterovské budování atmosféry, které navíc využívá tradiční ztělesnění zla H. P. Lovecrafta - dle mého názoru nejlepšího tvůrce hororové literatury vůbec.... Carpenter & Lovecraft pohromadě - co chtít víc?:-)

Divoké husy (1978)

Jeden z nejlepších akčních filmů odehrávajících se na černém kontinentě a dost možná i jeden z nejlepších vůbec. Příběh není dvakrát originální, ale o to víc si tvůrci pohráli s napětím, které by se místy dalo krájet. Trio hlavních hrdinů je skvěle zahráno. Mým osobním favoritem byl Richard Harris.:-)

Rituál (1973)

Velmi bizarní mysteriózní operetka mísící dohromady křesťanskou víru s podivnými ostrovními riuály. Dochází ke střetu mezi oběma stranami této mince a divák se baví. A snad všem se musí nesmazatelně vrýt do paměti dokonale vymyšlený konec. Všechno je tak dobře namícháno, že se na to vskutku krásně kouká... A tím nemyslím jen překrásnou Brit Ekland:-)