Přepadení v Pacifiku (1992)

Cožpak o to, dívat se na to dá - a to docela dobře, ale občas je to až nechutně přitažený za vlasy. Seagal válí stejně jako Jones, ale někdy by to chtělo na úkor žvanění víc střílení:)

Svatba upírů (1993)

Já se bavil. Místy atmosférické skoro jako Polanského Vampire Killers, slušný herecký výkon Rudly Hrušínského, Petra Nárožného a (v tomhle filmu) démonického Viktora Preisse. Naproti tomu výkon Bartošové je minimálně stejně tak tragický jako její zpěv.

Pověste je výš (1968)

Jeden z těch slabších Clintových westernů. Námět jistě není k zahození, ale provedení pokulhává. Občas je to fakt nuda. Nicméně dobré herecké výkony film zachraňují, stejně jako výborná Postova režie, ve které můžeme sledovat stejné rysy jaké jsou o pět let později ve výborném Magnum Force.

Tahle země není pro starý (2007)

Coenovic se vrátili ve vynikající formě! Po celou dobu jsem byl napjatej jak struna, scéna v hotelu nemá chybu. A Bardem vyhrál Oscara zaslouženě. Jeho psychopat je fascinující.

Svět zítřka (2004)

Nádherné vizuální zpracování alá 30.léta + zmrtvých vstání (i když jen na chvíli) Laurence Oliviera + výborný nápad = jasných 5*.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Návrat legendy jak se patří. Stallone alias John Rambo dokazuje v díle plném skvělé akce s hektolitry krve, že stále ještě nepatří do starého železa a vraždí mu to jako za mlada.

Beowulf (2007)

Tenhle film měl rozhodně větší potenciál, než předvádí. Neříkám, že je to špatný film, ale i přes dokonalou výtvarnou práci tohle dílo přeci jen chvílemi (někdy fakt dost dlouhými) nudí. I přesto naštěstí děj plyne celkem rychle. Další věcí jsou velice dobře natočené souboje a různé bitky ať už s Grendelem aj., tak i mezi smrtelníky. Celkově film neurazí, ani nenadchne. 3*

Život pod vodou (2004)

Ano, hodně zvláštní film. Jako komedie to zrovna u mě moc nefungovalo, spíš jako takové bláznivé drama (jestli se to dá říct). Námět to rozhodně nebyl špatný, ale občas jsem se nudil, občas jsem nechápal. Uvidím, třeba po druhém shlédnutí hodnocení vystoupá o hvězdu výš.

Náhlý úder (1983)

"We're not just gonna let you walk out of here." To se prostě nedá zapomenout:)

Slídil (2007)

Nový kabát Slídilovi paradoxně neprospěl, interiéry působí jaksi chladně a futuristicky. To mi bohužel k ději, který se v domě odehrává vůbec nesedí. Caine se ovšem původně Olivierovy role zhostil se vší noblesou, oproti tomu Law mě moc nepřesvědčil. Často se mi zdálo, že přehrává. Originál je prostě jen jeden a všem těm kterým se nový Slídil líbil, i těm kterým ne, doporučuji pouze a jen Mankiewiczovu verzi.