Žlutovous (1983)

Ve Žlutovousovi je vidět velká inspirace Pythonovskými kousky - vždyť Chapman také napsal scénář - ale kvality jejich filmů nebo Cirkusu nedosahuje. Přesto se však i na dnešní poměry jedná o velice solidní zábavu, ať již vemu v potaz famózního Chapmana v titulní roli nebo vedlejší role dalších Pythonovců - Erica Idlea coby pirátova pronásledovatele nebo Johna Cleese v roli slepce s téměř netopýřím sluchem.:)

Nesvatbovi (2005)

Tohle tedy naprosto předčilo všechna má očekávání. Smál jsem se jako už dlouho ne. Humor byl navíc skvěle propleten s romantikou a i když se občas objevilo pár ohranějších klišé, jako celek to fungovala výtečně. A vedlejší role Willa Ferrella dokonalá!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Návrat ve velkém stylu. Fordovi možná přibyly šediny, ale stále je v dokonalé formě, a to jak po stránce fyzické, tak co se týče hlášek. I Blanchett byla tentokrát jako zákeřná ruská agentka velmi uvěřitelná. Spielberg s Lucasem si vyplnili svůj sen o návratu velkého archeologa a vyhráli si opravdu se vším, scénářem počínaje a efekty konče. Jasně, bylo tam pár slabin, ale to se musí po těch téměř 20ti letech modlení k LucasFilm odpustit. A jděte na to do kina. Tenhle film se ani jinde užít nedá.

Poloprofesionál (2008)

Dobrá oddechovka, která ač má otřepaný scénář, baví. Naprostá většina gagů je opět na bedrech Willa Ferrella, což filmu prospívá. Z celého dílka navíc čiší atmosféra funky 70s. Líbilo se, ale je to prakticky stejné jako další Ferrelovy komedie.

Údolí včel (1967)

Snímek skvěle navozující dobu temného středověku, kdy měla vše pod palcem katolická církev. Výborné herecké duo Čepek + Kačer a tradiční výkon od pana Vláčila. Zrovna tuto knihu jsem nečetl, ale vím, že Kornerovy knihy mají dost temnou atmosféru, která se na nás valí i z tohoto filmu.

Deník mrtvých (2007)

Pár opravdu dobrých scén film nezachrání, ani když za kamerou stojí legendární pan Romero. Vůbec mi nesedí natáčení mrtvolek z pohledu obětí jako u sračičky typu Blair Witch a i tenhle film potvrzuje, že být to natočené normálně, dám tomu víc. Navíc už se mi zdá, že začíná být v nynějším filmovém světě trochu přezombíkováno.

Soudný den (2008)

Ze začátku to vypadalo nadějně, ale pak jsme spolu s Rhonou Mitrou(zatraceně drsnou a sexy mašinou na zabíjení) podnikli akční výlet od pankáčů přes středověké hry až zpátky do reality "všedních dní". Neil Marshall se jinak opravdu nebojí různých useknutých hlaviček, prstíků či jiných rozšmelcovaných částí lidského těla. Ve filmu se ale najde i kupa nelogičností a věcí hodně přitažených za vlasy (jak kurva může auto prolítnout autobusem bez téměř škrábnutí?). Navíc minimálně polovina hlášek hlavní hrdinky je ošoupaná jak bezdomovcovi ponožky a až tak neskutečně klišovitá, že to často opravdu zní spíše trapně než drsně. Jako očumovaná Rhoniných předností je to ale dobrý, jako film slušná zábava, ale od Marshalla jsem opravdu čekal mnohem víc.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Ne tak dobré jako první film, ale stále zábavné. Kvalitní akce, kvalitní herci, akorát moc patriotismu. Právě ten mě spolu s délkou filmu (-> natahovaností) odrazují od 4*. Jinak ale výborný film na nedělní odpoledne.