Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Ani famózní výkon Johnnyho Deppa (možná ještě famóznější než v 1) nemohl zachránit mírný úpadek druhého dílu. Nu což - tak už to chodí. Ale musí se nechat, že při scénách s Jackem Sparrowem jsem se popadala za břicho:-)

Rosemary má děťátko (1968)

I když jsem prvně četla knihu a v podstatě znala děj, tak i přes to mě film dokázal absolutně vtáhnout do děje a napínal mě sekundu po sekundě víc a víc... ale i tak pro mě kniha zůstala nepřekonána - ale filmařina je zde odvedená více než poctivě a určitě stojí za to si tuhle "kávu opravdovejch znalců" pustit:-)

Ledově ostří (2007)

Haha i když má tahle parodie absolutně stupidní a naprosto provařený základní děj (jak už to tak chodí), tak tvůrcům se povedl kapitální kousek a vytěžili z něj opravdu maximum. Perfektně zženštilý Jon Heder usrkávající Caprissone v limuzíně je sladký, až z něj odkapává cukřík a Will Ferrell místy fakt smrděl jako zvíře z obrazovky až ke mně do pokoje:-) skvělá ústřední dvojka, která tuhle komedošku vytáhla nad průměr, odvedla fantastický výkon. Fakt jsem se u téhle oddychovky příjemně pobavila. Tvůrci Ledového ostří se sice musí chytat za hlavu, ale to vůbec nevadí - kdo zná tuhle romantickou klasiku, tak se určitě skvěle pobaví:-)

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Tak, jak je mi nesympatická knižní předloha (odložila jsem ji v okamžiku, kdy Jan Dítě nastoupí do hotelu Tichota poprvé - takže jsem se daleko nedočetla:-), tak stejně nesympaticky na mě působil film. Nebylo to ale proto, podle čeho byl natočen, ale jak byl natočen... Bylo to pro mě celkem nezáživných 120 minut o neskutečném přežírání a o sexu. Je sice fakt, že se tam objevilo pár světlých okamžiků - výuka francouzštiny ("Putain." "No vidíš a tohle ti jde." - coby velký frankofil jsem se u téhle scény dobře bavila - putain je česky "kurva":-), nástup fašismu je též dobře zpracován a ocenění řádem habešského císaře je taky kouzelná scéna. Ale tím bych výčet dobrých okamžiků ukončila. Taky mi celkem vadila přehnaná artikulace Ivana Barneva, který byl pak předabovaný Kaiserem - vím, že je to tím, že není Čech, ale mě to fakt vadilo:-) a byla i celkem škoda, že Zuzana Fialová nerozprávala po Slovensky, ale musela mluvit tvrdou češtinou s hodně nepěkným československým ř a ž. Nevím - pan Menzel prohlásil, že je s filmem spokojen - tak to asi nemá moc vysoké nároky.

Ženy pro měny (2004)

Parádní dokument o českých frikulínách. Ať jsou tyhle ženy v jakémkoliv věku a v jakékoliv situaci, vždy musí být free, cool a in a musí mít krémy a mýdla za řádově desetitisíce, rozplývat se nad hadrama v obchodech, nechat si dělat plastické operace, trpět hlady a nesmět si dát ani capuccino, protože je tam mléčná pěna, která je tučná (no to, co se dělo ohledně tý mladý holčiny, to bylo drsný - a ty holky na konkurzu - vždyť to byla chodící reklama na hlad!) a hlavně - odebírat Elle či Cosmopolitan nebo jiné "duchaplné čtivo". Já sama jsem zástupkyně ženského pohlaví a myslím si, že za kosmetiku a oblečení vyhodím dost peněz. Ale nepotřebuju být vždy a všude fikulin, trendy a kůl... Ta tupost, místy vymaštěnost a zahleděnost představitelek do toho svého kultu krásy, byla místy opravdu šokující. Až hrůzunahánějící....

Štěstí (2005)

Film si mě získal svou neskutečnou lidskostí - tím, jak je strašně blízký každodennímu životu. Jsou v něm příběhy, které se nám můžou stát kdykoliv a kdekoliv a celým tím příběhem se táhne jedna hlavní otázka. Co je to štěstí? Jak vlastně vypadá? A jak ho poznáme? Je fakt, že tohle je hodně bittersweet Štěstí.

Requiem pro panenku (1991)

Husí kůži jsem měla už od úplného začátku - a co teprve to, že se podobný příběh opravdu stal? No hrozná představa... Ale film je fakt působivý, dobře udělaný - perfektní herecké výkony Geislerové, Hrzánové a Holubové a to vše doplňuje dobrá hudba. Na tehdejší dobu opravdu kvalita.

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Jeden z muzikálů, který má na svědomí muzikálový boom přelomu tisíciletí. Je moc pěkný. I Hůlku jsem v něm překousla. Má příběh, pěkná taneční a hudební vystoupení a nádhernou hudbu a texty. Kde se na něj hrabou všechny ty kleopatry, golémové a lásky, co jsou lásky.

Kameňák 3 (2005) odpad!

No tyvole, Troška, to se teda máš čím chlubit - promiň, že ti tykám a že jsem trošku buranská, ale jak se do lesa volá... jako - hodit do "filmu" kozatou vymatlanou pornoherečku - to je fakt terno... Tak mě napadá jedna malá souvislost - tenhle "film" je asi stejně kvalitní jako politické volební šoty NEI, za kterou ta blbka Buster kandidovala... zvláštní - to je nějaké znamení:-)

Kameňák 2 (2004) odpad!

Za co nás ten Troška trestá? A v jakém pomatení smyslů jsem se dívala na tuhle kopu sraček? No - na alkohol se vymlouvat nemůžu, protože nepiju, takže nevím... Ale vím, že se už budu řídit heslem: Troškařice nikdy více!!!