Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Sympatický nápad, úkrutná nuda s najväčším nýmandom a tragédom pod slnkom. Bem Stiller si zahral len ked sa Walter ponoril do tých svojích predstáv.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Film je to fajn, ovela lepší ako jednotka,a le položme si jednu zakaldnú otázku. je to naozaj Sci-fi?? Nežijeme už náhodou pekne dlhú dobu v presne takej spoločnosti ako nám ukazuje tento film?? New world order, fašistický vedci deportovaný do USA, digitálna "sloboda" človeka, ktorá slúži na odstránenie jeho slobody, zdegenerovaný šialenci na vrcholných pozíciach, rada, propaganda proti Rusku a mnoho mnoho ďalšieho a na koniec nie je Hollywood len propaganda práve týchto mocných, ktorý ťahajú za nitky?? Škoda, len že mi nemáme žiadneho Kapitána Americu, Iron Mana, Batmana, či Supermana, čo by nás zachránil!!

Noe (2014)

Prvý film od Aronofského, ktorý sa mi nedostal pod kožu. Možno to bolo tým biblickým zameraním, ktoré mi nie je nejak extra po chuti, alebo tým prostredím, neviem. Dosť ponurný film, s niekedy až s brutálnymi scénami, ktorý však obsahuje skvelý soundtrack a hereckú zostavu. Ale i tak ma Noe nedostal.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Film ma až tak nevtiahol do deja, je ovela viac podobných filmov, ktoré sa mi páčili viac, ale určite sa vrhnem na knihu, ktorá by mala byť pre mňa tým, čo som očakával od filmu.

Panství Downton (2010) (seriál)

Seriál je to veľmi kvalitný, to nepopieram, dialógy, sympatické postavy, skvelá hudba. Tak prečo len tri?? Proste ma to nebavilo, nie je to môj typ seriálu a vracal som sa k nemu čoraz menej a so stále menšou chuťou.

Grandhotel Budapešť (2014)

Zatiaľ najlepší Wes Anderson. Opäť hravý, opäť zábavný a opäť svojský a ešte raz opäť, opäť skvelé obsadenie a skvelý Desplat. Je niečo čo by som mohol vytknúť?? Asi ani nie.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Nuda, dal som tomu čas, ale Homeland si ma vôbec nezískal. Proste túto "vojnu proti terorizmu", ktorú si američania vymysleli nemôžem ani cítiť, len kvôli veľkým ohlasom som sa do tohto seriálu pustil, aloe bohužiaľ. Nech si to Barack pozerá, mňa to neberie. Ešte som ochotný dať šancu Person of Interest, ale inak túto pokryteckú tému nemusím.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

1.Séria: 75% Seriál na ktorý som sa veľmi tešil, no po prvej sérii ostávam celkom sklamaný. Pomalé tempo mi vôbec nesedelo a niektoré časti boli neskutočne nezaujimavé. Doba bola síce vykreslená parádne, no i tak je pre mňa Mad Men zatiaľ sklamanie.

Luther (2010) (seriál)

1.Séria: 80%, 2.Seria: 90% Luther je dôkaz, že ani britská produkcia v ničom nezaostáva. Skvelé herecké osadenstvo, zaujímavá atmosféra a prípady. Len ešte to nebolo úplne ono, konanie niektorých osôb v určitých situáciach mi prišlo trošku nelogické, ale páčilo sa mi to určite viac ako väčšina amerických krimináliek, čo bežia v tv. Uvidíme čo ponúknu ďalšie série.

Ona (2013)

Vtipné, zaujímavé, dojímavé. Jediným mínusom je, že je to trochu dlhé, ale i tak sa na to príjemne pozerá a film slušne pobaví.