Hvězda (2002)

Slušný válečný film, škoda, že s nízkým rozpočtem. Atmosféra samotné jednotky byla místy skutečně dobře vykreslena. Co mi vadilo byl klasický patos, tak typický pro americké válečné snímky, tentokrát v ruském provedení. Patetický konec tomu nasadil korunu.

Unprecedented: The 2000 Presidential Election (2002)

Velmi dobře udělaný, faktický dokument o prezidentských volbách 2000 ve Spojených státech, které byly zmanipulovány konzervativci s cílem uzurpovat moc. Pro někoho může být dokument příliš suchý, nenabízí tu šťávu jako Michael Moore, ale na druhou stranu je dobře vidět jednotlivé špinavé finty jak připravit Demokraty o tisíce hlasů a následně uspíšit ukončení přepočítávání. Tolik k té americké loutkokracii, kde kandidát s počtem hlasů větším o půl milionu prohraje volby.

Narozen 4. července (1989)

Výborný protiválečný film, jeden z nejlepších vůbec. Stone krásně ukazuje všechny fáze přechodu mladého Rona z hlubokého idealismu až do krutého procitnutí. Toma Cruise nemám rád, ale tady předvádí životní výkon, lépe myslím nehrál nikde. Samotný příběh je založen na skutečném Ronniem Kovicovi, který je dodnes protiválečným aktivistou a přítelem Olivera Stonea. Nakonec jedna hláška Chrise Rocka: "(...) so call me a faggot. When the war will be over, I'll be a faggot with two legs, thank you!"

Detroit Rock City (1999)

Slušná rock 'n rollová komedie s málo známými herci, slušnou porcí zábavy a mnoha klasickými vzorci, tak typickými pro teenagerovské komedie. Pohodový film nejen pro fanoušky heretické skupiny KISS. Za zmínku stojí, že film je parodován ve výborném Not Another Teen Movie, kde si mj. Sam Huntington sám zparodoval svou roli z tohoto filmu.

Džuon 2 (2000)

Slabší než jednička, která mě vylekala k smrti. Dvojka na mě neměla ten patřičný efekt, možná je to tím, že jsem měl ten den tak nějak smutnou náladu. Lekačky v jedničce byly dokonale propracované i načasované, "šok efekt" byl dokonalý. Tady je to takové všelijak slepené, bez patřičného efektu. Stále je to však slušný horor, zvláště pro ty, co neviděli jedničku.

12 opic (1995)

Výborný filozofický sci-fi film. Každý si v něm něco najde a mnoho myšlenek proplouvajících filmem je vskutku univerzálních. Dvanáct opic značí slušná atmosféra a vynikající výkon Brada Pitta. Za zmínku také stojí, že mistři Louis Armstrong a Alfred Hitchcock ve filmu vystupují jako kulturní reprezentanti 20. století.

Obvyklí podezřelí (1995)

Co říct k tomuhle filmu? Snad jen, že oba Oscary jsou zcela zasloužené. Vskutku...

Scary Movie 4 (2006)

Pohodový díl série. Jednička byla kultovní, dvojka hrozná, trojka lepší, avšak místy nudná, čtyřka je svižná a popcornově zábavná. Krátká stopáž filmu rozhodně prospívá, takže prakticky neexistují hluchá místa. Vtipných scén je dostatek, třešničkou na dortu je parodie na prezidenta Bushe a jeho reakci na 9/11 :). Výběr herců dobrý, potěšil mě klasicky Anthony Anderson.

Ranczo (2006) (seriál)

Výborný a velmi milý komediální seriál o jedné malé polské vesničce a jejich každodenních problémech. Seriál vtipnou a inteligentní formou ukazuje typické nešvary a problémy polské venkovské společnosti a také nabízí jejich řešení. Není divu, že si seriál rychle našel své oblíbence a stal se nejsledovanějším polským seriálem současnosti. Pestrá škála barvitých postaviček tomu také napomáhá.

Svatba (2004)

Dost dobré drama (žádná komedie), které vcelku věrně vystihuje mnoho rysů polské společnosti na venkově. Výběr herců perfektní, spotřeba alkoholu naprosto autentická (praví chlapi pijou vodku a ne nějaké pivo), finanční záležitosti a další podobné nuance taktéž. Pravá polská vesnická svatba v duchu polského rčení "postaw się i zastaw się". Patriotická Rota Marie Konopnické, kterou na konci zpívají totálně najebaní svatební hosté je pouze trpkou kritikou společnosti a skutečné degradace ideálů.