Hráč (1992)

Zajímavě nudný film. Asi začínám Altmanovi pomalu přicházet na chuť a objevovat metodu v jeho šílenství.

Nespoutaný Django (2012) odpad!

Utahaná, ukecaná, špatně natočená, trapná, škrobená, mdlá kravina. A blbá k tomu. Nejzajímavější je to, že český Internet, který obvykle překypuje tupými, rasistickými poznámkami, se teď ukájí u filmu, v kterém nigga strká dvě a půl hodiny kládu do zadku celému bělošskému světu. Tímto s Tarantinem končím, je to ztracený případ. Neoperovat, zastřelit.

Nic nás nerozdělí (2012)

Průměrně natočený a průměrně zahraný doják - jediné, co tady stojí za pozornost, jsou scény z příchodu tsunami a několik následných post-apokalyptických momentek. Jakmile však opadne prvotní šok a hrůza, diváky čeká více než hodina nudy a ždímání slziček. Jednou a dost.

96 hodin: Odplata (2012)

Druhý hrnec polívky uvařené na stejných kostech. Mdlé to bylo, nechutilo.

Anna Karenina (2012)

Wright se s knižní předlohou nepáral a udělal moc dobře - jen sotva bych snesl další mdlou kostýmní adaptaci. Nápad převést velkoměstské pozlátko do metafory starého divadla funguje dokonale, všechny postavy jsou obsazeny naprosto přesně, film má styl, špičkové řemeslné provedení, finesu i jemnou nadsázku. O samotné scéně plesu bych mohl napsat celý esej - labutí tanec Karenina-Vronský, prostřihy na zděšenou Kitty lapenou v objetích dalších a dalších tanečních partnerů, gradace hudby a nakonec vrchol, kdy se Karenině v zrcadle odrazí její chmurná budoucnost ... Krása a dokonalost sama. Po dvou průserech se Wright opět vrátil mezi režisérskou špičku. Potlesk.

Dredd (2012)

Mohlo to být horší, nebylo to špatné. Akce šlape, vizuál ujde. Ve srovnání se starším verzí se Stallonem mám nutkání tomu vysmahnout čtvrtou hvězdu, ale na rovinu - přes všechnu snahu je to pořád tupá blbůstka a nenáročná jednohubka. Na sequel bych ale zašel bez většího odporu.

Romper Stomper (1992)

Příběhově a náladově něco mezi "Kultem hákového kříže" a první částí "Mechanického pomeranče". Zajímavý náhled do všedního života party australských neonácků spletený kolem ústředního milostného trojúhelníku. Film již bohužel trochu zestárl, ublížily mu také afektované výkony některých takyherců a papouščí kostýmy něžné části obsazení. Verdikt - koukatelné.

Návrat do Silent Hill 3D (2012) odpad!

A zase hovnajs. Je smutné se dívat na takovou amatérskou, neumětelskou hovadinu, obzvláště, když si představím, co všechno by se dalo vytřískat z tak slibného ústředního nápadu i jednotlivých monster. Série klesá s každým dílem níž a níž, a já se obávám, že příště to dostanou do rukou ještě větší vrzalové.

JFK (1991)

Bohužel ani vynikající herecké výkony (Oldman!) a skvělá režie nedokázaly zastínit fakt, že je to paranoidní, účelová agitka s nesnesitelnou stopáží. Hodně dlouhé tři hodiny.

Charley Varrick (1973)

Prý "béčkové krimi". Tohle je chytrá, stylová, naprosto nekompromisní kriminálka nejlepší školy. Brilantně a vtipně napsané postavy (fotografka, sexuálně vyprahlá tetka), skvělý cit pro detail (holčička na houpačce) a atmosféra jako trám. Jen ten stereotyp chlapáctví je už dneska vcelku legrační - mužští hrdinové se tady dvoří dámám tak, že je třísknou přes kebuli.