• Western

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Mimo (2022) (epizoda)

Víc psychosociální drama než horor. Mělo to našlápnuto velmi dobře, ale konec šel jiným směrem, než jsem čekal a v tomhle případě to bylo spíš na škodu.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

Z podivného úvodu se nakonec vyklubal nejlepší, nejnechutnější a nejbrutálnější díl série (až se mi chtělo zavírat oči), hlavně díky fantasticky padnoucí roli pro Abrahama.

Krym (2017)

Fakticky přesný film s docela zajímavým milostným příběhem, který mohl být udělán přece jen i lépe. A myslím, že ta vymyšlená akční dějová linka mohla být úplně vynechaná a filmu jen škodí.

Johanka z Arku (1999)

Nevím, proč se film moc nelíbí. Já vždycky myslel, že to je velmi zajímavě až surrealisticky pojaté. Takhle nějak to ve skutečnosti s Johankou mohlo být. A ta nečekaná pointa s Dustinem Hoffmanem patří ke klenotům kinematografie. Myslím, že tomu trochu akorát uškodil vliv Statečného srdce a je to moc místy až moc hollywoodské (některé bitevní scény jsou vážně na hlavu) a film jde od korunovace Karla strmě dolů dokud se neobjeví Dustin Hoffman.

Bohemian Rhapsody (2018)

Upřímně řečeno nechápu, co se na tom tak líbí. Já se u toho neuvěřitelně nudil. Snad jsem to ani nedokoukal. Obecně nemám rád předramatizované životopisné filmy.  Věci které byly ve skutečnosti v pohodě, jsou ve filmu najednou skoro tragédie.

Horror in the High Desert (2021) odpad!

Tenhle pseudodokumentární styl filmu nesnáším. Pro mě nekoukatelné. Vy víte, že to není pravda a všichni to jen hrají, že se někdo ztratil a člověku je z toho trapně. Otázka je, proč něco takového vůbec točit? Na internetu jsou tisíce skutečných pečlivě zmapovaných příběhů.

Nadosmrti (2021)

Překvapivě zábavnej film. Akorát ta Megan Fox vypadá jako zmalovaná plastická bárbína a je k neuvěření, že by byla schopná čehokoliv od táhnutí těžkých břemen až k plavání v ledové vodě.