• Western

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Mimo (2022) (epizoda)

Víc psychosociální drama než horor. Mělo to našlápnuto velmi dobře, ale konec šel jiným směrem, než jsem čekal a v tomhle případě to bylo spíš na škodu.

Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora - Pitva (2022) (epizoda)

Z podivného úvodu se nakonec vyklubal nejlepší, nejnechutnější a nejbrutálnější díl série (až se mi chtělo zavírat oči), hlavně díky fantasticky padnoucí roli pro Abrahama.

Krym (2017)

Fakticky přesný film s docela zajímavým milostným příběhem, který mohl být udělán přece jen i lépe. A myslím, že ta vymyšlená akční dějová linka mohla být úplně vynechaná a filmu jen škodí.

Johanka z Arku (1999)

Nevím, proč se film moc nelíbí. Já vždycky myslel, že to je velmi zajímavě až surrealisticky pojaté. Takhle nějak to ve skutečnosti s Johankou mohlo být. A ta nečekaná pointa s Dustinem Hoffmanem patří ke klenotům kinematografie. Myslím, že tomu trochu akorát uškodil vliv Statečného srdce a je to moc místy až moc hollywoodské (některé bitevní scény jsou vážně na hlavu) a film jde od korunovace Karla strmě dolů dokud se neobjeví Dustin Hoffman.

Bohemian Rhapsody (2018)

Upřímně řečeno nechápu, co se na tom tak líbí. Já se u toho neuvěřitelně nudil. Snad jsem to ani nedokoukal. Obecně nemám rád předramatizované životopisné filmy.  Věci které byly ve skutečnosti v pohodě, jsou ve filmu najednou skoro tragédie.

Horror in the High Desert (2021) odpad!

Tenhle pseudodokumentární styl filmu nesnáším. Pro mě nekoukatelné. Vy víte, že to není pravda a všichni to jen hrají, že se někdo ztratil a člověku je z toho trapně. Otázka je, proč něco takového vůbec točit? Na internetu jsou tisíce skutečných pečlivě zmapovaných příběhů.

Časové pásmo bylo změněno