• Western

Tajemné okno (2004)

Po Déváté bráně další "modrý film" který se mi líbí podstatně více než některé "červené". Asi to také bude tím, že oba filmy mají skvělý hudební podkres, který je u mysteriózního/thrilleru/hororu jeden ze stěžejních prvků. Co jinak zábavné dílko trochu sráží je flashback zařazený na úplný začátek příběhu, který dává tušit o co jde. (Ten bych osobně úplně vystřihl, nebo ho zařadil až na konec příběhu) Prvně jsem film viděl právě bez začátku a pointu jsem vážně dopředu nevytušil. Jinak si jednoznačně myslím, že tahle verze je přijatelnější, než na překombinovaný Kingův originál.

Columbo - Smrt ve sklence vína (1978) (epizoda)

Tento díl mi nikdy neutkvěl v paměti a to jsem ho viděl nejspíš několikrát. Není tu moc vtipu, vyšetřování a dokonce chybí i dobrá pointa. Záporák je celkem dobře slizký, ale to nestačí...

Devátá brána (1999)

Výborná hudba a dobře zvolené lokace vytvářejí hutnou atmosféru. Plus perfektně padnoucí obsazení, slušný scénář a režie z toho dělají nadprůměrný satanský film. Výhrady bych měl jenom k delší stopáži a trochu natahovanosti.

Spartakus (2010) (seriál)

2* po prvním díle (jenom za přijatelnou vizuální stránku). Představa Amíků o starověkém Římě... Kecací scény jsem po salvě stupidních dialogů raději přetáčel.

Smrtonosná past 3 (1995)

Nejprve jsem dal 4 hvězdy, ale protože v porovnání s jinými snímky z devadesátých let a nedávno viděným pokračováním 4.0 je to na učiněné veledílo, tak 1 hvězdu přihazuji. Určitě jeden z nejlepších akčních filmů 90. let, kdy vznikaly zpatlaniny typu Con Air, Tvaří v tvář nebo Skála.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Velmi špatně vykreslená postava Hitlera sráží už tak průměrný snímek. Účelem filmu zřejmě bylo Hitlera ještě více démonizovat a přisuzovat mu i vlastnosti které ve skutečnosti neměl. Všechny jeho kladné vlastnosti byly naopak potlačeny nebo dokonce naprosto překrouceny. Viz Hitler bijící psa v zákopu... Hitler tu působí jako karikatura sebe sama. Skutečně zajímavé by bylo zobrazení poválečného Německa a v něm Hitler a jeho pohnutky. Co ho k jeho činům vedlo? Proč dělal co dělal? Na to film naprosto rezignuje a tak je nejdůležitější část jeho života, a tím pádem i rozvoj jeho osobnosti je naprosto odbytý. K tomu přibyly dějové linie které jsou pro film naprosto nepodstatné...(např. novinář). Mimo jiné pokud se jedná o tak závažné téma očekával bych alespoň nějakou fyzickou podobu s těmi nejdůležitějšími osobnostmi jako byl Goering, Hess, Roem, o Hitlerovi ani nemluvě. Kdyby to byla alespoň zábava na to koukat... Takhle si kvalitní historicky nezaujatý snímek rozhodně nepředstavuji.

Poldové (2010)

Dát Bruce dohromady s uřvaným černochem je FAIL století a to že jsou parťáci už devět let jsem nevěřil ani na moment. No pomyslete kdo by tohle vydržel devět let když mě tím řvaním neskutečně **** už po pár minutách? Hned zítra se hlásím do Ku-Klux klanu a věším prvního uřvaného černocha na nejbližší strom :). (skvělý náborový film) p.s. Benga v záloze s podobným námětem ze stejného roku je podstatně zábavnější.

Maratónec (1976)

Od tak slavného filmu jsem si sliboval víc než jednu docela děsivou zubařskou scénu. Některé postavy se chovají naprosto nepochopitelně, obzlášť ta Hoffmanova. Spousta scén je úplně zbytečných, naproti tomu hlavní dějová linka je neskutečně nedotažená. O postavách také víme jen to nejnutnější, charaktery tak zůstávají značně nevykresleny. Co můžu pochválit je deprimující atmosféra 70. let a odpovídající hudební podkres. Pokud autor chtěl, aby se divák ztotožnil s hlavní postavou (a umocnil tak už tak dobrou atmosféru), která je úplně mimo, měl diváka uvrhnout do stejné nevědomosti. O to by slavná scéna byla děsivější. Místo toho zvolil variantu od všecho kousek, což tady působí dost rušivě a kvůli tomu nemá šanci žádný motiv dostatečně rozvinout. A že by byválého nacistického zločince poznali o 30 let později v jiné zemi hned dva lidé téměř ve stejnou chvíli se mi jeví už skoro jako scifi :)). Hodně průměrný thriller za slabé tři.