dee-key

student

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 14.1.2018  14:36
    Bright (2017)

Do půlky je to standardní policejní drama a lá osmdesátá léta, kde bělocha nahradil černoch a černocha ork. Pak už je to ale pád na pád a všechno vybuchuje, lítá, umírá a pobíhají tam podivní tvorové hledající kouzelnou hůlku. Když si odmyslím všechna ta klišé, tak na jedno podívání to nebylo nejhorší.

• 13.1.2018  15:51

Z celé pomyslné Jamadovi trilogie je tento film nejdramatičtější a nejakčnější. A byť je z větší části dost dobře domyslitelné, jak to celé dopadne a příběh není kdovíjak originální a už vůbec ne spletitý, líbil se mi asi nejvíc. Koneckonců kdo, když ne Japonci, jsou mistři v dělání noblesy z jednoduchých věcí.

• 13.12.2017  22:51

Deklasovat klasiku žánru na rodinnou komedii, to je vyloženě sprosté. Kdybych to měl hodnotit jen podle vtipů, bylo by hodnocení vyšší a kdybych to měl obodovat na základě facepalm momentů, bylo by to dokonce na pět rudých hvězdiček. Ale kromě podělávky Luka Skywalkera se z toho jaksi duch a síla celé ságy vytratila.

• 10.12.2017  18:10
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Punisher byl můj první komiks a za ty roky jsem jich něco načetl. Proto jsem čekal, že jestli bude seriál, bude to plné surové akce, tisíců vystřílených nábojnic a bezsrkupulózního mrzačení té nejodpornější spodiny zločineckého světa. Že se to Netflix rozhodl pojmout jinak a v první řadě zdůraznil traumatické stavy veteránů a neschopnost se začlenit do společnosti, to respektuju. Že v každé epizodě strávím tak tři minuty ve Frankově hlavě koukáním na jeho někdejší rodinu, to taky vzhledem k naturelu postavy přijímám a že to celé zasadí do příběhu nějaké nelegální aféry CIA, budiž. Ale to že v prvních pěti dílech skoro abych nějakou akci hledal, to je divný. A celý to padá na tom, že autoři seriálu snad chtějí abych uvěřil tomu, že pokud někoho přetáhnou přes hlavu tříkilovou bourací palicí, že ten někdo zůstane v klidu stát. Že když to někdo schytá z útočný pušky do tváře, tak se mu kulka zastaví o zub a jede se dál. Že voják z povolání na volném prostranství nakráčí k jedinému místu, kde se může nepřítel schovat a nekryje se... V zásadě nemám moc výhrad proti příběhu, ani proti herectví herců, ale aby to bylo na 90% jak si to přítomná většina myslí, muselo by to být o moc více dotažené.

• 25.10.2017  23:17

Asi bych byl ochoten dát tomuto útěku z opičí Osvětimi i lepší hodnocení, ale díry v příběhu a logice, které nechci vypočítávat, aby to nevypadalo, že se po tom filmu vozim (ale namátkou se zamýšlím nad účelem stavění dřevěné zdi, když čekám raketový útok), nemůžu jinak. A tak se film o lidoopím Mojžíšovi dostal max na tři hvězdy.

• 23.10.2017  17:56

Dávám čtyři a jsem to hodně napálil.

• 20.10.2017  21:51

I přes svojí stopáž a na to že se tam dohromady nic moc nedělo a to celkem pěkně odsýpalo. A i když to ani není zrovna originální koncept, nedá se tomu upřít jistá míra invence. Vaughn se prostě probouchal filmem až k finální kulce. Nebylo to zlý.

• 19.10.2017  21:51
    Masaryk (2016)

Tak po dlouhý době něco kvalitního z českých luhů a hájů. Velmi zručně zpracované téma, atmosféra funkční a chvílemi i napínavá, velice příjemná hudební kulisa, s výjimkou několika mála momentů i výborně zahrané.

• 19.10.2017  19:45
    To není moje sestra! (amatérský film) (2015)

Kraťoučká povídka pěkná, film povedený trochu méně.

• 14.10.2017  23:15
    Mumie (2017)

Hrozný mišmaš. Zpočátku to mělo i celkem atmosféru, ale pak se spatlaným scénářem a logickými dírami vytratila. Takže zbývá jen rozdat pár hvězdiček za ryze prvoplánovou zábavu a reference na Mumii z roku 99.

• 5.10.2017  22:12

Upřímně jsem si celou dobu říkal, že tomu dám snad dvě, protože jsem nedoufal, že to dokoukám v kuse. Nakonec musím ale ocenit těch pár vtipů a především skvělého Keatona. (Ty pindy o rodině si mohl nechat, beztak to dělal pro prachy.) Snad je to tím, že mě vytáčel ten tlustý blbeček, snad tím, že mě některé ty frky přišly vyloženě nevtipné (!) nebo prostě přestávám být cílová skupina, ale neužil jsem si to přesně tak, jak jsem čekal.

• 16.9.2017  21:46
    Uteč (2017)

Těma pěti jsem to možná trochu přepálil, koneckonců není to ani úplně originální, ale je pravda, že jsem se na to fakt hodně těšil a překvapuje mě, že Peele, kterého znám jen jako baviče z trhlých skečů dokázal vyprodukovat takovýhle tísnivý a sugestivní snímek. A hudba tomu dost pomáhá.

• 13.9.2017  21:21

Na 85 minut tak pět vtipů. Takže klasický český film.

• 13.9.2017  21:19
    The Circle (2017)

Jednak musím říct, že nálepka sci-fi k tomu zas tolik nesedí. A vlastně ani drama a thriller. Spíš bych to klasifikoval jako otřesnou prvoplánovou nudu. Takže příště budu chytřejší a využiji veřejně sdílených dat a nepustím si film, který má okolo padesáti procent.

• 31.8.2017  18:24
    Soumrak (2002)

Obyčejný film natočený velmi citlivě a jímavě. Dějem to není kdovíjak zajímavé, ale Japonci už prostě umí roztáhnout prostý příběh do dvou hodin tak, aby to nebylo nesnesitelně nudné. není to kdovíjak akční a ani se tam toho tolik neděje, ale jako vhled do života chudého samuraje (téma propírané horem dolem, pravda) to funguje pěkně.

• 30.8.2017  18:53
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Zpočátku, především po druhém dílu, jsem čekal něco ostřejšího se silnějším příběhem. Má to ale vrstvy, které je třeba ocenit a velmi pěkný hudební doprovod. Jako celek se mi to líbilo, možná ne úplně na čtyři z pěti kvůli těm metameta řečem, ale rozhodně mě to nezklamalo tak, jak jsem před začátkem sledování čekal.

• 12.8.2017  20:50
    Vikingové (1958)

Film je holt poplatný době svého vzniku, ale dá se.

• 5.8.2017  23:57

Ó jak já miluju ty ujetý filmy.

• 5.8.2017  09:13

Vizuálně to nebyla zdaleka taková hitparáda, jak jsem čekal a příběhově mě to vlastně ani nemělo moc šanci překvapit, když jsem viděl ty anime předlohy. Jenom ten "duch" se nám z toho nějak vytratil. Takže přesto že to nebyl až zas takový průšvih a nebylo to tak veliké zklamání, jako letošní Wonder Woman, hodnotím to stejně, protože vím, že se na to už nikdy nepodívám.

• 19.7.2017  21:33
    Dunkerk (2017)

Nejdramatičtější film o čekání na zastávce. V žádném případě nemůžu filmu vytknout autentičnost, dramatičnost, atmosféru, napětí, tenzi apod., ale nutno říci, že polovinu toho dělá hudba. Kamerově je to zvládnuté velmi pěkně, záběry jsou nádherné a na velkém plátně vypadají prostě skvěle, i ačkoli mi občas roztřesený obraz přiváděl záchvat kinetózy, musím to pochválit. Důvod, proč si tento nervydrásající film plný skvělých herců nezaslouží pátou hvězdu, je částečná absence příběhu.

• 9.7.2017  00:14

Musím říct, že jsem byl překvapen, co všechno v tom filmu bylo a naopak, co všechno v něm nebylo. Nesplnil totiž moc moje očekávání, která jsem měl nejasná už od traileru. Natočeno je to pěkně, ale v druhé polovině je to neskutečně utahané a ten konec mě taky moc nenadchnul. Tři mínus.

• 5.7.2017  22:27
    John Wick 2 (2017)

Na rozdíl od jedničky tady byl alespoň stín nějakého příběhu. Ale jinak se to moc neliší. John je prostě nesmrtelný strejda, co všechny kosí a má lepší mušku než Legolas. Ale kdyby proti mě šla armáda slaboduchých dementů, kteří chodili do školy pro živé terče, tak bych asi taky obstál. Reputaci má John jako Jamese Bond, kam přijde, všichni si div nesednou na prdel, že dorazila Baba Jaga, ale když se někam potřebuje proplížit, tak ho jako zázrakem nikdo nepoznává. Soundtrack je teda totožný s jedničkou, ale asi ta dvojka byla trochu lepší. A s tím počtem mrtvol a vystřílených nábojů se divím, že Keanu nedělá tvář nějaké zbrojovce.

• 20.6.2017  17:04

K tomu, aby to byla napínavá antická detektivka nebo sympaticky mystická, tajemná historická fikce, to má bohužel daleko. Ale i přes ty všemožné kiksy to pořád bylo jakž takž koukatelné, pěkně ozvučené a takové horší tři si to asi zaslouží.

• 17.6.2017  22:02
    Neon Demon (2016)

Dlouhá, nezáživná, nicneříkající nuda. Pardon, ale blikání neonů, psycho hudba a půldne čekání na to, až se postava vyžvejkne s odpovědí na otázku, to mi nic neříká. Takže ačkoli je to třeba výtvarně zajímavé a ty holky nejsou vyloženě škaredé, je to jen hloupé, zbytečné nanicovaté nic.

• 4.6.2017  22:29

Zápletka trochu stupidní, rozuzlení vyloženě hloupé a stopáž neúnosná. Ale na druhou stranu to mělo dobrou práci zvuku a hudby a alespoň částečně tomu nelze upřít atmosféru, takže je do koukatelné. Ovšem pouze jednou.

• 2.6.2017  22:28

A tak se všichni vrátili zpátky, žít svý posraný životy... Nevěřil jsem, že se tenhle comeback podaří, ale vyšlo to.

• 2.6.2017  13:35
    Wonder Woman (2017)

Musím uznat, že Gal je nevšední krasavice a ten kostýmek jí sluší. Stejně tak se musí nechat, že akční scény ve kterých WW figuruje, nejsou špatné a povětšinou se na ně pěkně kouká. Co se mi líbilo, byla ta západní fronta, která vypadala přesně tak, jak si ji představuji. Totiž několik set kilometrů bahnité pustiny, kde narazíte leda na zákop, chlor nebo stehenní kosti. Co se mi ovšem nelíbilo, byla první půlhodina filmu, která se příšerně vlekla a nudila mě, dialogy o ničem, debilní Ludendorf i závěrečný souboj. Ale všechna čest, nebyla to taková SGI epilepsie, jako u Úsvitu spravedlnosti. Neštěstí je, že všechno, co je v tom filmu dobré, jste viděli v traileru a nic dalšího kromě příběhové vaty film nenabídne. Takže nakonec je na tom stejně nejlepší to kytarový sólo. Dvě hvězdy jsou málo, ale tři dávám obvykle kvalitativně mnohem lepším filmům.

• 13.5.2017  23:20

Tak jsem z toho trochu nesvůj. Artuše mám rád stejně jako režiséra, ale v jedné místnosti moc dobroty nedělají. Ritchie, který se zatím orientoval na akčně komediální pseudodetektivky, se pustil do neznámých vod temné fantasy. Hned v úvodu filmu nechá na plátno nakráče slony, vedle kterých olifanti z Pána prstenů vypadají jako nedochůdčata. Proč ne. Ale tím asi končí originalita a invence režiséra, protože zbytek filmu je spíš recyklací použitých nápadů a motivů z jeho předchozích snímků, a to včetně soundtracku. Jeho obliba v košatých a rychlých dialozích se projevila i zde a ačkoli ano, místy jsem si pobavil, neměl jsem pocit, že to sem jaksi patřilo. Ani ta trocha akce mi nebyla po chuti, protože vedle toho zrychleného a nepřehledného mišmaše i cinematic na zaklínače trojku vypadá jako balet. Nebudu to dál hanit, zkrátka z kina jsem neodcházel moc spokojen.

• 3.5.2017  19:25
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Co se mojí znalosti Pratchettovi tvorby týče, vím o ní asi tolik, co o černém moru (ale pořád je to víc než co vím o matematice), takže z těch stohů knih, co autor napsal, jsem přečetl jednu jedinou, tu první. Ale z nějakého důvodu mi zrovna tenhle dvoudílný kousek přirostl k srdci a vždycky si ho rád pustím znovu.

• 3.5.2017  18:27

Na to že tam hráli v podstatě neherci a s přihlédnutím k době natočení je to docela dobré. Hudba fetky Bowieho film docela pěkně zpříjemňuje, ale v nemůžu říct, že by na mě snímek působil kdovíjak sugestivně. Hodnocení je samozřejmě ovlivněno tím, že jsem nečetl předlohu a že se jedná o skoro čtyřicet let starý kousek. Scéna odvykačky jako dobrá, ale jinak nic.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30