Uteč (2017)

Těma pěti jsem to možná trochu přepálil, koneckonců není to ani úplně originální, ale je pravda, že jsem se na to fakt hodně těšil a překvapuje mě, že Peele, kterého znám jen jako baviče z trhlých skečů dokázal vyprodukovat takovýhle tísnivý a sugestivní snímek. A hudba tomu dost pomáhá.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Jednak musím říct, že nálepka sci-fi k tomu zas tolik nesedí. A vlastně ani drama a thriller. Spíš bych to klasifikoval jako otřesnou prvoplánovou nudu. Takže příště budu chytřejší a využiji veřejně sdílených dat a nepustím si film, který má okolo padesáti procent.

Soumrak (2002)

Obyčejný film natočený velmi citlivě a jímavě. Dějem to není kdovíjak zajímavé, ale Japonci už prostě umí roztáhnout prostý příběh do dvou hodin tak, aby to nebylo nesnesitelně nudné. není to kdovíjak akční a ani se tam toho tolik neděje, ale jako vhled do života chudého samuraje (téma propírané horem dolem, pravda) to funguje pěkně.

Mladý papež (2016) (seriál)

Zpočátku, především po druhém dílu, jsem čekal něco ostřejšího se silnějším příběhem. Má to ale vrstvy, které je třeba ocenit a velmi pěkný hudební doprovod. Jako celek se mi to líbilo, možná ne úplně na čtyři z pěti kvůli těm metameta řečem, ale rozhodně mě to nezklamalo tak, jak jsem před začátkem sledování čekal.

Vikingové (1958)

Film je holt poplatný době svého vzniku, ale dá se.

Duch ve stroji (2017)

Vizuálně to nebyla zdaleka taková hitparáda, jak jsem čekal a příběhově mě to vlastně ani nemělo moc šanci překvapit, když jsem viděl ty anime předlohy. Jenom ten "duch" se nám z toho nějak vytratil. Takže přesto že to nebyl až zas takový průšvih a nebylo to tak veliké zklamání, jako letošní Wonder Woman, hodnotím to stejně, protože vím, že se na to už nikdy nepodívám.

Dunkerk (2017)

Nejdramatičtější film o čekání na zastávce. V žádném případě nemůžu filmu vytknout autentičnost, dramatičnost, atmosféru, napětí, tenzi apod., ale nutno říci, že polovinu toho dělá hudba. Kamerově je to zvládnuté velmi pěkně, záběry jsou nádherné a na velkém plátně vypadají prostě skvěle, i ačkoli mi občas roztřesený obraz přiváděl záchvat kinetózy, musím to pochválit. Důvod, proč si tento nervydrásající film plný skvělých herců nezaslouží pátou hvězdu, je částečná absence příběhu.

Ztracené město Z (2016)

Musím říct, že jsem byl překvapen, co všechno v tom filmu bylo a naopak, co všechno v něm nebylo. Nesplnil totiž moc moje očekávání, která jsem měl nejasná už od traileru. Natočeno je to pěkně, ale v druhé polovině je to neskutečně utahané a ten konec mě taky moc nenadchnul. Tři mínus.