Mezi vlky (2011)

Celý snímek je prodchnut jakousi melancholií, která ale vypadá především na začátku dost pateticky. Hudba je tvořená dvěma tóny, hučením větru a vytím vlků, které je mimořádně působivé. Když se v dálce objeví pára z vlčí mordy, rozsvítí se šest párů očí nebo spustí živočišný orchestr (nemyslím methan ze střev) pak to jsou klady a atmosféře pomáhající věci. Plus hromada lekaček. Výborný byl pád letadla, který se mi líbil a díky reprákům v kině to byl zážitek. Co atmosféru dusí, jsou ostatní přeživší, kteří kromě krmení pro severskou zvěř neplní žádný mě poznaný účel. Akce, pokud nepočítáme jednoho sestřeleného vlka a pak zběsilý úprk po zbytek filmu, je celková žádná. A konec, na ten si fakt počkejte, ten stojí za to. Takže sečteno podtrženo, Liam propad o jeden stupeň níž, i když je to pořád řízek.

Hodný, zlý a divný (2008)

Neštěstí. Potenciál takřka nevyužitý. Navzdory tomu, že jsem vášnivým zastáncem asijské tvorby a tyhle přeplácaný úchylárny mi nedělají kdovíjaký problém, tohle se táhlo a táhlo, dialogy byly hodně slabé a celkový dojem to ve mě zanechalo dohromady takový, že si popravdě ani moc nepamatuji, o čem to přesně bylo. Jako rozptýlení na sobotní odpoledne dobrý, ale jinak nic moč.

Všemocný (2011)

Teda já nevim, ale dostat se k tomu fetu, tak první co udělám, že si sednu do chemický knihovny a vyrobim si toho na sto let dopředu. Ale jinak se to dá řešit i tak, jako v tom filmu. Zajímavý nápad, jednoduchá zápletka.

Hamlet (1996)

Tedy... Branagha jako režiséra prakticky neznám (že natočil Thora mi ušlo) a tak toto byl můj první jeho herecko-režisérský počin. A musím říct že úžasné. Jsem naprosto šokovaný a vyhozený z míry, opravdu. Jakmile film začal, nestrpěl jsem nikoho ve stejném pokoji ani dýchat, aby mi neušlo byť slovíčko toho dokonale natočeného a perfektně zahraného snímku. Nevím, jako moc se to shoduje se Shakespearem, ale zamiloval jsem se.

Občanský průkaz (2010)

Po dlouhé době konečně jeden český film, který mě bavil. Samozřejmě jsem Šabacha četl a jeho příběhy mám ohromně rád a jejich přepis, o což se tento film snaží, je podle mě věrně a vkusně provedený. A to nejen tím, že do hlavních rolí dali mě zcela neznámé herce a do vedlejších mě zcela známé, ale také tím tématem a v neposlední řadě například výběrem hudby. Geniální básničky si zaslouží palec nahoru.

Pan Nikdo (2009)

A že bych se třeba někdy zase podíval na nějaký normální film? Ne, to by na mě byl asi moc veliký výkon. To se radši podívám na dvouhodinový slepenec pamětí superstarého děduly, který si není jistý, jestli ho zastřelili nebo se utopil v autě v jezeře, nebo se utopil v autě vě vaně, nebo s kým vším že to vlastně spal a jestli vůbec žil... Prostě zase jednou pakárna na druhou a já nevycházím z údivu, kdo může mít tolik elánu, aby se babrla se scénářem. Pak se vnucuje otázka, kolik halucinogenů při psaní asi požili. Ne, samozřejmě filmy jako tenhle mám rád. Hlavně jsem se konečně dočkal hlášky v americkém filmu: "Zavolám ti." - "Nemáš moje číslo."

Adamova jablka (2005)

Naprostá pecka a povinnost pro všechny fandy severské kinematografie nabo Madse. Nádhedná kombinace humoru, cynismu, absurdity a ještě černějšího humoru. Každá z postav má to svoje, nad čím kroutíte hlavou ale přitom si ji nemůžete nezamilovat. V konečném důsledku je to vlastně moc krásný a jemný film, romatický duše zaplésá. Nedoporučuji sensitivním povahám a lidem s citem pri politickou korektnost.

Jsem číslo čtyři (2011)

Hodně předvídatelný, tuctový a bohužel i strojený snímek. O stereotypy tam zakopáváme na každém kroku a kromě pár napadů film nenabízí prakticky nic nového do branže. Je to popcornová ptákovina, to ano, ale mě se tyhle ptákoviny docela líbí. Svůj učel to splnilo, pobavilo mě to.

Megamysl (2010)

Naprostá pecka a povinnost pro všechny milovníky žánru. Velmi pěkně pojatý příběh pohrávající si se zakladními komixovými motivy. Sympatický klaďas, zloduch i zloduch/klaďas. Dobrý je i soundtrack, který filmu dává hodně navíc. Pět nedávám jenom proto, že mi tam chybělo aspoň pár scén, kdy bych se hrdelně zasmál.

Krev Borgiů (2006)

A já si myslel, že po Tudorovcích a Hry o trůny nenajdu famílii s takovým gustem k všem radostem a neřestem světského života. Nebýt informační hodnoty, asi bych se ani neobtěžoval film dokoukat a to především kvůli odporně dlouhé stopáži, která by nevadila, kdyby to bylo přeci jen trochu profesionálněji pojaté. Na druhou stranu výběr herců s předvádění jejich španělského temperamentu a vizuální líbeznosti nebylo k zahození.