Kovbojové a vetřelci (2011)

Takže emzáci přiletěli na Zemi, aby tu kutali zlato a zřídili příležitostnou márnici. Hurá, máme práci pro zamlklého Craiga. Jen mu musíme do hrozivé cesty pomsty za ztracenou paměť přihodit pár dalších záporáků. Šerifa, statkáře, indiány, bandity... teď už opravdu chybí jen kuchař, věštec a debil. Vážně, když jsem to viděl v kině jako ukázku, tak jsem nevěděl, co to pořádně bude. Bylo to hodně slanbé, to to bylo. U sledování jsem se tedy docela místama nudil. Nenudil jsem se, když jsem kroutil hlavou nad nelogickými momenty, jako když na marťany jede všeho všude třicet koní, během bitvy jich čtyřicet pochcípá a nakonec odcválá padesát ořů, spokojeně si mnoucí kopyta. A to si toho normálně nevšímám, jenže když není na co jiného koukat... Ne fakt, tady končí sranda. Nejsem náročný, ale tohle mě nechytlo. Tři za originální (i když dost debilní) nápad a za snahu.

Konspirátor (2010)

Nikdy jsem nebyl zběhlý v americké historii, proto mě obsah tohoto snímku překvapil. Netušil jsem, jak to všechno okolo toho bylo, takže minimálně informační hodnota filmu je na úrovni. Jinak je to prakticky okecávací právničina. Místy dost dramatická, aby to hezky vypadalo na stříbrném plátně, ale poutavé. Ale řeknu vám, já být Aiken, obhajovat tu ženu a vědět, jak je naprosto všechno od začátku zaměřené proti ní, jako (prakticky) nevinnému člověku, to bych se na to asi vybodnul hned první den.

Poslední neděle (2009)

Plummer, Giamatti i McAvoy předvádějí kvalitní práci při rekonstrukci posledního roku veleslavného ruského autora, který sice měl ryzí srdce, ale nemohl změnit svět. Docela se dokážu ztotožnit s jeho manželkou, vzhledem k tomu, že jeho hlavní myšlenkou bylo, aby on a celá jeho rodina byl stejně chudý, jako jeho okolí. Jen si to představte. Jste hrabě, vyhovávají vás jako hraběte, od mala máte peníze a všechno a člověk, kterého milujete vás chce prakticky o všechno připravit. No není to k naštvání?

X-Men: První třída (2011)

Po dlouhé době opět film, který mě hodně potěšil. V první řadě příběh, naprosto geniálně pojatý Magneto. Sledovat jeho pouť pomsty bylo minimálně zábavné, ačkoli jsem myslel, že to bude větší klaďas, aspoň v nějakém kratším úseku filmu. Mnoho pro mě nových postav je sice příjemné, ale v konečném důsledku působí všechny jejich shopnosti (jako jednotlivců) trochu předimenzovaně. No a za druhé, hudba. Naprostá pecka kterou si neodpustím. Podtrženo výbornými efekty (samozřejmost každého slušného filmu natočeného po roce 05), malým cameem Wolverina a dobře zahranými postavami, jasná jednička posledního roku. Případ uzavřen.

Rozsudek smrti (2007)

Pomsta vlastní rodiny a následná vendeta, klasický scénář. Nicméně navzdory tomu, že to je tak neskutečně ojetý a ohraný je Dead sentence vyšperkovaný, ať už podáním mstitele Bacona, nebo napětím v přůběhu všech honiček. Filmu krom toho vévodí i nezbytně nutné krvavé spršky a téměř démonický zjev hlavního hrdiny na konci jeho křížové výpravy.

Dravci (1999)

Jak to charakterizovat? Hororvně šmrclá tragikomedie, ale akčnější. Příběhů o pojídání lidského masa jsem moc neviděl, ergo toto bylo pro mě něco nového. Námět ze staré indiánské legendy zasazený do předminulého století a odehrávající se v ponuré a nevlídné krajině kdesi v divočině. Výběrem hudby, situací a některých dialogů se film skoro snaží o vtip, jinak jde o poměrně krvavou záležitost, u které jsem byl místama i napjatý. Na čtyři to úplně není, na tři ale rozhodně taky ne.

Barbar Conan (2011)

Tak to bylo hodně špatný. Mělo to svoje pěkný momenty a kvůli Perlmenovi se na to rozhodně vyplatilo mrknout. Ale ten konec byl totálně zmaštěnej. A taky je zajímavý, jak vždycky když umře hlavní záporák, tak se bez zjevné příčiny rozpadne i jeho hrad.

Solomon Kane (2009)

Takový trochu zklamání pro mě. Vezmu-li v potaz, že ani knížka mě kdovíjak neuchvátila, není se čemu divit. Čekal jsem krapet vyťukanější příběh i řežbu, i když to v konečným důsledku nebylo tak špatné. Špinavé a surové souboje jsou něco, co se moc ve filmech nevidí. Filmu ubírá kadence přibližně jeden stereotyp na dvě minuty filmu. Na druhou stranu, pár momentů tam bylo vskutku originálních a jsem typ, co se dost vyžívá v kostýmech, které taky nebyly k zahození. Za zkouknutí určitě stojí souboj s tim divným stvořením na začátku. Jinak samozřejmě ideologicky je to úplně mimo.

Box (2009)

Bylo to dost dlouhé, dost ukecané a hlavně jsem to vůbec nepochopil.

Dokonalý trik (2006)

Přiznám se, že občas zapomenu kouknout na to, kdo že ten film, na který se chystám podívat, vlastně režíroval. Je to dobře nebo špatně? Byl bych potom zklamaný, nebo nebyl? Většinou koukám na to, kdo ve filmu hraje. Hlavní herecké kvatro mě zaujalo natolik, že jsem byl ochotný si film pustit i přes to, že mi nejmenovaný uživatel (themic) vyzradil konec. Připouštím, že jsem si ho už moc nepamatoval, takže rozuzlení pro mě bylo nakonec stejně překvapivé. A oné Prestige předcházel nadupaný děj, který mě tedy nenechal vydechnout ani na chvilinku. Dokonalá herecká podívaná a režijní umění. Bravo.