Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Mladší, nudnější brácha prvního kopečku. Tohle pokračování bylo dobrý leda tak na sobotní dopoledne, jinak je to úplně k ničemu. Příběh plochý, neskutečně bez atmosféry, hlavní hrdinka ze všeho vybruslí s takovou lehkostí, že bych ty příšery ze Silent Hillu pofackoval.

Země bez zákona (2012)

Stříleli po sobě, naháněli se, hrálo tam přehršle dobrých herců, hudbu dělali skvělí umělci, příběh se mi líbil, bavilo mě to, nevim, proč nedat pět hvězd. Klidně na to někdy zase juknu.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Na všechny ty hlídky to teda nemá. Někdo by řekl, že je to originální, někdo, že je to totální zhovadilost. Když to šlo do kin, bylo mi jasný, že b) bude správně. A jako zhovadilost jsem si to stahnul a ve volné chvilce na to upřel svůj zrak, abych si pak spokojeně sklepal drobky od sušenky ze stolu a řekl si, že to mohlo být i horší.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Po prokletých Grimmech jsem neměl prakticky žádná očekávání, ale udělat z dvojice pohádkových postav krutopřísné řezníky, co si podávají čarodějnice na sto způsobů, to je hodně odvážné a vtipné. Žádná velká sláva se teda nekonala, ale jako přímočará dobrodružná fantasy akce to splnilo svůj účel a okořeněné pár dobrými vtipny je to docela vyvedený filmek.

Jedna mezi oči (2012)

Parádní a řekl bych i nejlepší béčko, která jsem tenhle rok viděl. No a co že je to lineární jako Mario? Od Slyho nečekám přemýšlivé pohledy a citáty z Mahabharáty, ale jeho chraplavý hlas a kopce mrtvých mizerů. A to jsem dostal s bonusem, že už hlavní hrdina nevypadá jako rozteklý pudink, ale jako správnej starej řízek. Akce sem, akce tam, pravda, nebylo to kdovíjak vtipný, ale pobavilo mě to. A za to ten film odměňuji.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Nevzpomínám si na film, který mě tak moc zasáhl a na který jsem tak dlouho myslel a který jsem si pouštěl tolikrát dokola. Musím říct, že titulní trojice ztvárnila své role velice zdařile a ačkoli jako adaptace knihy to není zas tak dokonalé, jako film je to opravdu kouzelné.

Gothika (2003)

Pokud se pamatuju dobře, nebyl to zas tak špatný film. Hvězdně obsazený a strašidelný bijiák, na který jsme potajnu koukali se starým kamarádem na notebooku a ze kterého nás mrazilo. I když to bylo možná proto, že nám bylo třináct.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Chtěl jsem dát původně tři, protože chvilkama mě to fakt nebavilo a taky jsem to trochu nepobíral, ale nakonec to byl i docela vtipný a akční film. Asi bych neřekl, že je to taková pecka, jak mi všichni avizovali, ale určitě stojí aspoň za jedno shlédnutí.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Naprostá pecka pro všechny příznivce kreslených superhrdinských filmů. Bruce má šedesátku na krku, je z něj jen hromada starých svalů s touhou do něčeho hodně tvrdě praštit. A taky to udělá. Pomáhá mu v tom taková malá nesympatická cácora, která si říká Robin a patrně nesmrtelný komorník Alfred, který měl být už aspoň dekádu pod drnem. Ale co, ve dvou dílech Batman předvádí své nejsurovější umění a podává si padouchy bez rukaviček.

Elitní zabijáci (2011)

Je pravda, že je to dost dlouhé. Ale zrovna u tohohle filmu mi to nějak nevadilo. Pořád bylo na co koukat. Chlapy po sobě jdou přes půl světa, občas se servou jako koně a když ne, tak po sobě střílí. No a ti co přežijou se zase honí přes půl světa. Je to akční, je to konspirační, je to béčkové a je to sranda. Seems legit...