Kill Bill (2003)

Počkat si na nový film od šílence Tarantina se opravdu, ale důrazně opakuji opravdu vyplatí. Hned co jsem disk s tímhle filmem po nekonečných čekacích manévrech založil do systému, už jsem od obrazovky ani naokamžik neodtrhl oči. Jen jsem občas měl silné obavy aby mi z mechaniky nevylítla ruka či jiná ve filmu nadbytečná končetina. Zkrátka Tarantino jak má být se skvělími dialogy, skvělou osou děje a navíc i skvělím vizuálním zpracováním. Hudbu nevyjímaje. Tak už jen vydržet na druhou polovinu.

Moje sestra vlkodlak (2000)

Když už se nějaký nový horor zprvu vymyká studentské vyvyražďovačce, pak se k ní nějakým záhadným obloukem vždycky vrátí. I když třeba ne přímo. Nejprve sem vyl nadšením z prvních minut žel pak jsem už jen tak poštěkával nad nic moc dějem. Takže vlkodlakuchtivým příznivcům hororu radím, nečeekejte něco extra ale před probdělou nocí to ujde.

Hráči se smrtí (1990)

Hodně dobře natočená věcička. Hranice lidského chápání v mistrné hře obrazů. Tam kde je vše možné a to nemožné se alespoň jako možné tváří. Temné projekty mě vždycky moc zajímaly, takže myšlenka na to pohrávat si se smrtí, probudit k životu své hříchy z minulosti, to je to pravé ořechové. Skvělé herecké obsazení a vážně hodně moc dobrý scénář. Navíc asi jeden z top filmů Joela Schumechera a určitě jeden z mích top thrillerů.

Acid House (1998)

Špatně se hledají slova. Hned ze začátku mě zaskočil sprostý a připitý Bůh, to sem ještě vůbec netušil kam až tenhle film zajde. Postavy uměle předrsnělé, některé texty docela vtipné, ale jinak nic moc extra oproti filmům podobného ražení. Snad jen ten šílený novorozenec s duší narkomana, to byl pro mě v pozdní hodinu co jsem tenhle film sledoval velmi slušný oříšek. Jen doufám že to na těch Britských ostrovech nechodí takhle i v reálu.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

No popravdě, udělal sem jednu chybu, potřetí za život jsem nejdříve kouknul na dvojku. Po dobře provedených úvodních titulcích jsem tak asi půl hodiny čekal kdy zhasnou ty zářivky abych se jako už mohl trochu bát. Možná kdyby ještě o něco míň vsázeli jen na počítačové efekty neváhal bych nějakou tu hvězdičku přihodit. Originální konec už nic extra předchozí průběh filmu nezachránil.

Masakr v Texasu (1994) odpad!

Dámy, pánové a dřevorubci jejihž motorové pily by po shlédnutí tohoto "hororu" vypustily svou mechanickou duši. Neviděl jsem původní texaský masakr, ale tohle. Jediná silnější stránka co jsem zaregistroval byly kulisy domu těch patrně asi šílenců. Vizuálně se mi líbily i scény, pronásledování nevinných obětí skrz to spropadeně temné sídlo, ale to je všechno. Ale málem bych zapoměl, taky titulky byly fajn, protože ukončily mé zděšení.

Jackie Brown (1997)

Asi bylo chybou shlédnout nejprve Pulp Fiction a Kill Billa, protože i přes snahu neporovnávat neporovnatelné jsem se tomu nedokázal vyhnout. Detektivky nikdy nebyly můj nejoblíbenější žánr, ale v rukou Tarantina by se i nudná reklama na ovesné vločky změnila na zajímavou podívanou. Pravda jeho typický ráz tenhle film trošičku postrádá, ale opět musím pochválit vynikající herecké obsazení.

Alej milenců (2000)

Jedna hvězdička ale jen a opravdu jen za chvilkovou improvizaci ve stylu hororů 70tých let. Asi se nebudu mít rád, ale musím pochválit širokoúhlé pojetí, což z tohodle televizního spektáklu kopírujícího klasické teenegerské vyvražďovačky dělá alespoň v některých momentech koukatelný film. Kdyby dávali autoři sami na sebe a nesnažili se pořád opsat Vřískoty, pak by filmy tohohle typu měli alespoň vlastní originalitu.

Kruh (2002)

V posledních letech kdy hororový žánr dostával na frak od ostatních žánrů je tohle milá transfuze do žil fanouška hororů. Pravda k naprosté dokonalosti pár kroků schází, ale celková osa příběhu jest velmi kvalitní.

A.I. Umělá inteligence (2001)

K naprosté dokonalosti filmu něco chybí, ale to uvnitř, ten náboj to rozhodně má a nechat plakat robota, no to byla vrcholná scéna...sci-fi s citem, poklona pane Spielbergu