Byl jednou jeden polda (1995)

Policejní akademie byla vážne dobrá, ale Polda je jaksi podobný spíše té reklamě kterou do původních Policejních akademií vložili při televizním vysílání. Komedii nejde postavit jen na hláškách, na tom co má nuceně pobavit. Mě asi vážně seleže pistole, protože mám za to že komedie snad ještě točit umíme.

Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Humor si nelze vynutit a tímhle už rozhodně ne. Já plakal, ano plakal jenže smíchy to nebylo. Kam se to jen některé odnože českého filmu řítí!!!

Pán ringu (1998)

Žalostně nezajímavě udělaná antikomedie na téma čeho všeho jsou američané schopní aby se dostali do televize pro těch pár minutek slávy. Kdysi jsem pár dílů show Jerryho Springera shlédnul a občas mi vážně spadla spodní čelist a nedocházelo mi co to vlastně vidím, žel tady mi ta česlist spadla únavou. Pokud tedy vydržíte dokonce a pokud se zasmějete tudíž všechna čest. A pokud jako já budete pořád dokola přemýšlet kam se jen ta komedie mohla vytratit, klidně toho nechce, protože odpověď neexistuje.

Obecná škola (1991)

Poetická komedie, která se poprávu ucházela o Oscara. Nenásilný humor a skvělé herecké výkony v čele se Zdeňkem Svěrákem v roli odbojem protřelého tatínka. A památný příchod Igora Hnízda s úderem do tabule, který tak často napodobuje náš matikář. Zkrátka prostě a jednoduše češi komedie umí a tahle se obvzláště povedla.

Ozvěny mrtvých (1999)

Jednodušší bratříček Šestého smyslu. Film s překvapivě poutavou atmosférou, který jen na pár krátkých okamžiků nechává diváka nadechnout. Strhující tempo a mrazivé scény, které obalují kostru poměrně originálního děje. Kevin Bacon je naprosto přesvědčivý, velmi se doplňuje se svým filmovým synem v podvědomém sestavování domečku z karet, který se v naprostém závěru rozsype do překvapivého rozuzlení. Vizuálně velmi dobře provedený stav hypnózy, skvělá scéna ve které hlavní hrdina v podvědomí chytá za ruku přízrak mrtvé dívky a do jeho představy proniknou ruce jeho ženy a strhnou jej zpět do reality. Pátá hvězdička unikla tomuhle filmu jen o chloupek. Tím chlupem byly některé mezery mezi stěžejními scénami. Škoda že mi právě tenhle chlup vlítnul do nosu a já si místo dopsání páté hvězdičky kýchnul. Na videofilm je tohle fakt dobrá záležitost.

Ďábelská hra (1999)

Potom co se protrhla peřina teenage hororů a posléze teenage komedií, tohle má podle mě být teenage krimi. K černé komedii, která byla původním tvůrčím záměrem to má stejně daleko jako Číňan do Londýna. Dobrý záměr nelze zapřít, ale to je jediný prvek který si zaslouží pochvalu. Absolutně bez zápletky a to ani v momentech, kdy by nějaký děj někdo alespoň očekával. Filmu by tak moc slušela nadsázka, více černého humoru. Žel namísto toho sledujete manévry pár dívek v botkách na ultrapodpatku, kterak se snaží zamaskovat to že zabily školní idol. Knížku taky nehodnotíte podle zajímavého přebalu, takže víc jak jedna hvězdička z toho nebude.

Netvor z hlubin (1996) (TV film) odpad!

Béčko let 50tých převedené do béčka let 90tých. Takovéhle „horory“ jsem psal když mi bylo 11 let. Primitivní scénář, který má víc oken než mrakodrap, absolutně nulový faktor napětí což je u hororu poměrně podstatné a „monstra“ to už sem se musel smát. Když se ráno probudím, vypadám leckdy děsivěji než ti chlápci navlečení do gumových oblečků s legračníma ploutvičkama na zádech. Takže milý příznivci hororů, když se chcete u tohohle filmu bát, radši sledujte hodinu a půl černou obrazovku, protože výsledný efekt bude stejně znepokojivý jako když si ten film opravdu pustíte.

Na dostřel (1993)

Akční film téměř bez akce a thriller téměř bez napětí. U pana Willise bych příliš výhrad neměl, ale režijně. Nápad asi nebyl tak úplně špatný, žel provedení lámající se přes hranu televizního skoroakčáku a na zemi dopadající do koše jednoduchého skorothrilleru dovedlo tento film do mezí které vystihuje sousloví NIC MOC.

Vražedné myšlenky (1991)

Když jsem tenhle film viděl poprvé, zapsal jsem si ho mezi celkem zajímavé. Jenže to mi bylo kolem 12ti a moje nárokové požadavky prezentované slovem "zajímavé" byly na minimu součastnosti. Film je poměrně nudnou hříčkou s obrázky, které sestavují jakýsi nepříliš propracovaný děj vrcholící pokusem o šokující rozuzlení. No kdyby to nechali zauzlované snad by se to ani nepoznalo. Keitel a Willis jsou mími oblíbenci ale tenhle film bych mezi jejich lepší rozhodně nezařadil. Ale pro televizi dobrý.

Hurikán (2002) odpad!

Vážení akademici, navrhuji tento "projekt" na jednu z nejoriginálnějších vykrádaček všech dob. Prosím, já už budu hodný, když přestanete točit takhle zbytečné filmy. Páni tvůrci, podívejte se, natočit fackování mezi vařením v jídla v kuchyni a pak mezi to prásknout potápění Titanicu, to dokáže každý. Což takhle vzít do ruky tužku a napsat vlastní scénář. Když nebudete vědět jak na to dejte vědět a já ochotně poradím. Takže i nenáročnému divákovi radím, aby si radši zahrál člověče nezlob se a neztrácel čas u sledování tohoto pokusu o film.