• Krátkometrážní
  • Pohádka

Vzpomínka na Titány (2000)

Kupodivu mě tady nezajímal Gosling, ale hlavně téma rasové nesnášenlivosti. A to zde bylo zpracováno natolik nekonfliktně, že mi často připadalo, jako bych se dívala na víkendový rodinný film (k tomu napomáhaly i scény s uvřískanou trenérovou dcerou či nezbytná morální síla hrdinů, třeba právě trenéra). Proto nakonec "jen" 4*, i když mě Titáni docela bavili a zakládali se na skutečných událostech. :-) P.S.: Nikdo mi nenamluví, že "americký fotbal" má nějaký smysl. Škoda, že se ti kluci nevěnovali třeba hokeji nebo volejbalu... ;-)

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Snow Queen považuji za jeden z nejnadhodnocenějších seriálů, které jsem kdy viděla! Jak je možné, že jihoamerická telenovela se tady barví do černa a jihokorejský duplikát se řadí mezi 300 nejlepších seriálů?? Nebo vám snad děj nepřipadá stejně předvídatelný (ano, nechybí zázračná "náhodná" setkání či "tajemství" mezi postavami, která natahují stopáž a vytvářejí - ehm - napětí), hudba stejně laciná, herci stejně "talentovaní", postavy stejně šablonovité? V čem vězí ten zásadní rozdíl? Asi je to cool, dívat se na láskou/přátelstvím/rodinnými vztahy soužené Korejce... Abych ale jen nehaněla - myslím, že se i přes všechny chyby má v sobě seriál něco, co přitahuje pozornost. Pro mě to byla pohádkovitost (skvělý nápad s Andersenem) a mirkodušínovský Han. A taky jsem se naučila něco málo pro život: 1. nejlepší místo pro povídání je boxerský ring, 2. i když nemám peníze, na kabát se v kapse vždycky groš najde (viz outfity hlavního hrdiny), 3. sokyně v lásce se dají porazit jedině soutěží v pití. 4. atd. :-) P.S.: Filmy jako tenhle dokazují, že chlapi milují mrchy a ženské jsou slepice. Jak roztomilé! ;-) EDIT: Už to mám! V Americe se na konci pláče dojetím radostným, v Koreji žalostným. Jinak v dílech není větší rozdíl. Howgh.

Krvavá neděle (2002)

Bojím se, že spíš než film samotný hodnotím sílu událostí, na jejichž základě film vznikl. Paul Greengrass si prostě vybral silné téma a podal vážný příběh bez příkras, zato se silným nábojem autentičnosti, takže nedovedu hodnotit jen samotný film. Po všem tom střílení, křiku a pláči už jsem se těšila na závěrečné titulky s avizovanou hudbou U2, ale to jsem ještě netušila, že v titulcích se objeví doplňující informace k této tragické šmouze na dějinách Anglie. Brr.

Jesus Christ Superstar (1973)

Kultovní film Jesus Christ Superstar byl pro mě nakonec obrovským zklamáním, které se slovy těžko popisuje. Vím, že se tvůrci snažili o modernizaci a originalitu, takže jsem se nad ty nonsensy v podobě autobusu se štábem, tanky, samopaly atd. atd. snažila povznést, jenže hippies atmosféra a rozjuchaná taneční čísla mě naprosto znechutily. Kdybych neznala českou audio verzi muzikálu, možná bych ocenila aspoň hudební stránku, ovšem Střihavka, Bárta, Basiková a spol. dali amíkům pěkně na frak, takže i tuhle bitvu film-muzikál (alespoň u mě) prohrál. Písničky jsou skvělé, v českém podání ale nedostižné. Dvě hvězdičky asi ze soucitu a za práci Webbera.

JourneyQuest (2010) (seriál)

Na to, v jakých podmínkách seriál zřejmě vznikal, je to silný nadprůměr. Celý koncept s hrdiny, kteří se vymykají škatulkám hrdinů, je slibný a milovníkům fantasy tematiky, kteří nepostrádají smysl pro humor, by tenhle kousek neměl uniknout.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Tak dlouho jsem si lámala hlavu s tím, koho mi postava Jeffa (Joel McHale) připomíná, až jsem to nakonec rozklíčovala. Přece nezapomenutelného Hawkeyeho Pierce! :-) Jinak seriál se kupodivu snaží nesklouzávat k trapnosti a vždycky dovede něčím překvapit (třeba duetem Abeda a Troye :-)). EDIT: Od 12. dílu vím, že Hawkeyeho v Jeffovi nevidím jen já! P.S.: Pomalu si vytvářím závislost! ABBA v díle o zombies? Genialitka!

Jesus Christ Superstar (2005) (divadelní záznam)

Mrzí mě, že jsem neviděla původní muzikál. A po zkouknutí (poslechnutí) koncertu ještě mnohem víc. Ale co tam předváděla Dara? Vždyť se sem nehodila ani typově, ani hlasově, ani vzhledově, ani... Prostě vůbec. :-) Trochu mě zklamala i neúčast Báry Basikové, jejíž Máří Magdaléna se mi líbila podstatně víc, ale tím už můj výčet negativ končí a následoval by sáhodlouhý seznam superlativů o hudbě, Střihavkovi, aranžích, Bártovi, textech...

Movie: The Movie (2012)

Nechápu zdejší nízká hodnocení, protože mě to teda bavilo! Stojí za to sledovat psa rozehrávače? Nebo hady v letadle? Nebo spoustu dalších úletů? Jasně! Tím spíš, když na vás v každém záběru vybafne nějaká ta hvězda, aby svým pidištěkem nakopala zadnici továrně na sny. Myslím, že svůj účel to splnilo, takže za mě 4*.

Černobílý svět (2011)

Černobílý svět je sice černobílý (tzn. o kontrastu bělochů a černochů, dobra a zla), ale zároveň tuhle škatulku překračuje využitím dalších "barev" (tzn. témat). Znamenitě vykresluje třeba složité vztahy ve společnosti dam (zde rozuměj: ve snobské slepičárně) a nechybí v něm ani humor (pamětihodný inzerát v novinách či rande hlavní hrdinky). Proč tedy nenapálím plnou dávku? Asi proto, že je film pojednávající o násilí v jižní části USA tak příliš uhlazený, milý, nekonfliktní. S tím souvisí další malé mínus: nenajdete zde jediného "špatného" černocha a mně tahle lehká manipulace divákem vadí... Jinak se mi ale The Help líbilo - a moc! P.S.: Dva (tři) lidi bych chtěla obzvlášť pochválit: skvělou malou Mae Mobley (hrály ji Emma a Eleanor Henry) a Thomase Newmana. Jak to ten chlap dělá, že se neopakuje?!