• Krátkometrážní
  • Pohádka

Iron Man (2008)

Rozhodně mnohem lepší jízda než dvojka. Tony Stark to tady umí ještě pěkně rozbalit (kovář jak řemen - v afghánské jeskyni si uková brnění lepší než pancíř) a hláškuje jako o život. Konečně komiksárna, u které jsem se docela bavila.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Já jsem tedy náramně spokojená. Od Karla Janáka jsem se naučila nic moc nečekat, takže výsledné hodnocení spíš vyjadřuje míru údivu nad tím, jaká stylizovaná a vlastně příjemná podívaná se mu tentokrát povedla. Byť některé scény byly zbytečně uječené (podobně jako někteří herci), byť dvanáct dědoušků mohlo dostat i hezčí a propracovanější plácek pro rokování, byť by se daly najít i další nedostatky (co ten kurz první pomoci při ovazování kotníku?!), mně to ke spokojenosti stačilo a opravdu jsem se bavila vdavekchtivou vesnickou mánií i hereckou sestavou.

Uvnitř tančím (2004)

Hodně zvláštní film s příjemnými herci. Možná místy trochu moc tlačí na pilu, ale kdo by se zlobil - o moc líp se problémy mladíka po mozkové obrně asi zpracovat nedá. Vlastně je to pozitivní film, který kope do zadnice všechny zdravé a věčně nespokojené. A i to je občas (nebo často?) potřeba.

Zakletý v čase (2009)

Zakletý v čase unikl odpadu! skutečně jen o vlásek. Snad ho z toho průšvihu vysekala hudba, celkem sympatické obsazení nebo povánoční doba, sama pořádně nevím, ale jinak se jevil celé dlouhé sto tři minuty jako totální blábol. Buď jsem hloupá já, nebo ten film (přičemž při své samolibosti se kloním spíš k druhé možnosti, hehe), ovšem paradox sci fi cestování opět nebyl překonán, přestože si scénárista chtěl vypomoci genetikou. A to úplně pomíjím rovinu zdánlivě romantické zápletky, kdy si úchylák z houští vybere manželku a od jejích šesti let si ji vychovává k obrazu svému. Fuj. P.S. Doufala jsem (bohužel marně), že na konci se ukáže, že Henry (Eric Bana) trpí silnou schizofrenií - pak bych možná ještě hvězdičku přihodila. ;-)

Jsem číslo čtyři (2011)

Tak tohle bylo opravdu velice (VELICE!) hloupé. Distributorský text nasliboval napětí a neuvěřitelnost, k filmu by ale patřilo spíš upozornění, že pro osoby nad 12 let je nepřístupný. Co se napětí a neuvěřitelnosti týče, já jsem s napětím sledovala maximálně vteřinovou ručičku a nevěřila jsem svým očím a uším, když postavy pronášely ony tupé dialogy a příběh se ubíral kamsi do kopru. Byť samotný námět (mimozemšťan stále na útěku s neutuchající touhou zachránit cizí - pardon, vlastní! - planetu) pajdá na obě nohy hůř než chimérické psisko, rozhodně se z něj dalo vytěžit víc.

Pokání (2007)

Po přečtení knížky přidávám ještě jednu hvězdu za věrnost předloze. Neuvěřitelné, silné drama, které navíc perfektně dokresluje takřka dokonalý Marianelliho hudební doprovod (motiv psacího stroje, prolínání hudby a obrazu). Pár nedostatků, byť třeba čistě subjektivně vnímaných, by se sice našlo (obsazení Cumberbatche, přeobsazení Briony v pozdějším věku, zatímco ústřední dvojice zůstává ztvárněna i nadále McAvoyem a Knightley apod.), ale na tom ve výsledku vlastně až tak moc nesejde - protože film jako celek rozhodně stál za to.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Zajímavý nápad (Dostat do filmu retroatmosféru návratem do hloupoučkých cukrblikových sitkomů? Paráda!), skvělé zpracování (tady asi někoho hodně bavily omalovánky, jinak si to nedovedu vysvětlit), vcelku příjemné herecké obsazení (až na krajně nesympatického Spider-mana Maguireho), ale pořád mám pocit, že tvůrci něco nedotáhli anebo že jsem to prostě jen nepochopila. Kritika rasismu se vyvedla, to ano, ale jaký byl princip "vybarvení se" - jak tam všichni k barvičkám přišli? Můžete mi tuhle záhadu někdo vysvětlit?

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Připadá mi, jako by film zůstal na půli cesty - první odstavec oficiálního textu distributora vystihl všechno zajímavé, takže samotný film už byl skoro navíc. (Asi jsem čekala buď větší vodvaz, nebo větší palbu do zahraniční politiky USA. A tak úplně jsem se nedočkala.)

Jménem krále (2009)

Karel Roden se sice snažil, co mu síly stačily, ale pochybnou středověkou káru sám prostě neutáhl. Cílem zřejmě bylo natočit historickou detektivku, ovšem ve výsledku se tvůrcům povedlo spíš cosi pro ozvláštnění hodiny dějepisu než regulérní film s fungující zápletkou. Oceňuji snahu, jenže ani ta snaha holt někdy nestačí.

Piráti na vlnách (2009)

Skvělý soundtrack, skvělý Bill Nighy a skvělá stylizace ve filmu, který byl na mě místy snad až moc free (Rhys Ifans budiž ztělesněním toho, co za mě Pirátům ubírá body :-)), ale v závěru z něj stejně zbude fajn pocit. Jak by to taky mohlo dopadnout jinak, když vám tihle rebelští DJ's do ucha pouštějí The Kinks, The Who, The Boxtops nebo Procol Harum (snad nejlepší moment celého filmu)?!