• Thriller

Godzilla Minus One (2023)

Godzilka prišla medzi ľudí, nasala trochu toho radioaktívneho spádu z Bikín a vôbec nebola priateľská. Skôr si tú deštrukčnú jazdu užívala a zase raz, len sa bránila. Japonci nám ukázali, že to ide aj bez preplácaného digi bordelu, komorne, s príbehom a bez výpomoci iných rás a menšín. Tlieskam. Sošku to asi nevezme, predsa len, konkurencia je silná, ale ak chcú robiť dvojku, sem s ňou. Mocné 3 z 5

Anatomie pádu (2023)

Dlhá, nudná píčovina, kde by si nominačku zaslúžil žalobca a nie ta nesympatická krava. To už fakt nemáme v európskom priestore lepší film jak toto? A ten záver? To čo malo byť? Pol dňa človek čaká a takto to dopadne? Scenár to ale asi zobere. 2 z 5

Purpurová barva (2023) odpad!

Dostať nominačku len preto, že si čierna je nielen trápne a diskriminujúce, ale aj kokotné a za vlasy pritiahnuté. Dopozerať tento počin ma stálo veľa, veľmi veľa síl. Chojte mi do piče s takýmito filmáma. Super ODPAD!

Americká fikce (2023) odpad!

Každý rok, každý boží rok musí byť nominovaná takáto čierna kokotina. Rasistická, dlhá a nudná. Wright bol najlepší Felix Leither, ale tam u mňa aj skončil. Snáď to nepremení ani jednu nominačku, všetky sú len vyplakané a žiadna zaslúžená. ODPAD!

May December (2023)

Kým sa človek prekuše tým začiatkom a kým pochopí o čo go, chce to pevné nervy. Potom sa to našťastie ako tak rozbehne, postavy sa otvoria, príbeh sa odhaľuje, ale podľa mňa na sošku tomu niečo chýba. Avšak, uvidíme. 3 z 5

Golda - Železná lady Izraele (2023)

Jedna maska, aj keď dokonalá, nemôže zobrať sošku za celý film. O Jom Kipurskej vojne som mal toho na škole dosť, takže príbeh ma veľmi neprekvapil a osobnosť Goldy ma v princípe nezaujíma. 3 z 5

Postarejte se o Mayu (2023)

Otázka znie, či by bolo toto možné aj na slovensku. Brať ale ketamín dlhodobo  asi tiež nie je cesta. Zásah systému je ale neuveriteľný a niečo je zhnité v tom "štáte dánskom" 4 z 5

Book Club: The Next Chapter (2023)

Klasická dvojka. Keď neviete čo, zmente výpravu. Potešil len Matis, Rene Matis. 1 z 5

Dámský klub (2018)

Štvorica vyžitých, ale stále zachovalých dôchodkýň si len tak žije, riešia mužov, knihy a vlastné životy. Síce s nadhľadom, ale predsa. Pokiaľ nie ste v tom veku, dobré len ako podmaz. 1 z 5

Nejhlubší nádech (2023)

Dych nezadržím ani tak, nie to ešte pod vodou. O čom je vlastne tento príbeh? O extrémnom športe? O športovcoch? O tragédií? Nejak tak o všetkom a je to kurva zase raz kvalitný dokument od Netflixu. 4 z 5