Žena za pultem (1977) (seriál)

Ako porevolučnému decku mi vždy bolo prezentované, aký bol nedostatok tovaru a hľa vidím, že ani dnešné obchody nemajú taký pestrý sortiment. Kvázi feministický seriál, kde idolom sexepílu bola fúzatá Švorcová a Langmiler. Človek by povedal, že 12 dielov je tak akurát, no keďže takmer každý druhý diel je o svadbe, ťažko povedať či aj tých 12 dielov nebolo pre tvorcov moc.

Vyšinutý (2020)

Russellovi hrablo a mi dostávame priemerný predvídateľný triler na jedno pozretie. Keby v tom nehral Crowe pokladal by som to za bežný tuctový televízny triler, ktorých sú tucty.

Minuta věčnosti (2021)

Zaujímavá psychologická dráma zabalená do krásnych scenérii Islandu, plus Langmajer. Napriek tomu to drhne, lebo to nedokáže vyvolať patričné emócie.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Spočiatku to vyzeralo na tuctovú chlapskú komédiu, ktorá sa bude snažiť napodobniť Ameriku s tým, že toto bude len slabší odvar. No nečakaný osud z jednej postáv, ktorý u mňa vyvolal emócie, mi dal nádej, že predsa len nepôjde o klišé a autor sa bude aj pri ostatných postavách snažiť vymyslieť nečakaný zvrat, no nakoniec to skončilo, tak ako začalo, ako tuctový film.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Druhá Vládkyňa zla je učebnicový príklad, prečo sa nemajú točiť pokračovania klasických rozprávok, keď sa to snaží tváriť ako veľká fantasy, ktorá je však potopená naivnými klišé prvkami, kedy už aj samotný koniec je debilný aj na infantilnú rozprávku. To čo sa v prvom filme vybudovalo, tak tu tvorcovia zahodili do koša, lebo pre nový príbeh potrebovali čistý štít, ktorý im predošlý šťastný koniec kazil. Najviac je to citeľné u postáv, ktoré sú svojou blbosť maximálne iritujúce.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Marvel, sólovka a kung-fu a ja som tomu dal až 4 hviezdy? Rôzne podivohudnosti sa stávajú. Prvá polovica filmu, odohrávajúca sa v našom svete, je skvelá akciou nadupaná komiksovka, ktorá však v druhej polovici začína byť preplácaná, plná nepekného CGI.

Dumbo (2019)

Kto videl Burtonové rozprávky, ako napr. o Alicii alebo Charliem, hneď spozná Burtonov rukopis. Kontrastné farby detského príbehu na pozadí dospelého ponurého sveta. Aj tentokrát sa snaží jednoduchý príbeh povýšiť na niečo viac, no nakoniec z toho je pre dospelého iba priemer.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Ryan Reynolds síce nie je komediálna hviezda, ako svojho času Jim Carrey, ale svoje komické postavy vie predať a pobaviť divákov. Film o virtuálnej realite je už trochu obohraná platňa, ale Shawn Levy dokázal tento príbeh zaobaliť do hravej a akčnej zábavy.