marhoul

okres Ostrava

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 14.8.2018  14:46

Velkolepý, epický, smysluplný příběh, plný tolika absurdit... Silný a křehký zároveň, výprava až přecházel zrak a ta hudba... Prostě šleha!

• 4.8.2018  14:36

Tak už předem bylo jasné, že JXD tímto dokumentem nadzvedne dost lidí, kteří ho a priori nemusí. A já patřím zrovna k těm, kteří si ho váží a které baví. Tento pán, kdyby se rozkrájel, bude stále urážen za svůj veřejně známý postoj k trávě. A byť se věnoval mnoha důležitým kauzám, otevřel řadu sociálních i morálních témat, jeho reportáže jsou stále poctivě sepsané, najde se příliš mnoho lidí, kterým je proti srsti. A možná je to dobře. Pokud jsi osobnost, nemůžeš se líbit všem. Fajn, že se režie a úlohy zpovědníka ujal Igor Chaun. Bylo cítit, že si vzájemně docela sedli.

• 3.8.2018  10:37

Moc pěkná rodinná pohádka.Potěšily i krásné lokace z ČR, nechyběla hezká princezna, ošklivá čarodějnice, snové víly, kouzla, čáry, pořádná rvačka ve středověké hospodě( včetně použití kuchyňského válečku), lesy, hory, skály, močály , vodopády, dobrodružství a hlavně humor. Příjemný byl i český dabing. Lepší čtyři hvězdičky.

• 2.8.2018  23:12
    Admirál (2015)

Hmmmm, pěkné! Moc pěkné! Neokoukané, vymazlené a důstojné. Lituji, že jsem holandského Admirála neviděla na velkém plátně.

• 2.8.2018  23:10
    Pilíře Země (TV seriál) (2010)

Konečně jsem se k tomu dorvala a hodnotím plným počtem. Historický seriál, který mi připomněl pocity z dobrodružných knih, které jsem nedočkavě čítala v mládí...

• 2.8.2018  23:06
    Bílá princezna (TV seriál) (2017)

O několik facek lepší než Bílá Královna. Ve všech ohledech. Oceňuji svižný scénář, jaképak štráchy? Setnuto, popraveno, titulky a nazdar.

• 2.8.2018  22:58
    Whitney (2018)

Vynikající dokument o Amy opět nepřekonán.

• 29.7.2018  23:12

Tohle bylo špatně celé. Jedna hvězdička za hudbu, jinak je film děsná kravina. Jennifer unylá alias kožený ksicht- je všechno možné jenom ne sexy rafinovaná potvora, děj jsem nepochopila, scénář je iracionální, chvílemi úsměvně trapný, režisérský záměr natočit špionážní napínák se nezdařil, vyšla z toho otravná zdlouhavá slátanina, která takové Brutální Nikitě nesahá ani po kotníky. A ty neustálé povzdechy všech nade vším....

• 28.7.2018  08:52
    Červená (2017)

Dávám totálně nekritických, emocemi a láskou k paní Soně ovlivněných pět hvězdiček! Soňa Červená, Meda Mládková, Milada Horáková a Věra Čáslavská jsou pro mě totiž ženy, na které nedám dopustit. :-)

• 27.7.2018  16:57

Ale jo, celkem pěkná pohádka, určená pro maličké diváky, do toho, jako dospělá, asi nemám co mluvit. Je to taková vizuální vykrádačka Domácích mazlíčků, Zootropole a Madagaskaru, námět mi docela připomínal Nema, ale pokud to bereme, že je to určeno pro prcky, dá se to označit za povedený biják. Natočené byly už mnohem větší kraviny.. :-)

• 25.7.2018  16:34
    Bílá královna (TV seriál) (2013)

Lepší tři hvězdičky. Bavilo mě to, né že né, ale je to taková, navzdory tématu, docela romantická limonáda. Akorát tak na letní odpoledne.

• 1.7.2018  10:25

Moc fajn film. A úsměvný! A s hudbou Avishai Cohena. Líbilo.

• 27.6.2018  13:39
    Escobar (2017)

Pět hvězdiček, protože s jedná o ideální film na letní večer. Bylo to svižné, inteligentní, vtipné a jako celek pochopitelně šokující. Penélope je v roli zmalované, ukřivděné, zruinované, temperamentní milenky trefná. Bavila mě celý film. A Javier byl prostě Escobar. Šla z něj hrůza imrvere. Kam se hrabou vyvoňaní taliánští kmotrové v bezvadně střižených oblecích a naleštěných polobotkách? Umaštěný, spocený, slizký, bosý kolumbijec, ve špinavých teplákách, s obrovským panděrem, který smrdí z plátna a který se nezastaví absolutně před ničím... To je to pravé-ořechové! Když pominu hrůzy, které se v Kolumbii v letech úřadování Escobara děly, musím uznat, že smysl pro humor ten parchant opravdu měl...

• 19.6.2018  06:45

Mě to sedlo. Možná i proto, že o případu vím kulové. Klasické pojetí filmu, dobrý scénář, kamera, výprava, hudba, v kombinaci s vynikající Michelle a jedním vskutku odporným chamtivým starcem...sečteno-podtrženo: lepší čtyřka.

• 13.6.2018  10:12
    Elle (2016)

Tak tohle se mi líbilo! Hodně! To si dám ještě jednou... Věděla jsem, že to je dobré, ale i tak překvápko. Isa jede bomby...

• 26.5.2018  21:50
    Rodiče (2016)

Podivnost. Ani nevím, proč jsem to dokoukala, ale sci-fi vsuvka mi nijak zvlášť nesedla. To slabší z dánské filmové kuchyně, ale uznávám: nevšední.

• 26.5.2018  21:37

Mně to sedlo. Pominu-li vymakanou výtvarnou část , celý film provázela krásná hudba, fajn zvuky a parádní přednes pana Kaisera. Asi to nebude pro každého, ale mé fantazijní já si pochtnalo slušně. P.S.: Vážně existují experti, co si myslí, že vše, co je loutkové nebo animované musí být pohádka pro děti?!? Svátá prostoto... :-D :-D :-D

• 26.5.2018  14:37

Dneska již lze Angličáka označit za klasiku, která neztrácí na kráse. Jediné, čeho lituji, že jsem na něho (v rámci mladické vzpurnosti a revolty) odmítla jít do kina. Zasáhnul mě až z projekce HBO. V kině to musela být nádherný zážitek.

• 26.5.2018  14:32

Podle mého úsudku, dokonalé romantické drama. Excelentní režie!

• 26.5.2018  14:17

Neurazí- nenadchne. Slabší tři hvězdičky.

• 26.5.2018  13:03

Příjemný film. Taková pohoda na letní večer.

• 26.5.2018  07:34
    Metanol (TV film) (2018)

Tohle byla jízda! Navzdory, dnes už známým, faktům, šokující, děsivé a velmi dobře natočené i zahrané drama. Podle mě: hororové drama. Lukáš Vaculík byl senzační. Celé dobré. Scénář, napětí i vypětí zúčastněných postav, příběhy postižených a zemřelých byly, přes minimalistickou stopáž, vykresleny silně a výstižné a finální scéna u soudu... tak ta byla skutečně srdcervoucí. Posmívat a vysmívat se lidem, že si dali rádi panáka ze stánku, očerňovat je a zlehčovat tak tento strašný zločin, to se mnou zametlo, jako už dlouho nic. Paní Tereza Kopáčová natočila tuto minisérii velmi kvalitně. Opravdu mi spadla brada. Tohle byla důstojná pocta všem postiženým a mě jenom těší, že se toho dryjáku z mého okolí nikdo nenapil.

• 23.5.2018  17:39
    Spojenci (2016)

Strašný cajdák. Hodně blbě natočené.

• 23.5.2018  13:50

Nic moc. Tak nudné, že mě vlastně ani nezajímalo, o co jde.

• 13.5.2018  21:58

Kostýmy skutečně krásné, lokace pěkné, kamera jak kdy, výběr herců dobrý, herci samotní dobří, Karel Dobrý- taky dobrý,... až na deklamující Zuzanu Alžbětu- oprava : deklamující- drmolící, otravnou a otřesně se tvářící Zuzanu Alžbětu, téma zajímavé, ale co dál? Dál prostě nic. Nuda, bída, diváku: přečti si ve ztichlém výrazu herce, co že nám to tenkrát dějiny přinesli. A přestože je divák historicky vcelku v obraze, nestačí se divit, kolik toho po něm tvůrce chce.... Jedna za krajkové límce. Nazdar!

• 2.5.2018  11:36
    Lajna (TV seriál) (2017)

Jako fanynku Okresního přeboru, mě to celkem zklamalo. Horníkov potěší, ale jinak slabší blbinka.

• 30.4.2018  21:48

V rámci žánru jsou poslední Avengers vynikající film. Chválím, bavila jsem se královsky, viděno v 3D a s nepřetržitým, spokojeným úsměvem na tváři.

• 26.4.2018  07:51
    Bajkeři (2017)

No něco hrozného... Tohle nemohlo chytit ani puboše, jak to bylo blbé, umělé, dialogy šustily papírem... Jedna hvězdička za Celeste, od které jsem nečekala absolutně nic, ale byla fajn a jako jediná vcelku přirozená. Vanda by se měla trochu zamyslet.

• 24.4.2018  17:50

První série se mi líbila více. Tady mě otravovala retrospektivní dějová linie, často zamotaná, zbytečně zdlouhavá, doslova nudná a nepříjemná. Na druhou stranu byl Édgar Ramiréz v roli Versaceho excelentní, Penélope jako Donatella výborná a odpornějšího, slizkého, hnusného sériového vraha, jak ho ztvárnil Darren Criss asi nepamatuju. To byl herecký koncert. Zvedal se mi z něj žaludek. Prostředí, v němž se točilo, ( např. záběry do Versaceho paláce na Ocean Dr. atd.), výprava, kamera, obsazení vedlejších rolí, vše bylo fajn. Jen ten scénář a stopáž.... Mohlo to být v klidu na pět dílů a celému seriálu by to jenom prospělo. Čtyři hvězdy, protože Gianni...

• 20.4.2018  15:30
    Milada (2017)

Krásný film. Emotivní, důstojný a s ohledem na závažnost tématu i na historické skutečnosti, velmi citlivě natočený. Ayelet Zurer byla skvělá! Těžko říct, proč se tolika lidem tento film nelíbil... Ale mně osobně, tolik kritizovaná, chladná atmosféra celého příběhu připadala naprosto v pořádku.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24