marhoul

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 18.10.2018  21:13
    Toman (2018)

Já se také připojím k těm nadšeným divákům. Film se mi líbil od A-Z, nemám jediné výtky. Příběh Tomana je skutečně velmi zajímavý a zasloužil si zpracovat. Režie, kamera, hudba, střih, kostýmy, scénář vše je precizně odvedeno, přičemž se v tom parádním řemeslném provedení neztratil příběh (což se v nových českých filmech někdy stává). K hercům: Jirka Macháček naprosto přesný, Kateřina Winterová vynikající (!), Petr Vaněk parádně zazářil a zbytek? Každý jeden mě bavil a zaujal. Trefně znázorněná sebranka "čůráčích hlav" byla doslova na blití a nad příběhem samotným budu ještě dlouho přemýšlet... A samozřejmě dohledávat informace, protože chápu, že i kdyby měl tento film dalších pět částí, stejně by se do něj vše zajímavé nevešlo... Lvy přeji a doufám, že jich bude požehnaně.

• 17.10.2018  14:05

Dokumenty pana Barabáše jsou vždy zárukou kvality a ani tento mě nezklamal. Sdělovací hodnota filmu možná lehoučce převyšuje technickou úroveň snímku (natáčení probíhalo i během náročných pochodů, i za zhoršených světelných podmínek uvnitř indiánského obydlí), ale to vůbec není podstatné. Po skončení jsme seděli a mlčky hleděli na prázdné plátno... Viděli jsme totiž zázračný, maličký kousek nebe na zemi.

• 16.10.2018  23:15

...ale kde jsou ty časy, kdy filmy mívaly 120 minut... Cynthia si zaslouží nominaci na Oscara a Chris nebyl nikdy lepší.. Celé osazenstvo zahrálo tip ťop, potěšil štěk Xaviera Dolana a vůbec mi nevadilo, že to byla tarantinovka jako z časů Reservoir dogs... Parádní biják.

• 14.10.2018  20:39
    Rašín (TV film) (2018)

Nikdy bych nevěřila, že to napíšu, ale jediný, kdo normálně artikuluje a komu je rozumět, je Jandák. Divné. Dvacet minut a stačilo. Přepínám na Dva muži ve městě.

• 12.10.2018  20:52

Vydařená pohádka pro větší děti a milovníky fantasy. Chvílemi obsahuje až hororové scény, vše je ale vyladěno s přehledem. Pěkné. Moc ráda se na to mrknu znovu.

• 12.10.2018  20:47

Když uvážíme, že Miloš Kopecký lítal na Měsíc na dělové kouli... Damiena mám jako režiséra velmi ráda, ale tady to měl nějaké rozhárané. Gosling mě nikdy nebavil méně. Však bylo v tom několik momentů, které stály za to. A jako vždy: nádherná hudba. Gosling si plešouna asi odnese, neboť jde o téma, které Amíci žerou a přestože ho mám ráda, tady to budu vnímat jako nespravedlnost. Osobně bych ho více přála Bradleymu Cooperovi za Zrodila se hvězda. Ten totiž zahrál perfektně. Ryan, kamenný ksicht, byl únavně nudný, strnulý jako na fotce, dále: hodně blbá kamera a celý film je zbytečně dlouhý. Asi tak dvojnásobně dlouhý. Zklamání.

• 9.10.2018  20:55
    Hastrman (2018)

Hastrman je natočen skvěle! Karel Dobrý a Simona Zmrzlá jsou oba nesmírně charismatičtí a chemie mezi nimi by se dala krájet. Nádherné lokace, parádní hudba, výborná kamera Marka Diviše, krásné kostýmy, atmosféra i dialogy. A ta vášeň.... Původně jsem dala za 4, ale zvyšuji. Od Kytice tady nic podobného nevzniklo a tohle mi nenormálně sedlo. Tleskám.

• 4.10.2018  20:20
    Venom (2018)

Příjemná a zábavná marvelovka. Hardy mě nikdy moc nebavil, ale tady byl skvělý. 3D mi nějak nesedlo, ale celkově fajn biják

• 4.10.2018  20:18

Velká láska je pastička. Cooper nikdy nevypadal lépe, dokonce i velmi dobře zahrál. Lady Gaga je ošklivá holka, která ale sakra umí a dokáže být i nečekaně sympatická. Tady budou oscarové nominace a nic proti tomu nemám. Poctivá a vydařená filmařina si ovace zaslouží. Dala jsem čtyři, ale zvažuji plný počet. Po druhé projekci se uvidí. Tohle Bradleymu vyšlo.

• 1.10.2018  16:58

Vizuálně pěkný, překombinovaný cajdáček. V prostřední třetině proběhl spánek, to se často nestává.

• 30.9.2018  22:32

Karel Heřmánek v životní roli a zrovna ve filmu, který je nezapomenutelný.

• 30.9.2018  22:28
    Zlatí úhoři (TV film) (1979)

Kombinace geniálního písemného projevu Oty Pavla (MILUJI TOHO PÁNA!) s režijní magií Karla Kachyni je jeden poetický koncert, který patří do zlatého fondu české kinematografie. Osobně se více dojímám u Srnců.. A nebo ne.. Nevím. Srdcovka.

• 30.9.2018  22:18

"Zlomené květiny". To už tady bylo v roce 2005. Ženy v pokušení jsou fajn, Václav je majstrštyk, ale tohle je slabá vykrádačka Jima Jarmuche.

• 28.9.2018  23:00

Vynikající dokument o událostech vedoucích k černému dni československé historie, kdy byla podepsána dohoda "O nás, bez nás".

• 28.9.2018  09:14

Jack Black je vcelku nedoceněný herec. Mě osobně (hlavně díky této komedii, kde jsem si ho lépe všimla) mě vždy a všude potěší.

• 28.9.2018  08:46

Na konci mi zřejmě něco uniklo. Něco dost uniklo. Nebo to ještě konec nebyl?

• 28.9.2018  08:43
    Úkryt v zoo (2017)

Námět zajímavý, zpracování o ničem. Umělé, nedopečené, nuda.

• 27.9.2018  20:54
    Sklep (2018)

Komorní psychologické drama, želbohu na téma, které známe ze Zmizení. Úspěch to podle mě mít nebude, jelikož divák na to běží jako na kriminálku. Dostane se mu vynikajících hereckých výkonů, které ale masového diváka nebudou zajímat, jelikož on chce akci a rozhodně je mu fuk, jak se cítí nešťastný rodič, ztracené dcery. A to je škoda. Jean, Olga i Milan Ondrík hrají skvěle! Vejvodovou nesnáším, sem se tedy hodila. Kamera skvělá, lokace na vyhnálkově jsou výborné, atmosféra velmi dobře vystihnutá, dobrá režie a scénář? To je těžko, je totiž obšlehnutý. Každopádně vedle slovenských kravin (slátanina Únos a pro mě nedívatelná Čára) je Sklep povedený film. Možná proto, že je koprodukční.

• 27.9.2018  18:05

Nesourodý scénář, každý pes- jiná ves, absence pohádkové poetiky, málo humoru, hodně hysterie a trapných pasáží, postavy nejsou "pěkné" (ve smyslu např. Shrek a Fiona jsou monstra, ale monstra nádherná.. Tady je to na draka, jediný vyvedený byl tatínek hlavního hrdiny). Hudební sekvence je vcelku fajn, ale jako celek: pro mě zklamání.

• 25.9.2018  22:04
    Manifesto (2015)

Vizuálně dobré, jinak úmorné. Odchod z kina po necelé hoďce. To se nedalo...

• 25.9.2018  20:04
    Pštrosí večierok (TV film) (1969)

Velmi dobré!

• 23.9.2018  15:52

Pasáže, ve kterých spolu hrají Anička Polívková a Jarda Plesl jsou fajn. Celkově film patří k tomu slabšímu, co letos z českých luhů a hájů vzešlo.

• 23.9.2018  15:38
    Jsem máma (TV seriál) (2018)

Divák by se neměl tak okatě podceňovat. Ale na stranu druhou VOILA!, podařilo se uvést dílko, které nemá vypracovaný scénář, během tvorby nebyl přítomen dramaturg, ani lucidní režisér a herci, i kdyby se rozkrájeli, nemají co hrát. Jo a hudbu vyřešíme písničkou... Seriálová konzumentka je přece omezená blbka, která si chce především odpočinout. A je jí jedno u čeho. To je naše cílová skupina. Poplavu proti proudu: myslím, tedy jsem. Vývoj příběhu, rádobymilepotřeštěnýhumor i celková atmosféra mi připomněli pestrobarevnou záležitost, viděnou jednou po ránu, před deseti lety. Jmenovalo se to Teletubbies. Jedna hvězdička za Havelku.

• 22.9.2018  23:36

Pěkný příběh, pěkný film. Vkusně natočený a kdo aspoň trochu chce, najde v něm vysokou výpovědní hodnotu. Příběh pochopitelně zasáhne více diváka, který má osobní zkušenost s nemocným dítětem nebo zná rodiny, které si něčím podobným prošly/procházejí... Ale i ti, "bolestí" nepolíbení, by si z toho mohli něco odnést. Třeba tu o těch silných a zároveň zlomených maminkách... Absolutně mi nevadilo, že je to "podobné" geniálním Intouchables, naopak. Toto téma je důležité. Kdo jednou viděl dětský hospic, ví své...

• 21.9.2018  22:29

Jasně, není to bůhvíjaká hitparáda, nicméně Anička se doslova vyřádila. Jiří Lagmajer klasicky fajn, do role mi seděl a Matěj Hádek, ten byl doslova bezvadný. Dialogy, které vedl s Karlou/ Karlem neměly chybu. Pohádky pro Emu mě okouzlily, no tohle byla především "jen taková komedie". Jenomže já jsem se v určitých pasážích nemohla přestat smát... Až mi tekly slzy. Takže za mě spokojenost. A protože mám Anču ráda, jistě se na tuto českou crazy komedii podívám i v budoucnu.

• 21.9.2018  22:18
    Websterovci (TV seriál) (2017)

Parádní animák! Milý, laskavý, do detailů propracovaný, výtvarná stránka nemá chybu a Lili je zlatíčko! Vtipné, pěkná hudba a velmi příjemný dabing. S otevřenou pusou jsem koukala. Tleskám!

• 18.9.2018  22:44

Kam se hrabou Janžurka se Zázvorkovou! Viking se s tématem: "sousedské vztahy" párat nebude... Pozor spoiler: podle toho, kdo se zhostil role psychopatické matky, bylo ihned jasné, že takové psí hovno, vrženo na sousedovic dvorek, bude jen slabou premedikací celého spektáklu. Parádní herecké výkony, výstižná atmosféra, úsměvný kontrast mezi Islanďany "kultivovanými" versus Islanďany, kterým neštěstí přerostlo přes hlavy. Celé dobré, plus fajn hudba.

• 16.9.2018  22:04
    Ida (2013)

Pěkný film, který se mi ale netrefil do nálady. Bývají časy, kdy by mě Ida totálně nadchla, asi mám přefilmováno.

• 16.9.2018  00:48

Poláci jedou!

• 15.9.2018  23:45

Především: žádný nebezpečný mysteriózní koktejl to není, jak se praví zde v obsahu. Negativa: Ruperta je tam zoufale málo, manžel mě nebavil a posledních dvacet minut stojí za houby. Tam scénáristům došel dech a plácají to: bota-kolo-meruňka. Jinak obě děvčata předvádějí solidní show. Role mají střižené na tělo, očividně si v nich libují. Dialogy jsou povětšinou kvalitní, ale chvílemi také zbytečně přiblblé. Ostrovtipem se však nešetří, je se na co koukat, výsledkem je povedená komedie. Srovnání se Zmizelou a Dívkou ve vlaku je out. Tenhle film oba zmíněné výrazně převyšuje svoji lehkostí, svižností a sympatickou nadsázkou.Žánrově bych ho přirovnala spíše k letošní Noční hře. Za zkoněné finále: za pouhé tři.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26