marhoul

okres Ostrava

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 15.12.2018  10:21

Škoda, že ti kluci tak mizerně hrají. Výběr dětských herců do rolí Rychlých šípů je v této verzi tragický. Jinak atmosféra, nádherné lokace starých, ještě neopravených, pražských uliček a zákoutí, hororové pasáže s Janem Tleskačem a strašidelná Stínadla, znázorněná přesně tak, jak jsem si je představovala v dětství, u knížky..., vše je výborné!

• 13.12.2018  18:40
    Aquaman (2018)

Parádní podívaná! Když přihlédneme k tomu, že jde o pohádku, jedná se o velmi vydařenou záležitost. Mezi líbivým a trefně vybraným obsazením mě potěšila přítomnost Temuera Morrisona, který mě od filmu "Kdysi byli bojovníky" fascinuje. Doufám, že bude k vidění častěji. A samozřejmě famózní Willem Defoe a překvapivě zajímavý Dolph Lundgren... Pěkné, zábavné, mělo to spád, zkrátka se na to dobře koukalo. Řekla bych, že od Avatara se mi žádné 3D tolik nelíbilo. Podmořský svět byl dech beroucí.

• 11.12.2018  21:01

Ajajáj... V tomto případě předčila forma obsah. Vizuálně pěkné, ale příběh je mimořádně hloupý. Mě to nebavilo. Snad jen ty chvilkové záběry z železáren v Podbrezové by stály za zmínění...

• 11.12.2018  20:57

Hodnotím pěti hvězdičkami, protože tohle je přesně šálek mojí kávy. Já miluju milé, nenáročné a přitom lidské příběhy, ve kterých je sranda, láska, úcta člověku ( klidně od lůzra k lůzrovi) a nějaké to vydřené vítězství, nejlépe nad sebou samým. V předvánočním shonu mi francouzská komedie přišla vhod a moc ráda se na ni podívám i v budoucnu. Stopáž mi nevadila, bavilo mě to od A do Z.

• 7.12.2018  19:46
    Tully (2018)

Tohle není komedie, ani na moment. Charlize exceluje, je dobrá tak, že mi bylo z jejího pekla fyzicky na nic. Vynikající scénář a pointa, která publikum určitě rozdělí. Jsem z těch, kterým se líbila. Silný film.

• 3.12.2018  11:10
    Rédl (TV seriál) (2018)

Mátly mě, do děje zasazené, retrospektivy, ale jinak velmi dobré! Lorenc byl přesný, jako když střelí a ten hnusný pocit, který z toho všeho mám je naprosto identický s pocitem, který mám z dnešní politické situace a z celkového stavu společnosti... O Ondrovi Sokolovi, ani o Kuželovi nepochybuji dávno a Petra Hřebíčková začíná být také moje velmi oblíbená osobnost českého filmu.

• 1.12.2018  10:15

Pohádce jsem se, vlastně kvůli hodnocení zde, úspěšně vyhýbala, ale dneska jsme na ni s dětmi náhodou narazili a je moc pěkná. Děti se dobře baví a mě zaujala, aniž bych tušila, že se jedná o tolik kritizovaného Kováře z Podlesí... Proti gustu ostatních diváků nemám nic, ale aby měla tato pohádka nižší hodnocení než uvřískané, hysterické slátaniny, které se na obrazovky kolem Vánoc často dostávají, to mě zaráží. Možná měli vysoká očekávání a možná by nebylo od věci pustit si ji s odstupem času...

• 30.11.2018  15:08

Film podle mého gusta. Pěkné obsazení, všichni si to natáčení očividně užili, skvělý scénář, režie, kamera a trefná hudba. Možná své hodnocení časem zvýším na pět hvězdiček.

• 29.11.2018  22:43
    Vdovy (2018)

Viola oscarová, minimálně nominaci si tato úžasná dáma zaslouží, mám ji moc ráda a opět mě nezklamala. Cynthia Erivo v krátké době (po El Royale) zase naprosto boží. Vdovy jsou dalším zpracováním již známého námětu, nicméně tento snímek se mi táhl, o dvacet minut kratší stopáž by mu docela prospěla. Celkově se jedná o docela vydařené drama. Po 12 letech v řetězech, které se mi vyloženě nelíbily jsem spokojená.

• 29.11.2018  20:04
    Čertí brko (2018)

Tak tomu říkám příjemná, inteligentní a vtipná pohádka pro celou rodinu. Výprava, kostýmy, písničky, obsazení, fajn humor, originální scénář, výborní všichni, ale Jana Plodková, ta jede bomby.. :-) Velmi vkusné, chválím, tvůrcům tleskám. A zároveň je to moc pěkné rozloučení s Mariánem Geišbergem. Čest jeho památce!

• 28.11.2018  10:22

Tohle mě bavilo. :-) Je to totiž typicky francouzská sranda.

• 26.11.2018  19:00
    Ten, kdo tě miloval (2018)

25 minut v kině a útěk domů. A to lehčím žánrem nijak neopovrhuji, naopak. Nemusí být každý den Bertolucci, mimochodem čest jeho památce a budiž mu lehká zem. Tohle byla vážně tragédie, pak se světe div, že když se Jiří Langmajer promění v Aničku Polívkovou, lid se královsky baví a hvězdičkama nešetří. A já říkám: po zásluze.

• 23.11.2018  14:31

Excelentní David Švehlík v autobiografickém příběhu mého oblíbence Josefa Formánka. Podle mě povedený a důležitý film. Všichni zúčastnění odvedli nadstandardní výkony, ať už tvůrci, či aktéři. Film je jako celek ozdobou české kinematografie. Taktéž se přidávám k těm, kteří by film povinně promítali na středních školách a taktéž protestuji proti označení komedie. David Švehlík a Ondřej Malý si za své výkony zaslouží Českého lva. Závěrem podotknu , že během sledování projekce nešlo nevzpomenout Leaving Las Vegas, s rovněž famózním, krásným, alkoholikem Nicolasem Cagem...

• 21.11.2018  16:21
    DějePIC! (TV pořad) (2017)

Jakákoli snaha o rozšíření obzorů dětem se cení.

• 20.11.2018  23:28

Já se bavila královsky! Z mé strany bez připomínek, protože mám ráda pohádky, sny, kouzla, Bradavice, Brumbála a fantastická zvířata. :)

• 20.11.2018  23:21

Osobně upřednostňuji původní skandinávskou verzi Milénia. Obšlehnutá fincherovina mě tehdy, dle očekávání, nenaplnila, neb druháky amíků nemusím. Vytrácí se z nich evropský, v tomto případě skandinávský tvůrčí šmrnc. Letošní volné pokračování příběhu mi docela sedlo, bylo mnohem lepší než počin ochabujícího Davida, nicméně... půjdu proti proudu, Claire mám ráda, ale asi jenom v roli královny Alžběty II. . Což bude evidentně její životní role. Už v Prvním člověku jsem s ní měla problém, připadala mi pořád stejně kožená a nijaká, no a v roli Lisbeth.. Mně stále naskakovalo, že by všichni kolem ní měli uctivě pokleknout. Typově jsem ji zkrátka nevydýchala, vypadala jako máma od dětí a ne jako hacker. Kérka, bordel na ksichtě, ani fešný střih to nevytrhli.

• 20.11.2018  22:56
    Balón (2018)

Film Balón si zaslouží smeknout klobouček. Námět, scénář, výprava, režie, kamera, střih, obsazení i herecké výkony... Vynikající! V úvodu mi to lehce připomnělo Občanský průkaz (který mám velmi ráda), ale vůbec to nebylo na škodu. Já tu hnusnou dobu pamatuju a možná i proto jsem si celý film tak parádně užila. Vlastně i slza dojetí mi ukápla.. A před reálnými postavami smekám až na samou zem, ti museli mít fakt koule! Železná opona byla peklo, sbohem a šáteček.

• 19.11.2018  19:07

"Drak pruhovaný se živí dobytkem, popřípadě vysokou. No když není zbytí, veme i krtka." :))) výborný Josef Kemr jako děda Kovanda alias odborník na draky a doslova roztomilý Jiří Ciesler v roli pana krále. Moc pěkná pohádka, moje oblíbená.

• 18.11.2018  18:21

Ti Poláci fakt jedou ve velkém stylu. Pitbulla si dávám tak nějak napřeskáčku od konce a nestačím se divit, jak královsky se bavím. Nejen za "chrumkavého" fešáčika v hlavní roli dávám plný počet.

• 18.11.2018  18:11

Tohle jsem si rozhodně neměla pouštět v deset večer...

• 17.11.2018  17:11

Pavel Tigrid je jednou z mála osobností, kterou zcela nekriticky obdivuji.. Dokument mě těší stejně, jako každý záběr, každý úryvek rozhovoru s ním.

• 15.11.2018  13:58
    Psí ostrov (2018)

Wesovské, ale jeho rukopis je již tak klasický, že mé okouzlení začíná vyprchávat. Každopádně dobrá zábava.

• 15.11.2018  11:35

Martina Myšičku i Jitku Čvančarovou mám moc ráda, ale "Přání k mání" mě neoslovilo. Celkem mě překvapuje, že tento film má celkové vyšší hodnocení než novácký "Přijde letos Ježíšek?", který mi ve srovnání s tímto přijde jako šperk. Však proti gustu...

• 15.11.2018  11:04

Dánští filmaři mě opět nezklamali. Naprosto odporný, hnusný, nervy drásající snímek, bohužel (!!!), natočený podle skutečných událostí, nehodnotím plným počtem jenom kvůli tomu, jak realisticky a nekompromisně divákovi předkládá, co se v dánských dětských domovech v šedesátých letech dělo. Násilí na dětech a mladistvých, násilí, které si tito nakonec začnou na sobě páchat navzájem sami, bitky o jídlo, manuální dřina, veřejné ponižování, znásilňování, žádné východisko... Díkybohu aspoň za ty sny. Sny, které člověka dokáží udržet nad vodou, které mu dají sílu sebrat odvahu a zabojovat z posledních sil. A za trošku obyčejného, lidského štěstí, které v tomto případě nakonec vedlo k vysvobození... Přesto je jasné, že bytost, která si prošla takovým peklem, se nezahojí už niky. Velmi krásný film, a snad bude tento následující spoiler berličkou pro další diváky, kteří budou jistě mít co dělat, aby film dosledovali: s dobrým koncem.

• 13.11.2018  21:38

Skvělý dokument o hokejových zápasech, které jsem odfandila, odžila, oplakala (radostí) a mám je navždy vryté do svého srdce. SVOBODA= FREEDOM. ...kdo neuronil slzu pýchy a dojetí, je houby vlastenec a citu má stejně jako betonový schod. :-)

• 13.11.2018  21:29
    Wind River (2017)

Nelíbilo, nebavilo, kamera a příroda pěkné, hudba ubíjející, příběh jednoduchý, dialogy přiblblé, násilné scény hnusné a (moje chyba) špatný dabing. Věci nepřispěl ani pocit, že.mi je po celou projekci děsná kosa.

• 10.11.2018  19:48
    Grinch (2018)

S radostí dávám plný počet. Hraného Grinche mám moc ráda a těší mě, že i letošní verze nabízí kvalitní zábavu. Je rovněž veršovaná, vtipná, nápaditá, možná malinko dojemnější a s parádní animací. Dětičky i dospělí se v kině dobře bavili a nahlas smáli, co víc si od vánoční pohádky přát?

• 10.11.2018  10:43

O lakomé Barce je moje srdcovka!

• 10.11.2018  10:08
    Grinch (2000)

Mám Grinche ráda, s odstupem let mě baví více, než při prvním shlédnutí. Potomstvo si ho pouští vcelku často a ještě se nestalo, že by mi lezl na nervy. Toť je asi ta nejlepší známka. :)

• 6.11.2018  21:07

Louskáček je afroameričan. Tak paráda! ..a odehrává se v Londýně. Kostýmy, triky a masky jsou úžasné, ale to je tak všechno. Keira je tentokrát děsná, její originální hlas je nesnesitelný, celkově mi tam neseděla. Myší orgie jsou nechutné a protože myši nesnáším, hraničila tato projekce u mě doslova s hysterickým záchvatem. Těžkotonážní baletku tmavé pleti si střihl ten chlapec co běhá s holkama osmistovku (Caster Semenya) a aby toho nebylo málo: kmotříčka hlavní hrdinky ztvárnil Morgan Freeman. Čajkovský by zcepeněl... Mně se zdává spousta kravin, ale tohle předčilo i moje sny nejdivočejší. Lass se definitivně pomátl. A u Disneyho by se měli taky začít haltovat. V pohádce podle ruské předlohy, která se odehrává v devadesátých letech 19.století by se mohli zamyslet nad faktem, že se ve východní Evropě tradičnímu obyvatelstvu o černoších ani nesnilo. Natož aby chodili dětem z bohatých rodin za kmotry... Ostatně ani v Anglii by to neprošlo. V jiných filmech tohle neřeším, nemám problém s tím, že všude musí být povinný asiat, indián, muslim, žid a minimálně mulat plus neohrožený emancipovaný babochlap, ale tady to byla pěst na oko. A pro nějakou korektnost nedávám prostor. Děj pohádky je natolik skličující, že by se vyvředil i Hans Christian Andersen. Mrtvá maminka se vzpomíná v každé větě, ale nakonec přijde to "nejlepší"! Divák se dovídá, že všemi oplakávaná maminka, ze svých tří dětí, nejvíce milovala jenom jedno. Vskutku poselství jako hrom! Cílovou skupinu jsem tedy nepochopila. Humor: nula. Hudba: čekala jsem Čajkovského... já blázen naivní.... Scénář: šílený. Poetika: žádná. Verdikt: po parádní Krásce a zvíře je Louskáček pořádně studená sprcha. Zasloužený propadák.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28