Ecce homo Homolka (1969)

Tak tohle je takový úlet, že do toho člověk musí opravdu dorůst. Ale jakmile se tak stane, zůstává navždy fanouškem. Další díly mě moc nebaví, však tento mě dostal. Jaroslav Papoušek perfektně zvolil čtveřici dospělých. Domnívám se, že ani scénář v ruce nemuseli třímat, stačilo naznačit na jaké téma scéna bude a zapnout kameru...

Morgiana (1972)

Morgiana je charismatická velká paráda. Záběry z pohledu siamské kočky mě baví. Vedle Spalovače a Lamp se jedná o třetí strhující dílo Juraje Herze. Po letech zvedám hodnocení na plný počet.

Gloria Bell (2018)

Uf. Jsem rozladěná. Film je depka otravná, doufám, že ho už nezahlédnu. Jedna za Julianne, ta ale zahraje všechno a jedna za to, že jsem viděla Johna po delší době na velkém plátně. Viděno v kině, nelíbilo, nebavilo, nedojalo, dokonce ani nezaujalo. Trochu spoiler: A ještě jedna věc: 3x za sebou přijme telefon v mé přítomnosti od svých otravných dcer nebo exmanželky, aniž by jim řekl, že je se mnou, nebo aniž by ten krám vypnul a mám přece jasno. Nebo ne? To přece dávno známe z Love Actually. Autor snímku udělal z chlapa neschopného blba a z okouzlující ženy zoufalou nánu, která má raději tančit sama a když se jí už nebude chtít, může se těšit akorát tak z olezlého kocoura bez srsti, který mě osobně bude strašit ještě v noci. Jasně, ono by na tom nic nebylo, takové konce jsou často realita, jenomže v tomhle filmu nefunguje chemie, nemá spád, nemá překvapení a jak to dopadne, víme už při jejich první společném rozhovoru na baru. Pro koho je snímek určen, netuším. Pány bezpochyby zaujmou ňadra Julianne, ale děj určitě ne, mladé ženy nepobaví nic a zralé dámy příběh akorát demotivuje nebo dorazí. Pak si vyber.

Hnüs (2019)

Znám Tommyho Lee jenom z bulváru, kvůli blonďatým manželkám :) , Ozzyho samozřejmě taky znám, jinak mi název kapely nebyl ani povědomý. Žánrově mě míjí. To ale není podstatné, protože takto má vypadat film o glammetalové partičce, která to uměla "rozbalit" ve velkém stylu. Sice více než na pódiu dělali bordel všude, kde se objevili, každopádně pozornost upoutat uměli. Film je jízda jak se sluší a patří, bude bavit i diváka, který o nich ví kulové. Jedinou výtku bych měla akorát k tomu, že když si perou svinstvo do žíly na ruce, měl by někdo za kamerou aktérům poradit, že vždy se to píchá směrem k srdci, nikoli k periferii. :) Souhlasím s názory, že úspěšný, i mnou chválený, film Bohemian Rhapsody, vedle The Dirt působí zbytečně sterilně.

Strážmistr Topinka (2019) (seriál)

Budu zřejmě, ve společnosti tolika otevřených hlav s vytříbeným vkusem, výstřední, ale s chutí napíšu, že ne každý československý divák kouká výhradně na netflix nebo HBO, ne každý má stále náladu na drsné severské detektivky, jsou dokonce i diváci, kteří nechtějí snášet drtinou většinu zvratků z novy nebo primy a rádi se večer podívají na něco bez reklam, co příjemně plyne, neruší, je to z hezkého prostředí, dobře obsazeno a je to dokonce i vtipné. Osobně jsem viděla tři- čtyři díly, byly fajn, nic, nad čím bych si odplivla. Roberta Mikluše mám ráda z Brněnského divadla a jako Topinka mě bavil. Komentáře typu, jestli má tohle Jiří Bartoška zapotřebí nejsou nutné. Proč by si pan Bartoška nemohl zahrát v něčem, na co se můžou koukat děti i s rodiči nebo prarodiči? Myslím, že toho chlapa vidí každý rád, takže proč ne? Jenovéfa Boková se dostává do rozpoložení, kdy nepůsobí jako drzý spratek, nýbrž jako šarmantní mladá dáma ( sympatická baba to je) a Marek Geišberg taky neměl chybu. Pěkné tři hvězdičky a pozdrav všem, kteří to vnímají stejně.

Vodník - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Dobré to bylo. Ta kamera sice..., no ale už se nechci opakovat.. Pěkná trilogie. Neužil to rozbalil parádně a Klára Melíšková také.

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

Líbilo. Typické, klasické, povědomé, oblíbené a mnohem svižnější než některé uondané díly dvou posledních řad. Jako úvod poslední řady mi to připadá fajn. Viděno s nadšením! :)

Tichá bolest (1990)

Klenot. Rušivými elementy jsou Jandák a Landa, ale s ohledem na to, že se tehdy ještě nedalo jistě předpokládat, co z těch dvou vyroste, na mé hodnocení to vliv mít nebude. Ale na stranu druhou, vidět Dušana Cinkotu mě vyloženě potěšilo. Dobře, že byl obsazen do tak krásného filmu! Navzdory jeho složitým životním peripetiím doufám, že přijde den, kdy ho uvidíme v nějaké kvalitní výraznější roli. Takové, kterou by si člověk s jeho nadáním zasloužil. Rudolf Hrušínský je zde, jako vždy, excelentní! Jeden z nejlepších československých filmů.

Dálniční hlídka (2019)

Pomalé, vláčné, nekončící, ale mně to tak chutnalo.. Parádní výprava, ústřední duo je kvalitní, no samozřejmě některé kecy byly za čáru, ale já to beru. Dobře natočených příběhů z třicátých let není nikdy dost a bývají mé oblíbené. V rozverném rozmaru dávám za čtyři.