Zkáza Dejvického divadla - AIDS (2019) (epizoda)

Výborné! Úplně se mi vybavilo, jak mi kdysi taky našeptali nějací parchanti, že ten můj úžasný kluk je HIV+ a že to přece každý ví, jenom já husa blbá, mladá, naivní nic netuším. A to se tehdá taky děly věci! Ještě šílenější než v tom Dejvickém divadle... A taky to nakonec dobře dopadlo. Všichni zdrávi, však každý zvlášť. :) :) :) Druhý díl mě o to víc pobavil a potěšil, neb i s odstupem času je i ta moje, traumatická, záležitost docela drsná sranda.

Valmont (1989)

Tady ani nejde o to, že ve stejné době byly uvedeny Nebezpečné známosti s Malkovichem a Glenn Close, které byly jednoznačně lepší, jde o to, že tohle je tak trochu jiný Forman. Aspoň já jej v tom příliš nepoznávám.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Mám ten film ráda. Courtney je vyžilá vulgární troska, pryč jsou úspěchy Hole, máme čtvrt století po Kurtovi... ale to, co předvedla ve Formanových filmech, to je malý zázrak. A on měl tu holku rád a ukázal mi ji tak, že bavila i mě. Kolem uvedení filmu proběhlo nemálo humbuku, nepřišli na ni někteří lidé, kterých si Forman vážil, mrzelo ho to, ale vzal to statečně a s humorem. Jak je u něj zvykem. Čas od času na film narazím, když běží v bedně a nikdy ho nedokážu vypnout. To je z mé strany asi nejvyšší možné hodnocení.

Divá Bára (1949)

Nadčasové téma o malosti hloupých lidí a strachu z neznámého... Stále aktuální, možnosti vzdělávání se navzdory, to by se Božena asi divila. Jeden z mála poúnorových filmů, na které se dá dívat. Vlasta Fialová je v roli Báry nezapomenutelná.

Hellboy: Královna krve (2019)

Moje chyba, nepotrpím si na létající kusy těl a podobné lahůdky. Své publikum si asi najde, mně se film nelíbil, ani mě nebavil. Dvě za efekty, .. i když kývající se, očividně gumové rohy při úpravě pilníkem taky nebyly kdovíco, ale třeba ten netopýr v ringu na startu, ten se mi líbil dost. Ale když začal obr kosit mlčící mnichy v klášteře, do toho ty krysy... tam už to nebylo nic pro mě. ( To je dodatek pro ty, kteří si ověřují, zda jsem film skutečně viděla. A jestli prý z něj mám vstupenku, a jestli ji mohu ukázat. Tak vážení z csfd: mám vstupenku. Film jsem viděla a nebavil mě. Víc než dvě nedám, lituji jen času.)

Princ Krasoň (2018)

Není to špatné, ale. Ale ve srovnáním s animáky, které se dnes pyšní vysokou úrovní scénáře, vtipu, promyšleným dějem to asi příliš velkou díru do světa neudělá. Dělat si srandu jenom ze Sněhurky, Popelky a Šípkové Růženky nějak nestačí. Svoje děti na to v klidu vezmu, budou spokojené, pohádka je to v podstatě pěkná, no ale Shrek byl prostě šleha, že v tomto srovnání musím být spravedlivá. Lepší tři hvězdičky. Nepoškrábe- nevyčistí.

After: Polibek (2019)

Je nutné vycházet z toho, že se jedná o zábavu pro patnáctileté dívenky. Pro ně to bude letošní kultovka, modla, povinnost. Pro dospělého úsměvná kravina. Však kladně hodnotím dva body ve scénáři (zřejmě i v knize) : hlavní postavy čtou klasickou literaturu a opakovaně je zmíněno, že nechlastají. To vnímám, jako vcelku dobrý tah, potažmo dobrý příklad, často totálně vymaštěné, duté a přiožralé dnešní (v každé době) mládeži. Do kina jsem se přichomejtla vcelku náhodou, měla jsem čas, zašla jsem si tedy na předpremiéru. Kino, plné uvzdychaných děvčátek, bylo naměkko a řekla bych, že se teen chlapci letošního jara a léta dočkají nejednoho lechtivého zážitku. No ale musí číst a nemuseli by chlastat, že jo... Kluk v hlavní roli je bída s nouzí, děvče je příjemné, moc hezké, zahrálo, s ohledem na téma, šikovně. Film je jakousi odlehčenou variací Nebezpečných známostí.

Helimadoe (1992)

"Ale kdo občas nepocítí touhu vrátit se ještě jednou tam, kde prudce květ voněl, že svedl nás z cesty a poohlédnout se po svých pošetilých činech, které nám již nikdy nedají příležitost napravit staré chyby. A tak je naše cesta dlážděna hříchy a omyly a my si jen můžeme přát, aby nám bylo odpuštěno."

Bella a Sebastián (2013)

Vcelku zajímavé pojetí známého příběhu o osiřelém chlapci a krásné fence, přičemž o kulisy se zasloužily nádherné, zasněžené Alpy. Jako dítě jsem měla Bellu (čuvače) , na tohle jsem se pochopitelně mrkla s chutí.

Asterix a Obelix (1999)

Náhodou..., zábava dobrá. Animované mám sice raději, ale tohle je taky příjemné.