Geniální přítelkyně (2018) (seriál)

Předlohu jsem nečetla a rozumím názoru, že se jí seriál nemůže rovnat. Přesto na mě celý příběh zapůsobil tak, že probudil vzpomínky na mé vlastní dětství. Na prázdniny, kdy jsem četla nějaký nádherný román a četla jsem jej na místě, kde jsem se cítila nejlépe... Na místě, které mi už dneska nepatří, ale zůstalo mi schované v duši. Takové pocity jsem u seriálu měla. Geniální přítelkyně zřejmě neosloví každého diváka, ale mě okouzlila. Pomalé tempo, nádherná kamera i hudba, způsob vyprávění, malé velké příběhy obyvatel čtvrti, při kterých mi několikrát zatuhla krev žilách. Emoce, radost, smutek, rivalita, sny, žárlivost, touhy i zklamání, taliánské nátury, prádlo vyvěšené do ulic, rodinné tradice zakořeněné tak, že se z nich nelze vymanit, to vše hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Na mě to fungovalo. A před představitelkami malé Li a Ely smekám. Moc šikovné holčičky. Nevím, jaký záměr HBO má, jestli se chystá pokračování, ale pokud ano, určitě se na něj podívám.

Avengers: Endgame (2019)

Stopáž vyžaduje v průběhu projekce cévní gymnastiku, však co se týče košatosti děje, připadala mi optimální. Uteklo to v pohodě. Vrcholná bitva byla úžasná, to je bez debaty. Domnívám se, že celý závěr série lépe asi vymyslet nešel, byl to skvělý biják, až na ty patetické kecy. Kupříkladu jedna ze snad osmi závěrečných scén na lavičce s Black Pantherem (nechci prozrazovat), to byla taková kejda hnoje... Proč? NA CO? Protože politická korektnost.. Proto. A bylo tam toho víc, ne že ne.. Osobně se mi více líbil díl předchozí, ale nenechte se odradit malichernými poznámkami. Na Avengers se do kina prostě zajít musí! Teda pokud vás baví Marvel. Viděno v 3D, v původním znění.

Třetí princ (1982)

Moje oblíbená! Jiná, temná, taková velká pohádka. ;)

O statečném kováři (1983)

Zvláštní pohádka, neříkám, že špatná, ale já na ni musím mít náladu. A tu mám málokdy.

Babička (1971) (TV film)

Koukám na to po letech a jsem spokojená. Tato verze na mě působí silněji než kniha, která mě v dětství nebavila. Je chyba, že se jednalo o povinnou četbu. Vše povinné je přijímáno s averzí a navíc jsme tomu, jako děti, nemohli plně rozumět. Božena Němcová byla natolik zajímavá osobnost, že by mě potěšil velký film i o jejím životě dospělém. A vůbec by mi ve scénáři nevadily ani spekulace stran jejího původu, ani její údajná uhrančivá krása, ani zástupy milenců plus pokrytci uspořádaný monstrózní pohřeb...

Tady hlídám já (2012)

Blbovina. Jedna za Vaculíka a Jitku Ježkovou. Jinak Javorského odpor k malé pijavici vcelku chápu. Rozcapené, nesympatické, vzteklé děvčátko bych já osobně brala obloukem za takových deset minut společně prožitého času. A né, s ADHD na mě nechoďte. Ono sice opravdu existuje, ale má ho mizivé procento dětí. A když ho tedy opravdu má, je to úplně jinaččí fičák... Tohle byl hodně slabý film.

Homolka a tobolka (1972)

Barevný, s Hrzánem, fajn komedie, ale na můj oblíbený první díl nemá ani náhodou.

Hogo fogo Homolka (1970)

Slabší. Šebánek ale stále baví v každém záběru.