Rivalové (2013)

Poctivá filmařina se špetkou čehosi... Nebyla to špetka, byla toho hrst a bylo to od srdce. Krásný film. Doporučuji mladým, starým, holkám, klukům a i těm, kteří F1 (jako já) málokdy registrují. Zasloužené ovace!

Jméno (2012)

Vynikající film, nádherný scénář, krásné herecké výkony a přitom celé jedna velká sranda! :-) Pecka!

jOBS (2013)

Ashton Kutcher mě v této roli bavil. Nechala jsem se unášet vším, co mi tvůrci předložili a chvílemi docela "mrkala na drát". Geniální vizionář, ale hajzl, ze kterého mi je šoufl. Od Apple nemám nic, ani se nechystám, čili mě nikdo nemůže podezírat z nekritické náklonnosti, film se mi jednoduše líbil.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Rýha do mého, filmového, srdce! ( dále bych mohla psát, že: fenomenální Eli Wallach ve své životní roli!... snad nejlepší hudba všech dob!... úžasný, klasický western, který si člověk musí odžít, odpotit, odnervovat.. :-) Nikdy nezapomenu na Elie, kterak běhá mezi všemi těmi hroby... )

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Svatební cesta do Jiljí je prostě úžasná, inteligentní sranda!!! Pan Abrhám mě rozesmívá, jen co ho vidím a paní Šafránková...to je prostě ideál krásy. Skvělý scénář, excelentní herecké výkony, jedna z nejlepších českých komedií!

Hon (2012)

Jsem psychicky zdeptaná. Zničující téma. Tohle si prostě člověk musí během filmu odžít! Mads je prostě excelentní pán!!!

Policajti z centra (2012) (seriál) odpad!

Průůůser! Děsný průser. Zlatá Kriminálka Anděl. Otřesné dialogy, příšerný děj, nic proti hercům...no ale skutečně jsou vidět všude stále dokola a až na pana Švehlíka to skutečně žádní velcí herci nejsou. Do toho Igonda, který je v každé roli stejný, laciná Karin Hajdu...Stankeho mám moc ráda, ale tady nedostal prostor. Tohle opravdu NE! ČT ulítla.

Margaret (2011)

Nemám ráda Annu Paquin. Leze mi na nervy od Piana a ejhle? Kouknu na Margaret, kde mě opět nepřekvapila ničím. Někdo to vnímá jako herecké umění, já nevím... Domnívám se, že tahle ženská nehraje. Je prostě nesympatická. Film byl dlouhý, úmorný, roztříštěný, uvřískaný... Nikdy více! Jedna hvězdička za to, že jsem to dokoukala.

Hořící keř (2013) (TV film)

Po shlédnutí 1. části nemohu jinak, než dát pět hvězdiček. Konečně někdo (a nikdo menší než A. H.) věrně a s úctou natočil film o tragických událostech, které ovlivnily životy mnoha lidí. Jan Palach- upálil se pro důležitou věc... Na Václaváku, během dne. Kolikrát jsme už o tom slyšeli? ..ale je rozdíl stokrát slyšet a jednou vidět. Vidět najednou vše, co se kolem začalo dít- nedít. Ten, kdo tu dobu zažil, ví. Já ještě nebyla na světě a vím prostě jen něco. Dnes mi ale tvůrci dali možnost nahlédnout dále. Snad proto, že jsem sama maminkou, pukalo mi srdce při hereckém výkonu paní Jaroslavy Pokorné. Byla prostě úžasná! Celková, pietní a vkusná atmosféra snímku nemá obdoby! Paní režisérka se osobně účastnila "palachiády". Jsem ráda, že uplatnila svůj talent, vzpomínky, spojila se se skvělým scénáristou, s řadou excelentních herců a vytvořila prostě nádherný film, který by měli promítat povinně na středních školách. P.S. : Famózně hraje Petr Stach!!! Dodatek po shlédnutí celé série: nastala chvíle, kdy jsem se rozplakala nahlas. To se mi stalo pouze v životě, nikdy ne u filmu. A teď kriticky: všem, co v tom hráli, to nikdy nezapomenu. Dobrá práce!

Norské dřevo (2010)

Režisér tu knihu prostě nečetl! Pro mne je tento film velkým zklamáním. Vím, že zpracovat knižní předlohu, není vždy snadné. Murakami je mistrem mezi mistry a atmosféru, kterou vytvořil by věrně na plátno převedl málokdo. To chápu. Co ale nechápu je fušeřina, kterou jsem zrovna viděla! Kdo to nečetl, musel se příšerně nudit. A kdo to četl, musel se příšerně vytočit. Jako já. Z předlohy zůstali jen některé postavy a to tak, že mi připadali totálně mimo. Z děje je vypuštěno vše podstatné, veškeré vztahy jsou osekané na nulu... chýbí řada zásadních scén, které ovlivnili chování postav, chýbí řada komických momentů, které osvěžili celý příběh, dialogy neobsahují to, co bylo v knize řečeno jasně a i opakovaně. A i toho Norského dřeva tam bylo prostě málo. No??? Je to sračka a vznikla z ryzího zlata.