Na dotek (2004)

Toto komorní- původně divadelní- drama, hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Tok času vnímám jen z dialogů, z proměn interiérů nebo účesů či z "odkrývání" charakterů hlavních postav. Pokřivená je každá, no Jude Law se mi ekloval nejvíce. Atmosféra snímku, vyrovnané výkony všech čtyř herců, hudba, geniální scénář i napětí a zvědavost, kterou ve mě film prvně vyvolal... dokonalé! A neztrácí na své kvalitě ani při opakovaných projekcích. Postavit vedle sebe C. Owen, J. Roberts, J. Law a N. Portman...? Vynikající tah, pane režisére!

Musíme si pomáhat (2000)

Tento film je FILM! A když jsem jej objevila v jedné americké DVD půjčovně, srdce se mi zatetelilo radostí a (světe, div se) hrdostí! Bolek Polívka je ve vážných rolích jedinečný a Csongor Kassai má herecké i divadelní kvality světového formátu. Zpátky k filmu: vynikající kamera, střih, hudba, scénář, působivé herecké výkony v hlavních i vedlejších rolích... celkově bezchybné. :-)

Kawasakiho růže (2009)

Pan režisér Hřebejk potěšil! Už se mi vcelku omrzeli ti jeho Nestydatí Horem Medvídci - Pádem Krásky... (krom Musíme si pomáhat- ten mě drží stále...) Kawasakiho růže? O ledových očích Ladislava Chudíka se mi i zdálo! Kvalitní herecké výkony, atmosféra filmu i složité téma se mě dotkli a vedli k pofilmové diskuzi u čehosi ostřejšího. Tak to má být...

Protektor (2009)

Oslovilo mě to až na druhý pokus.

Muž na Měsíci (1999)

První polovinu filmu jsem si nebyla jistá, jestli chápu. Pak jsem to přestala řešit a nechala se unášet a rozesmívat jednoduchou formou Kaufmanova humoru a najednou vše do sebe zapadlo a byl konec. A byl smutný, což se však dalo tušit. Co mě ale ohromilo, byl výkon Jima Carreyho. Dostal mne, naprosto nekompromisně a navždy. Andyho Kaufmana jsem neznala, stejně jako většina lidí v našich šířkách. Pro mne to ale vždycky bude osobnost, kterou uvidím v Jimovi. Skvělí byli i Giamatti, Courtney Love, Danny de Vitto a další... Dobrá hudba, střih i konečná dávka emocí...To vše vede k mému závěru, že pan Miloš Forman natočil zase jeden skvělý film, který je bohužel nedoceněný, ale věřím, že si své publikum našel! Je cítit, že ho zúčastnění točili s chutí. Hodnotím maximálním počtem hvězdiček.

Juno (2007)

Příběh šestnáctileté dívky, která se vrámci zvědavosti dostane do složité životní situace... Svižný, často úsměvný snímek, nám jednoduše a lidsky popisuje několik měsíců v životě roztomile drzé, těhotné, školačky, její rodiny a mladého páru, kteří naopak po dítěti touží. Popisuje chvíli, kdy se člověk musí rozhodnout a to tak, že navždy. Okouzlující Ellen Page, vynikající scénář, střih, vkusné tempo a sympatické výkony herců ve vedlejších rolích...i smích přes slzy, to vše mne vede k nejvyššímu možnému hodnocení! Jedinou chybou bylo shlédnutí v dabované formě. Lucka Vondráčková je jistě milá, ale její dabingy mi pokaždé výrazně pokazí filmový zážitek. Ale jinak: JUNO FOREVER!

Gran Torino (2008)

To není film, to je bonbónek! Clint umí. Tím myslím stále umí! ;)

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Typický televizní film na nedělní večer, který mě dokonale pobavil. Povedené, ze života a i přes můj údiv nad mladou naivní manželkou, která strčí hlavu do takové "oprátky", pochopitelné.

Pouta (2009)

Nejprve mi film nesednul. Vnímala jsem ho jako průser, asi jsem měla blbou náladu. :-) S odstupem let.. není vůbec špatný.

Půlnoční kovboj (1969)

Nezapomenutelný film! Silný, výborně zahraný snímek se sociální tématikou. Brilantní scénář...a mimo jiné: Dustin Hofman doslova smrděl z plátna! :-)