Opravdová kuráž (2010)

Čekal jsem víc, čekal jsem poker, schovávání za sudy a pach střelnýho prachu. Celý to táhnul Bridges jako Rooster Co(ck)gburn, John Wayne se mi líbil mnohem víc, a po chvíli jsem si oblíbil Damona jako uhlazeného šerifa. Jinak k tomu nemam co říct.3*

Světová invaze (2011)

Plný heroismu, sebeobětování a patosu. Jediný co se mi líbilo byl design mimozemšťanů a nějaká ta přesřelka, jinak děsná nuda. 1*

Nebezpečný vesmír (2010) (seriál)

"Dokument" ve stylu: Jeden špatný pokus, jehož výsledek je jediný a správný. 1*

Newsroom (2012) (seriál)

Tak na tuhle věc jsem narazil úplnou náhodou, viděl jsem protiamerickou řeč z pilotu a vůůbec jsem neměl tušení, jestli jde o film, seriál nebo talk show. Dneska jsem si vyhledal Jeffa Danielse a vypadl mi tenhle seriál. Děj je zasazený do roku 2010, takže si zopakujeme důležité události ve světe a USA, čehož se trochu bojím, myslím té části o USA. Pilot na mě působil, no... prostě americky, druhý díl v pohodě, jen záběrem na Sochu Svobody se to podělalo, ale to nemění nic na tom, že půjde o skvělé dialogové drama se špetkou vtipu a sympatickými postavami. Navíc produkce HBO je garance kvality. Nemám to s čím porovnat, se zmiňovanými seriály jako Studio 60 atd. jsem se nesetkal. Tomuhle hodně fandim. Přeběžné hodnocení plný počet. 5* Po pátém díle už musím hodnotit, naprostá bomba. Z předběžného hodnocení se stává konečné. 5*

Pařba v Bangkoku (2011)

Taková nuda, že sem si musel spravit náladu videem prdícího leguána. 2*

Zátah: Vykoupení (2011)

Super. Takhle to má vypadat, víc řvaní než mluvení a nekončící souboje. A navíc bijec co ustojí i zářivku v krku a další praktické využití ledničky. Mazec. Tipnul bych si, že bude i pokračování. 4*

Nedotknutelní (2011)

Prostě úžasný. Lidský, upřímný, zábavný. Tekly mi slzy smíchu a málem i z dojetí. Černošská odbočka mi sice připadala trošku zbytečná, ale aspoň to dokreslilo hlavní postavu. Nevim co dál k tomu povědět. Ale zajímala by mě jedna věc, na konci filmu je, že Philippe se oženil a má dvě děti, jak to od krku dulů ochrnutý člověk dokázal? 5*

Bastardi (2010)

Tohle je hodně tragický. Magnusek jako herec a jako režisér stojí za starou bačkoru, vůbec všichni ti herci. Ten film jenom paroduje sám sebe, nejlepší herci jsou paradoxně žáci školy a jejich hlášky jsou dost vtipný, ale to je asi tak všechno.K tomuhle neni co dodávat. 1*

Procitnutí (2012) (seriál)

Na tenhle seriál jsem čekal od první informace se vyronila na svět a hltal sem je všechny. Tohle bude prostě peckovní. Bude to emocionálně nabytý, policejní případy se budou prolínat. Dva psychologové, každý s jiným přístupem na věc. Jednoznačně hit letošního roku spolu s Touch. Jen se bojim, že díky tuposti amerických diváků seril nebude mít úspěch. Zatím nehodnotím.

Renesance (2006)

V roce 2054 bude Paříž plná Rusů a Arabů...Podivné zpracování, pomalu se rozbíhající a ze začátku nic neříkající příběh... No, nevim. Film jako takový by nebyl špatný, kdyby byl hraný, ta animace mi fakt nesedla a děsně mě z toho bolely oči. Nevim koho napadlo srovnání ze Sin City. Vždyť to vypadá úplně jinak. Mám z toho dost rozporuplný pocity, celý film mi vizuálně nesedl, kromě akční scény ve skleníku, což měl být hlavní tahoun filmu, a příběh se fakt táhnul jak žvejka. 2*