Emmanuelle

• Česko Emanuela (více)

Emmanuella je krásna mladá modelka, která žije v Bankoku spolu se svým mužem Jeanem, který je o několik roků starší. Oba jsou v manželství velmi tolerantní a proto manžel nenamítá když k nim domů přichází mladá Marie Ange, která chce od jeho ženy víc než jen rozhovory... Emmanuelle je ale víc fascinovaná starší Bee, s kterou odjíždí na výlet do divočiny... (oficiální text distributora)

Sadova302b50

To jsem se zase nechala nachytat. Řekla jsem si, že se už konečně musím dovzdělat a zhlédnout takzvanou „klasiku všech klasik“. Na konci jsem jenom hlesla: „Taková konina!“ Mizerně natočené, herci i v rámci žánru nic moc, hudba... Francisi, byl jsi tam ty, nebo se spletli v titulcích? A za co sakra ta hvězdička? Z nostalgie to u mě být nemůže. Asi za to, že existují ještě horší věci, například jihoamerická telenovela. Mám při ní stejné extatické zážitky, které se k tomu násobí počtem dílů (tedy řádově stovky, to je panečku jízda)! „Pamětníci“ prominou, nevím, jaká je kniha, ale v mých očích stál tento film za starou bačkoru. ()

Renfield

Kult nekult, i v tomto žánru, by se jistě našlo mnoho lepších počinů. Většina filmu trpí na hloupý a tím také nezáživný děj, vlastně je to stejná nuda, jakou prožívá samotná Emanuela (divím se, že po tom celodenním nic nedělání, mohli tak často spát, dokonce i odpoledne). Co se kamery týče, čekal jsem alespoň pěkné záběry na ženské tělo, vždyť by to zde bylo tak příhodné, ovšem nekoná se a lépe na tom kamera není ani jinde. Hudbu raději ani řešit nebudu a herecké výkony? Žádné... snad jen Alain Cuny, i když ani on toho se svým démonickým výrazem nemusel hrát příliš. Každopádně s jeho pozdním příchodem je film přeci jen zajímavější, to filozofování mu sluší, akce při něm už tolik ne. 20% ()

kaylin

Tohle je jeden z těch filmů, co si je člověk sežene v mladším věku, aby se na ně podíval jako na něco neskutečně hříšného. Já jsem si film skutečně sehnal poměrně dávno, ale to samo o sobě nic nemění na tom, že jsem se k němu dostal až v současnosti. Moje očekávání byla asi příliš velká. Jedná se o velmi lehce erotický film, kde důležitá je spíše představivost. Fajn, proč ne, ale ve srovnání s knihou, kterou jsem držel v ruce jako skutečně mladý, je tohle přece jen něco, co zas tak nenadchne. Z knihy, i bez obrázků, budete mít větší prožitek. ()

tron

Emanuela - len čo vyslovíte jej meno, vynoria sa spomienky na zakázané časy, kedy bola vzadu v knihovničke strčená útla knižka a rýchlo a hlavne nenápadne putovala pod vankúš. Hoci si užije v lietadle, sama so sebou, s dievčaťom i škaredým fúzatým manželom, porno nečakajte (až na cigarety). Je to skôr šteklivá erotika. ()

Anderton

Je maximálne podivné, čo všetko bežalo v kinách s tým, že sa jedná o nejakú áčkovú psychologickú drámu. Emanuelle je iba typickým erotickým filmom sedemdesiatych rokov, kde každého zaujíma iba nahota Sylvii Kristel a aj tej je tu pomerne málo. Pre mňa trochu nepochopiteľný kult. Hlavne preto, ako vyzeral vtedy pornopriemysel (filmy mali dej a rozpočet). Koho potom mohlo toto osloviť? ()

• V červnu 1978 v Covině (Kalifornie) bylo schváleno, že „podniky pro dospělé musí být v minimální vzdálenosti 500 stop od obytných zón“. Stalo se to hlavně kvůli kinu, které promítalo snímky z kategorie X a na které chodili stížnosti od „puritánských občanů“. (Zetwenka)
  • Jedná se o nejdéle promítaný film v kině. Na programu pařížského kina Paramount City byl na programu 10 let a 8 měsíců, během kterých jej zhlédlo 3 260 874 diváků. (pan Hnědý)
  • Odhaduje sa, že v kinách videlo film približne 350 miliónov ľudí a takmer rovnaké množstvo na videokazetách. (Raccoon.city)

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

Nová Emmanuelle rozšiřuje obsazení

20.12.2023

Nová verze klasického eroticky laděného dramatu Emmanuelle z pera autorky thajského původu Emmanuelle Arsan je už nějaký čas na cestě na velká plátna. A zatímco nyní už by se první anglicky mluvený… (více)

Léa Seydoux bude Emmanuelle

Léa Seydoux bude Emmanuelle

18.05.2022

Stále více a více populární i obsazovaná francouzská herečka Léa Seydoux má napilno. V následujících dnech budou na právě probíhajícím festivalu v Cannes uvedeny rovnou dva její nové snímky, a to… (více)