• Reality-TV

2 na 1 (2018) (pořad) odpad!

Dve kreatúry slovenského šoubiznisu v ďalšej zbytočnej relácii. Otravná Banášová, ktorú musia pchať kam sa dá, pretože zrejme je tým najlepším, čo dokáže Narkóza ponúknuť divákovi. Sekunduje jej nechutný Dangl známy tým, že sa vždy hurónsky rehoce na svojich nevtipných vtipoch, pričom nezabudne ukázať kompletný chrup. Do toho názov relácie, ktorý namiesto zábavného programu evokuje porno. To, že Narkóza produkuje odpad televíznej zábavy je známe už roky. Stále však dokáže prekvapiť a prepadnúť sa ešte hlbšie.

Roseanne (1988) (seriál)

Roseanne nikdy nebola a nebude vtipná. Nablblý "sitcom" bez hlbšej pointy, dve hviezdičky aspoň za Johna Goodmana.

Duchovní kuchyně (2007) (pořad)

Nápad dobrý, spracovanie už nie. Recepty sú zaujímavé, taktiež info o jednotlivých náboženstvách (hoci niekedy nepresné). Problém už je s moderátorom, ktorý sa snaží byť nasilu vtipný ale vôbec mu to nejde. Navyše nerozumiem tomu, čo robí v duchovnej kuchyni diel o ateizme.

Bílý tygr (2021)

Kvôli krajine pôvodu som akosi podvedome očakával podivné tanečné kreácie, ignorovanie fyziky a angličtinu s ťažkým indickým prízvukom, čo sa našťastie nestalo. Namiesto toho ma film príjemne prekvapil svojou exotikou, príbehom a spracovaním. Príbeh o tom, ako hlavný hrdina formovaný roky mentalitou sluhu schopného olízať pánovi z topánok aj posledné hovno prekonal očakávania a svoju vlastnú kultúru a splnil si sen. Plot twist v závere filmu prekvapil, dodal však filmu na netuctovosti.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Na to, že ma film najprv trocha vydesil svojou dĺžkou (a to som jeden čas fičal na kórejských, kde to pod dve hodiny skoro nešlo) ubiehal naozaj rýchlo. Ani hromada známych hercov nebila do očí, ako to občas býva. "Spomienka" na 60. roky s dobrým obsadením a soundrackom. Akurát je škoda, ako bol vo filme vykreslený Bruce Lee, údajne sa voči tomu ohradila aj jeho dcéra.

Muž v domácnosti (2021) (seriál)

Zaujímavý nápad, zvláštna animácia a trocha svojský humor, ktorý ma ale pri Japoncoch až tak neprekvapil (už mám čo-to napozerané). Celé anime sa dá pozrieť na jeden záťah, každý diel je ešte rozdelený na niekoľko ďalších. Holt, aj bývalý gangster sa musí nejako uživiť. A košiška s nablblým výrazom.

Control (2007)

Čo sa týka Joy Division, nebyť mojej partnerky, ani neviem, že existovali. K filmu som teda pristupoval s čistou hlavou, výsledný zážitok stál za to a tie dve hodiny uplynuli poriadne rýchlo. Celým filmom sa tiahol istý ťažko uchopiteľný smútok a pocit osamelosti, ktorý vo mne doznieval ešte nejaký čas po skončení fimu.

Velký průvodce meditací (2021) (seriál)

"Sprievodca meditáciou pre bežného človeka" podaný zrozumiteľnou formou a s možnosťou si danú techniku priamo vyskúšať. Vizuál je krásne farebný a hlas rozprávača pôsobí celkom ukľudňujúco. Ide však len o jeden z mnohých typov meditácie (všímavosť) a pokojne sa môže stať, že niekomu nesadne ale nájde sa v inom type (čo bol napríklad môj prípad). Ak ale o meditácii neviete nič, na začiatok je to dobrá voľba.

Sedm let v Tibetu (1997)

Príbeh jedného z najznámejších horolezcov odohrávajúci sa v krajine opradenej tajomstvami, ktorá dlhé roky trpela pod čínskou nadvládou. Druhým dôležitým prvkom deja je detstvo a mladosť 14. dalajlámu. Napriek tomu, že film trval viac, než dve hodiny plynul celkom bezproblémovo. Hudobne aj "kamerovo" fajn", akurát to mohlo byť o štvrťhodinku kratšie. David Thewlis taktiež potešil.

Trhlina (2019)

Po pozitívnych ohlasoch na knihu som si sadal k filmu s nádjou, že snáď z rodnej hrudy konečne vzišiel kvalitný film. Bohužiaľ, opäť som sa sklamal. To, čo spočiatku vyzeralo ako kvalitný film doplatilo na viacero klišé (stratenie sa v lese, psychiatrická liečebňa ako lokalita), nelogickosť (až unáhlené spoznanie sa členov skupinky, skoky v deji; trezor, ktorý chodili očumovať robotníci) alebo silené WTF momenty (Dávidova náhla " neexistencia"). Nebyť týchto vecí, bol by to celkom fajn film.