Alois Nebel (2011)

Po všech stránkách nevyvážený film. 1) animace - chvílemi podmanivá, chvílemi otravná. Někdy se jen jakoby trapně snaží obkreslit realitu bez sebemenší špetky výtvarné přidané hodnoty, někdy vytváří vcelku povedenou a osobitou atmosféru. Každopádně by tedy dost prospělo výraznější výtvarné odlišení jednotlivých postav, které jsou si, a to mnohdy v klíčových momentech, nepříjemně podobné. 2) děj - stejně jako animace, i děj velice hapruje. Hezká je atmosféra železnice, zejména v kontextu liduprázdného pohraničí. Na úrovni příběhu postav je ale Alois Nebel až nepochopitelně slabý. Jednotlivé postavy jsou ploché až to bolí, a jejich motivace pro mě absolutně nepochopitelná (a to zejména co se týče Němého). O to víc mě zaráží, že se ani takto uboze jednoduchý příběh nepodařilo ve filmu podat srozumitelně.

Californication (2007) (seriál) odpad!

Viděl jsem všehovšudy 1. díl V. série. Možná, že je to jako se Sexem ve městě, a i tady jsou pozdní série už jen bolestně trapným dojezdem něčeho originálního a dobrého. Já říkám prozatím to, že je to velice primitivně vulgární - kde chybí myšlenka, hodí se sprostý slovo, případně se to okoření záběry na souložícího humusáka. Je to tím nejhorším způsobem sexistický = ne s nadhledem, ne s ironií a sarkasmem, ale s prvoplánovostí nehodnou myslící bytosti. Víc už se v tom hovně šťourat nebudu :)

Lovci hlav (2011)

Mistrovsky ledově chladný začátek. Po chvíli to ale začne haprovat a do cíle se to víceméně dodrkotá (přes hromady zvratů a (u méně otrlých diváků) zvratků).

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nemůžu pořád pochopit smysl té figury, pustit někoho časem opačně. Má to kontrastně vyostřit uvědomění si konečnosti? Má to ukázat, že život se podobně uzavírá jako počíná? Má být oslavou "jinakosti" a tolerance k ní? Musím říct, že něco málo z toho jsem ve filmu našel. Jinak ale takovéto rozvržení děje vede spíše ke komickým podobám některých situací. Nelíbí se mi ani linie s umírající babkou a 2,5 hod. je v tomhle případě neuvěřitelně moc.

Ikarie XB 1 (1963)

Alkoholik inženýr Danda, otec Školastykus s robotem Patrikem a další letí vesmírem v jakémsi pekáči, který zařízením nejvíce připomíná kulturní dům. Tancují na příšernou hudbu a obsluhují přístroje vydávající nesnesitelné zvuky. Nadávají na 20. století a přiletí k hvězdě, která uspává...tak asi proto dávám tak málo. Navíc zkuste skutečně kriticky srovnat kvalitu designu a vizí budoucnosti tohoto filmu a 2001: Vesmírné odysey, která je jen o 5 let mladší...nebe a dudy.

The Art of Flight (2011)

Docela nuda. Vizuálně tak vyhoněné, až to vůbec nekoresponduje s žánrem filmu. Zpomalených záběrů je tam přehršle a po chvíli začnou nudit. Chybí tomu pohodová atmosféra a náboj, jako mají třeba oldschool počiny typu Technical Difficulties. Místo toho tady musíte poslouchat otravné filosofování o respektu k horám a prknu jako smyslu života.

Venkovský učitel (2008)

NEPOCHOPIM, jak se v tom filmu mohlo objevit tolik kýče. Od Bohdana Slámy bych to nečekal. Ale ve chvíli, kdy za jakéhosi chorálu jedna babka v močálu kdesi mezi kuřincema cituje Sybilu (zima bude stíhat zimu a člověk k člověku bude mít daleko) Tak v tu chvíli jsem věděl, že tohle teda ne. Dále se mi zdá, že tentokrát poněkud skřípe i práce s místními řepáky - jsou jacísi toporní. ("Pane učitel, my sme neměli nic, a pořád se něco dílo, co sme se nablbli na tom pančáru..." ...neuvěřitelný hlody). Námět filmu jako takový se mi ale líbí.

Já, legenda (2007)

Perfektní rozjezd !! Ale jakmile se tam objeví první zombík, jde to už jen a jen do pr...e...

Zdrojový kód (2011)

Stejná slátanina jako Butterfly effect a Pan Nikdo. Na cestování v čase, paralelní vesmíry a efekty motýlích křídel jsem už alergický, jak nevím na co.

Czech Made Man (2011) odpad!

No tomto pánovi nevidím krom množství peněz vůbec nic zajímavého. Jeho rádoby neotřelý projev je iritující a lůzovitý, jeho životní příběh až nechutný. Jeho "moudra" plochá a přiblblá. Prostě jen další případ, který si plete neznalost způsobů s tzv. "vlastním stylem" ("být svůj"). Stejný je i film. Ale samozřejmě to všechno říkám jen ze závisti, vydělal přece spoustu peněz, tak na něm musí něco být...