Rebel bez příčiny (1955)

Na staré americké filmy jsem dost ujetej,ovšem tento "kulťák" mě nikterak nenadchnul,zrovna tak herectví J.Deana nebylo nějak extra přesvědčivéNa druhou stranu mě snímek nezklamal,něco takového jsem totiž očekával.Když už příště nějaký americký film z 50.let,tak raději nějaké slušné béčko.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Překonal jsem předsudky a podíval se na tuhle Troškovinu nezaujatým pohledem.Rozhodně to není na odpadové úrovni Kámeňáků,na druhou stranu lze říct,že se o žádný kinematografický skvost nejedná.Dokonce mi ani nevadila další členka mojí černý listiny E.Holubová,která se asi pro takové role hodí.

Velké sedlo (1986) (seriál)

Měním hodnocení a přidávám hvězdu.Za bolševika jeden z nejslabších seriálů,nyní ve srovnání s moderní tvorbou a pořady dnešních televzních stanic je tento komunistickej polokýč oáza pohody a dobrý zábavy.A to se na to prosím dívám v pět ráno,hned po probuzení,kdy je člověk nejvíc náchylnej na rozčilení.Nejvíc se mi líbí hlavní záporňák Karel Vochoč.

Konec cesty (1959)

Jen tak mimochodem z historického hlediska,bankovky,falšované v dílně koncentračního tábora,byly dokonalé padělky,které za války neodhalili ani britští specialisté v laboratořích,v tomto filmu to pouhým okem poznal obyčejný směnárník z Tuzexu.Jinak celkem slušná podívaná.

Černý Petr (1963)

Nevidím pražádný důvod dát filmu vyšší ohodnocení jen proto,že to natočil M.Forman a že je to klasika českého filmu a že to bylo několik let zavřený v trezoru.Já jsem se u toho chvílema dost nudil a ty tři hvězdy jsou až až.

The Bold Caballero (1936)

Je to vlastně jeden z mnoha filmových příběhů o Zorrovi,který je obviněn z vraždy,zajat,unikne a bla bla bla vše nakonec dobře dopadne.Po velmi slibném začátku film upadá do slabého průměru a už to hraničí s pořádným kýčem.Tři hvězdy dávám s hodně přihmouřenýma očima.

Nebezpečná zásilka (1998)

Novodobé,tzv.romantické komedie je žánr,který teda vůbec nemusím a na tento film jsem se podíval jen tak z nudy a také proto,že to moji oblíbení a osvědčení uživatelé hodnotili vesměs kladně.Já se přidávám na jejich stranu a dávám tři a půl hvězdičky,špatný film to rozhodně není.

The Wasp Woman (1959)

Béčkový horůrek o včeličkách,který jsem chtěl po čtvrthodině vypnout a jít dělat něco užitečnějšího,potom se film jakž,takž rozbíhá a nakonec jsem se dodíval bez větší újmy.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál)

Hodnotit tento seriál z ideologického hlediska je holý nesmysl.To může snad jen někdo,kdo v životě nebyl dál než za humny své rodné vísky.Kdo jen trochu cestuje,tak ví,jaký paka jsou celníci v jiných zemích.Seriál má dobré herecké obsazení,chvílema je to nuda,ale co můžete chtít po seriálu.