Lucie: Příběh jedný kapely (2016)

LUCIE je top česká kapela, mám ich rád, chodím na koncerty a veľa ich pesničiek patrí medzi špičku, a tak som si tento dokument samozrejme užil. Tiež potešilo, že sa takéto hudobné dokumenty hrajú v kinách, ale kúsok málo to svojmu názvu "Príbeh jednej kapely" zostalo dlžné, keďže nejaký príbeh tento dokument moc nerozpráva, skôr sú to na preskáčku rôzne momenty ich 30-ročnej úspešnej kariéry. 7/10

Legenda o Tarzanovi (2016)

Bohviečo som nečakal a bohviečo to ani nebolo, ale úplná prehra to nie je. Scenár je síce nanič - radšej to mohla byť poctivá verná adaptácia románu E.R.Burroughsa v kombinácii s možnosťami dnešnej trikovej kinematografie, ale má to pomerne slušný vizuál, pár krásnych širokouhlých záberov, fajn hudbu a nejakú tú dynamickú akciu. Predstaviteľ Tarzana je ale herecké drevo a režisér David Yates si síce spravil meno poslednými štyrmi potterovkami, ale tu to ukočírovať nezvládol. A aj keď si to už druhýkrát asi nikdy nepozriem, ako jednorázovka sa to dá prežiť :) 5/10

Warcraft: První střet (2016)

Prvý vysokorozpočtový film pripomínajúci "béčkové"fantasy svety ako vystrihnuté z Dračí doupě, čo je hra, na ktorej sme v teen rokoch dosť fičali + si matne spomínam, že som na PC hral aj Watcraft 2 :) ... už aj preto dávam totálne subjektívne vysoké hodnotenie. ... Ak by som chcel rýpať, príbeh je slabší, postavy by tiež mohli byť prepracovanejšie, aj keď trio Durothan, Lothar a Medivh je typovo presné. Vizuál a akcia je ale parádna a je perfektným zhmotnením fantasy svetov plnom čarov, mágie a bitiek. 8/10

V zajetí démonů 2 (2016)

O malý kúsok lepšie ako prvý Conjuring, asi vďaka mojej slabosti pre britský prízvuk, ale na top hororové klasiky ako Exorcista a Omen to stále nemá. Dvojica hlavných hrdinov nie je podľa mňa moc výrazná, s prehľadom ich prehráva tá mladá britská posadnutá holka. Finále je slušné, ale trochu uponáhľané, démona dali dole príliš ľahko :) ... ľakačky fungovali, ale ja sa pri hororoch naozaj báť neviem ... keby bol scenár trochu premakanejší, dám aj štvrtú *, ale nedá sa ... 7/10

Hledá se Dory (2016)

Hľadá sa Nemo bol fajn, ale za nadčasovú úžasnú klasiku ho nepovažujem ... Dory je v každom ohľade slabším filmom a ja som zíval nudou, pousmial som sa asi len dvakrát a o tuctovom príbehu hľadania rodičov nemá zmysel sa rozpisovať ... ten obrovský úspech v Amerike nechápem ... ak chce niekto dobrý animák, nech si pozrie Zootropolis, to je úplne iná liga. Ale späť k Dory, keďže má úspech, za nejaké 2-3 roky budeme hľadať ďalšiu farebnú rybičku, snáď bude to ďalšie hľadanie záživnejšie ... 4/10

Vzkaz v láhvi (2016)

Severania to s kriminálkami vedia ... napínavé, atmosférické, výborná postava hlavného, večne zachmúreného detektíva, zaujímavý záporák + parádna scéna vo vlaku a dobré finále = príjemné prekvapenie a zaslúžených 8z10.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Vizuálne parádne, tie prachy na tom vidieť, ale príbehovo prázdne ... téma cestovania v čase sa určite dala využiť aj vďačnejšie a atraktívnejšie. Miu Wasikovsku mám rád, vždy sa mi páčila, ale tu ju moc nie je za čo pochváliť. Jej kariéra zrejme vyvrcholila výbornou Janou Eyrovou a odvtedy čaká na výraznejší film, snáď sa ho ešte dočká. K Johnnymu Deppovi sa už ani nejdem vyjadrovať, jeho pitvorenie ma prestalo baviť niekedy keď hral ešte Willyho Wonku. Zato Sasha Baron Cohen ako pán Času je v pohode ... celkovo však film budí dojem klasického zbytočného pokračovania, ktoré vzniklo iba preto, že prvá Alica zarobila miliardu dolárikov. 5/10

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Po kino zážitku v lete 2014 som bol trochu sklamaný, po zhliadnutí predĺženej "Rogue Cut" verzie je všetko ako má byť a vrátila sa spokojnosť, ktorá zdobí každý diel x-menovskej série (mimo sóloviek Wolverina, ktoré majú svoje rezervy). Prim hrajú jednoznačne mladé verzie hrdinov, škoda hlavne starého Magneta, ktorý bol v podaní sira Iana McKellena vždy veľký frajer, ale tu je to už len jeho tieň. Zato Fassbender a jeho "mladý" Magneto vládne, ako je u Fassbendera zvykom v každom jeho filme. Dobrý je aj James McAvoy a Jennifer "Mystique" Lawrence. ... každá recenzia a koment velebí Quicksilverovu scénu v kuchyni, však hej, je vtipná a originálne natočená, ale top scény x-menov pre mňa vždy budú vážne pasáže, kde sa riešia problémy identity a boja za tú správnu vec a tých je tu našťastie dosť. ... určitým mínusom je akcia, ktorú Singer nikdy nevedel a vždy jej niečo chýbalo ... tiež dizajn sentinelov v 70.rokoch nie je moc podarený, tie futuristické sú na tom lepšie a optimistický happy end, ktorý vracia do hry kľúčové postavy je trochu problematický, ale pozitívny dojem pokaziť nemôže. 8/10

Stanko (2016)

Môže byť ... buďme radi za každý rýdzo slovenský film, ktorý nie je úplne blbý, a tento nie je. Je to celkom fajn road movie s dvomi neopozeranými tvárami, ktorý je zručne natočený (jemne roztrasená kamera, dobrý strih a pár pekných záberov krajiny) a aj ten otvorený záver celkom funguje. Navyše obe hlavné postavy outsiderov sú vlastne celkom sympatické ... Nedávna Agáva mala určite neporovnateľne vyšší rozpočet a známych hercov, ale "Stanko" je určite lepší a zaujímavejší film. 6/10

Kniha džunglí (2016)

Príbehovo je to vlastne hraná verzia Disneyho klasiky, podobne ako minulý rok Branaghova Popoluška, ale ten vizuál je úchvatný a digitálne zvieratká veeeeľmi realistické, vedie panter Baghíra a vlčia svorka. Pesničky mi tam moc nesedeli (našťastie boli iba dve, tá tretia od Scarlett bola najzaujímavejšia, ale bola iba pri záverečných titulkoch), aj keď viem, že slúžili ako pocta originálu, ale sú v inom štýle ako úžasný soundtrack Johna Debneyho. Ten sa zmohol na skoro životný výkon a jeho vzletné kompozície, veľmi pripomínajúce Johna Barryho, sú v spojení s krásnym vizuálom najväčším plusom filmu, takže miestami sa skoro dostavili aj zimomriavky. Tempo síce nie je úplne vyrovnané a niektoré vtípky (s príchodom medveďa Balú) sú moc jednoduché, ale nemôžem zase čakať od Disneyho produkcie nejakú temnotu, aj keď by som sa dočkal rád ... minimálne smrť Akelu mohli viac emocionálne zužitkovať ... som zvedavý na konkurenčnú Knihu džungle v réžii Andyho Serkisa, ktorá by sa mala objaviť za rok a Šér Chána bude hovoriť "top hlas" Benedicta Cumberbatcha. 8/10