pytlik...

pytlik...

Vatikán

1 2 3 4 5 6 7 12 24 35 46
    • 15.1.2017  19:11

Pro mě příjemné překvapení, příběh a akční scény byly relativně decentní a uvěřitelné. Jen bych Rigsovi poradil, když teda chce spáchat sebevraždu, ať se nestřílí do čela nebo pod bradu, jak měl v úmyslu. Ačkoli je sebevražda střelnou zbraní jedna z nejjistějších, zrovna tyhle dva způsoby provedení by ho mohly místo do říše věčné (snad) nicoty poslat do říše věčné invalidity. Jinak mi mnozí vyčítají, že moje komentáře nejsou odborně na úrovni, tak využiju téhle příležitosti a provedu tu erudovaný rozbor, porovnání tohoto filmu se Smrtonosnou pastí. Tyto dva filmy ve své jednotě a rozdílnosti dokonale odrážejí dualitu vesmíru, někdo tomu také říká mužský a ženský princip. Mají něco málo společné (slovo "Smrtonosný" v názvu), ale daleko víc rozdílného, splňují tak definici estetična ("Jednota v rozmanitosti"). Mužský princip představuje samozřejmě Smrtonosná zbraň, i přes svůj ženský rod. Za á je starší, za bé zbraň je většinou podlouhlá a střílí, zatímco past spíš láká do sebe, že. Taky Mel Gibson má daleko svalnatější postavu než paní Willisová, jejíž tělo je kypré, měkké a dokazuje, že žena se doopravdy z 30% skládá z tuků. Mimochodem, když pak vezmeme do úvahy, že lidské tělo se skládá ze 70% z vody, tak radši ani nebudu spekulovat, co z toho plyne dál, v dnešní feminizované době se toho zkrátka neodvážím. Ano, někdo by mohl namítnout, že Gibson má delší vlasy, zatímco Willis má v nejlepším případě krátkého ježka. No ale je třeba si uvědomit, že i tohle dokonale zapadá, neboť jak se říká, v každém muži je kus ženy a naopak!

• 14.1.2017  10:56

Stejně mě vždy fascinuje, jak jsou ti zločinci ve filmu čestní. Aby dali policajtům šanci, připevní ke každé výbušnině hodiny, co odpočítávají přesný čas do výbuchu. Když už maj takový tvořivý nutkání, tak ať tam aspoň montujou ciferník, co ukazuje ten zbývající čas blbě, že jo. To by si pak Riggs hlavu ukroutil údivem, kdyby jeho bohorovný dialog nad bombou (vždyť má ještě osm minut čas!) přerušila v čase dejme tomu t-7 minut ohlušující detonace. Jináč hvězdičku přidávám za tu báječnou milostnou scénu, kdy si Riggs s tou partnerkou snaží dokázat, kdo z nich dvou je střelenější. Na druhou stranu ubírám hvězdičku za tu děsnou milostnou scénu, páč Lorna vypadá v obličeji jak chlap a navíc né moc hezkej. I jiné scény by zasloužily ve filmu nebýt, mám na mysli všelijaké ty obrázky rodinného štěstí mezi Murtaughem a jeho synem, popř. Murtaughovo rozjímání nad životem a smrtí a vůbec obecně scény, které se tváří vážně. Taky ten konec mě fascinoval... Jak je celá rodina ráda, že Murtaugh (jéžiš, to je děsný jméno, scénárista musel bejt rasista!) nepůjde do penze. Asi ho moc rádi doma neměli, vždyť jen za poslední týden při výkonu služby jen tak tak vyvázl minimálně ze sedmi smrtelně nebezpečných situací. Patrně manželka doufá, že tak dlouho se chodí se džbánem...

• 14.1.2017  10:20
    Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam) (1997)

Opona by měla dostat čestný odznak od klubu českých turistů, za tohle představení urazí delší vzdálenost než leckterý člověk za celý život.

• 3.1.2017  21:45

Nebožtíci možná přejí lásce, ale humoru rozhodně né, v celém filmu byla sranda jak na pohřbu. Obě dvě hlavní postavy byly protivné až na půdu, namistrovanej omezenej Američan a Italka myslící jen na to, jak zhubnout. Noo a vyústění jejich vzájemného vztahu mě coby vášnivého obdivovatele Rychlých Šípů velmi pohoršilo, to bylo nečestné a nesportovní! Zkrátka, já jejich lásce rozhodně nepřál, a z toho mi vyplývá, že nejsem nebožtík, takže nakonec celkem spokojenost.

• 29.12.2016  16:39

Mně fackování žen nijak legrační nepřipadá, takže jsem se u tohohle filmu moc nebavil. Lorenová sice není nehezká, ovšem se svými poněkud kobylími rysy to nějaká sexbomba taky není. Hereckým uměním to taky nezachraňovala, podávala značně ochotnický výkon. Mimochodem žasnu, že se coby prostitutka divila, že nemůže sehnat žádného zákazníka... to ji jako nenapadlo, že tou pravou příčinou byl ten její úúúděsný afroúčes? Na ten by chytila tak maximálně nějakýho zvrhlíka, kterej by si mohl představovat, že ojíždí Jackson Five. Anebo nějakýho ruskýho turistu, kterýmu by ten obrovský kastrol na její hlavě připomněl pravou sibiřskou beranici.

• 28.12.2016  09:20

Co je platné, že příběh rozhodně nebyl nezajímavý, když byl zašlapán do země tou neuvěřitelnou zdlouhavostí. Pan režisér byl nejspíš placen od minuty, a tak se snažil vydělat si co nejvíc. V podstatě z filmu udělal reality show, kdy divák sleduje v reálném čase chování jednotlivých postav. A co si budeme nalhávat, ty postavy v 99% případů dělají činnosti naprosto nudné, na které třeba mě rozhodně koukat nebaví. A jakoby mu to nestačilo, ještě některé pasáže schválně zpomalil. Já třeba těm gangsterům v úvodní scéně blahořečím, že nejsou jako já, který chodím na schůzky o dvacet minut předem, abych náhodou nezmeškal. Oni přišli na to nádraží pouhopouhých deset minut před příjezdem vlaku, takže jsem byl při sledování otrávenej jen z poloviny než jsem mohl být. A škoda, že ten bandita s utíkajícím okem zařval hned v téhle úvodní scéně, pro mě měl větší charisma než Fonda a zasloužil si větší roli. Měl holt smůlu, že ten souboj s harmonikářem proběhl na takovou dálku... kdyby byli u sebe blíž, Harmonika by byl zmatenej tím, že se mu nemůže podívat zpříma do očí, popř. by si myslel, že ten bandita jedním okem vyhlíží posily přijíždějící zleva, vyprázdnil by celej zásobník do těch domnělejch posil a bandita by měl snadnou práci.

• 25.12.2016  11:02
    Stříbrná pila (TV seriál) (1978)

Obdivuju statečnost místních komentátorů, hanit seriál, který napsal Viktor Dusil. Předpokládám, že je to jednovaječné dvojče, které vždy navštíví oběť jako první, druhý pak přichází jeho bratr - Viktor Čistič. Já o návštěvu ani jednoho z pánů fakt nestojím, tak budu zdrženlivý. Ano, je pravda, že již po deseti minutách prvního dílu jsem blaženě usnul, což vzhledem k tomu, že na filmy koukám při jízdě na rotopedu, mělo celkem dalekosáhlé následky. Vypíchl jsem si oko o jeden roh řídítek, ale nestěžuju si, to se při sledování tohohle veledíla hodí, člověk vidí jenom polovinu, což se dá zvládnout bez trvalých následků na duševním zdraví. Těžko vybrat, co bylo na seriálu nejhorší, za mě kromě prvního vítacího dílu asi ty poslední, ta ukřičená tlupa dětí (fakt nevím, kde to scénáristi viděli, že děti při sebemenší příležitosti řvou organizovaně hurá), při který si člověk pomyslí, že Herodes byl vcelku sympaťák. Což se nedá říct o Balzerové, kterou skutečně nemusím, ta ženská by se hodila na roli svazácké funkcionářky, ten její snaživý, dychtivý výkon...

• 24.12.2016  20:51

Film potvrzující národní stereotyp, že pro Rusy je jakákoli aktivita jen doplňkovou, nedůležitou činností k hlavní činnosti - chlastání vodky. Jinak jsem furt čekal, že se na konci zjistí, že ten plukovník byl agent CIA - páč správnej vysloužilej ruskej voják nechodí v moderních maskáčích, ale v kabátu ála Dzeržinskij, a taky nekouří doutníky, ale machorku. No i když... ty doutníky mohly bejt z Kuby, že jo.

• 23.12.2016  15:45

Dostat se dvakrát do podobné situace takového typu, to je jak vyhrát dvakrát první ve sportce. Já to musím vědět, protože jsem zatím ve sportce nevyhrál ani jednou. Každej rozumnej policajt by to pak vyhodnotil tak, že McClane jednoduše ty teroristický útoky přitahuje, a zavřel by ho na doživotí do vězení i s jeho manželkou. Ovšem v Americe tak chytrý policajty evidentně nemaj, a i proto museli na tom letišti čekat, až Brucovi vypadne ten hořící zapalovač na tu benzínovou stopu, místo aby ty přistávací znamení udělali sami a jinak.

• 23.12.2016  15:29

Objektivně film tak na tři hvězdičky, nicméně díky němu se mi zdál nejzajímavější sen, kterej se kdy nějakýmu člověku zdál. Takže zvedám na pět. No a teď ten sen: Jsem v bytě, který má dvě místnosti, spolu se mnou tam mimozemšťané, vypadaj jako lidi, nejsou zlí, normálně s nima komunikuju.. vím, že mám schopnost lítat, tak všelijak skáču, ale lítání se mi nedaří, spíš jen tak poskakuju dlouhými skoky, jak kdyby byla snížená gravitace. Říkám si, přece vím, že to umím, takže sakra mozku pracuj pořádně, a nakonec doopravdy plachtím u stropu. Mimozemšťané vypouští na zem Ježíše Krista a Jana Křtitele, jejich dohoda zní, že si po nějaký době svoji roli navzájem vymění. A já vím z pilné četby bible, že to Kristus neudělá, říkám si, to je ale hajzl, takhle podvést Jana Křtitele… Pak nevím, jestli to Janovi říkám já, nebo jestli se to nějak dozví sám, ale děsně se naštve, vezme předmět, co vypadá jak tužka, z tý vyjde kouř a střelí Krista do oka. Kristus se tak rázem mění v Jana Žižku. Pak najednou vidím, že jsme na silnici, řítěj se na nás nějaký kamiony, říkám si, co to je za nesmysl, my jsme v moderní době, ne před 2000 lety. Pak jsem se probudil. Nooo a ty řítící se kamiony, tu jedinou nelogickou blbost v tomhle snu, tu mi tam právě propašoval tenhle film, jak jsem si pozdějc uvědomil.

• 22.12.2016  22:18

Když tak koukám na výkon hlavního hrdiny, zejména to, jak si fikaně stopnul stíhačku v letu, aby se kousek svezl, tak si říkám, toho Willise strčit do pračky, odstředit a tekutinu nalít vždy po jedné kapce do jedné skleničky, to by bylo terno. Každej by přeci za tenhle elixír nesmrtelnosti dal celý svý jmění. Kromě Demi Moore, ta dostala od Willise minimálně tři kapky úplně zadarmo, jestli dobře počítám, takže to má posichrovaný. Měla by pomalu začít skupovat všechny sluneční brýle v širokém okolí, bude jich potřebovat slušnou zásobu, až se naše sluníčko za 5 až 7 miliard rozzáří naplno. Jinak za mě asi nejlepší díl, hlavně proto, že se akční scény vcelku držely na uzdě, teda jako do okamžiku, kdy Bruce zatoužil zajezdit si s tím kamiónem. A propó, není náhodou, že čtyřku natočili až po takové době. Bruce dřív nemohl, byl totiž vázaný smlouvou u naší televize, hrál důležitou roli v československé reklamě.

• 13.12.2016  21:51

No s touhle komedií by autoři neudělali svátek ani z neděle. Ale zase určitě dostali metál za vzorné a příkladné a hlavně neškodné tepání přežívajících nešvarů, to měli soudruzi rádi. Ani herecké obsazení mě nenadchlo, Bičíkovou jsem neměl rád už od dětství, od doby, kdy v nějakým filmu představovala tuším protivnou princeznu. No a Kostka se s rolí taky moc důvěryhodně nepopasoval, jako kdyby měl hrát kouli, tak bych se mu nedivil, ale tuhle postavu měl vystřihnout levou zadní.

• 11.12.2016  10:57
    Vracenky (1990)

Chudák ta maminka hlavního hrdiny (když to byl malý kluk, asi bych spíš měl psát "malého hrdinky", i když, malý hrdina, není to oxymoron?), šla si sednout za obhajobu někoho takového, jako byl Slánský. Jediná dobrá věc, kterou Gottwald kdy udělal, byla poprava Slánského, neboť ten si ji zasloužil, sice né za to, za co byl odsouzen, ale za ty prasárny předtím. Jaký to smutný paradox, že v celé naší historii bylo za své zločiny důkladně potrestáno jen několik málo komunistů, a to navíc ještě "omylem" od druhých komunistů...

• 4.12.2016  10:55

Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třema hvězdičkama, pak jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení, abych ocenil Bruceův perfektní fakírský výkon. Páč po těch střepech chodil bosý a fňukal asi o půlku míň než pejsek od Čapka, kterej si notabéne vrazil do packy jen jeden malej střípek. Jinak akce byly ucházející, pravda, ta rvačka s blonďákem byla poněkud hodně natahovaná, a závěr zcela nesmyslný, jako ok, ok, proč by se tam nemohl jeden z hlavních padouchů znova vynořit ze záhrobí, to nerozporuju, ale kde by vzal kvér, ten se co já vím do pekla pašovat nesmí. Jinak velmi nepovedenou částí byly ty hovory mezi hlavním hrdinou a tím černošským policistou, já jsem teda zvyklý na ledacos, páč pracuju v kanceláři plný ženskejch, ovšem ani takovej trénink mi nepomohl, když jsem poslouchal ty dva, měl jsem chuť po vzoru toho jednoho teroristy vypadnout z okna. Jediný, co mě zachránilo, bylo vědomí, že bydlím v prvním patře, takže by mi to moc nepomohlo. A teď se vracím ke své oblíbené činnosti, a to pomlouvání herců. Tak hlavně tedy Bruce Willis. Já nevím, pro mě žádný přirozený charisma moc nemá, všechno se to snaží zachránit frajerským úsměvem a pobaveným jiskřením očí, asi taky studoval u Karla Hynka na borce. Nehledě na to, že já moc dobře vím, proč mu ty oči tak jiskřily, a je to pěkně nechutný. No a co se týče muskulatury, ač se hodně snažil, převládalo u něj něco, co bych označil za "pevnější tuk", rozhodně né za svaly. Jako ok ok, na normálního policajta měl postavu perfektní, ale pak měl brát režisér trochu ohled na diváka a nenechat ho tam pobíhat jen v tílku. Ale pravda, jsem v tomhle punktu režisérovi i vděčný, horší by bylo, kdyby si Willis prohodil roli s tím černošským policistou. Noo a na závěr bych si povzdechl, jaká škoda, že Willis marnil svůj život v herectví, ke kterýmu zase až takovej talent nemá, a nevrhl se třeba na běh krátkých tratí, ke kterýmu má rozhodně megatalent, páč dokáže utéct jakýkoli kulce.

• 4.12.2016  08:55
    Blade Runner (1982)

Můj pohled na film je ovlivněn nelogičností, nad kterou jsem dumal v podstatě od začátku až do konce. Replikanti jsou v zásadě úplně stejní jako lidé, akorát fyzicky silnější a nerozumí emocím, popř. je vůbec nezažívají. Za prvý jsem nechápal, jak pak můžou ve společnosti vůbec fungovat, za druhý byli dostatečně inteligentní, aby při těch Fordových otázkách domysleli správnou odpověď, a za třetí, evidentně nějaký emoce měli, páč ti dva blonďáci do sebe byli zamilovaní, měli strach ze smrti apod. Dál se mi nelíbily určité pseudoumělecké zpomalené záběry, taky Ford by se radši měl vrátit k montování auťáků, to mu šlo rozhodně líp než herectví. Konec asi napsal Hégel, páč já tomu vůbec nerozuměl, uzavřel jsem to s tím, že se asi tomu árijskému replikantu porouchal software v hlavě.

• 2.12.2016  15:25
    Total Recall (1990)

To se jednou takhle Arnie ráno probudí a s hlavou v dlaních si uvědomí, že už v životě tady na Zemi dosáhl všeho, čeho mohl... tolik ran rozdal, tolik zadků nakopal, na koho se podívá, ten se ho bojí... co víc může dokázat? Prostě jasná krize středního věku. Naštěstí ho napadne spásné řešení, existuje ještě pořád tolik žaludků, nosů a zubů, které nepoznaly sílu jeho pěstí, ještě pořád má tedy proč žít, jen si musí zaletět na Mars. Tam pořád existuje spousta bytostí, kterým je možno ukázat, kdo je tady pánem, zlomit jim pár chapadel a vypíchnout třetí či čtvrté oko. Po dobře odvedené práci pak Švarcík nezahálí a jen tak mimochodem vyprodukuje čistý vzduch pro celou planetu, čímž opět prokáže, že je bůh, páč normální člověk se zmůže tak maximálně na vypuštění směsi 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého, 7 % metanu a 4 % kyslíku (as known as "prd").

• 27.11.2016  10:00
    RoboCop 3 (1993)

Podle mě tenhle díl dosahuje kvalit jedničky, dost možná je i o chlup lepší. Robocop si evidentně zašel mezi druhým a třetím pokračováním do kina, zhlédl Terminátora a poučil se, jak bejt pořádnej kůl. Takže nám předvádí kousky dříve nevídané. hlášky dříve neslýchané, a lítostivé vzpomínky omezil, takže mu rozhodně nebrání v rozstřílení někoho na maděru. Tím nechci říct, že by film byl bez chybičky, to rozhodně né. Třeba hned úvodní scéna chytí za srdce tak maximálně ze sentimentálních důvodů, páč si člověk vzpomene, jak hrál v mateřské školce kominíčka a jeho výkon byl rozhodně uvěřitelnější než ten rej herců, co si ve filmu hrál na vojáky a bezdomovce. Na druhou stranu, kdo rozhodně neměl chybu, byli ti pankáčští exempláři, před těmi by prchal v hrůze i Johnny Rotten zamlada, teď zastara by z nich dostal rovnou infarkt, což by byla škoda, když na rok 2017 ohlásil duet s Karlem Gottem.

• 27.11.2016  09:44
    RoboCop 2 (1990)

Tenhle film by měl bejt povinnou četbou pro všelijaký padouchy, páč z něho můžou načerpat důležitá ponaučení. Například to, že když jim padne do drápů největší nepřítel z řad policistva, maj ho rozemlít na malinkaté drobečky a né jen rozdělit na pár částí, který by dokázal slepit dohromady i žáček základní školy s praxí se sestavováním papírových modelů z abc. Navíc by zničením robocopa film skončil cca v polovině, což by bylo tak akorát.

• 26.11.2016  09:21
    RoboCop (1987)

Robocopa jsem poprvé viděl v přibližně stejný době jako Terminátora a musím říct, že ve srovnání s ním působil jako chudý a silně neduživý příbuzný. Ač oplechovanej a opřilbovanej, na Arnieho by neměl šanci, odletěl by dvacet metrů daleko jen z toho, že si Terminátor odfouknul patku z čela. A to vůbec nemluvím o jeho směšný chůzi, přesně takhle chodil dva měsíce jeden kamarád poté, co se mu ulomilo sedlo u kola a on si toho nevšiml včas. A ani těmi svými vzpomínkami na mě dojem neudělal, správnej drsňák není ani trochu sentimentální, slzička se sice v jeho oku může objevit, ale tak maximálně z lítosti... z lítosti nad tím, že protivníkovi zlomil jen jednu ruku a né obě.

• 22.11.2016  21:44

Další film, který prokazuje, že akční scény jsou většinou to nejnudnější, co divák může v širém světě zhlédnout. Je teda pravda, že mi při všech těch vlnících se chodnících, rozpadajících se budov a bourajících aut srdce bušilo jako zběsilé, ale to jen proto, že jsem ráno snědl 360 gramovou bonboniéru a k obědu si dal směs suchých nepukavých jednosemenných plodů obalenejch v čokoládě, z čehož se dá poznat, jakej jsem chlapák a tvrdej muž, slabší povahy by z takového přívalu cukru dostaly infarkt. Ani souboje mezi padouchy a hrdiny film nijak nezachraňovaly, tak maximálně zachraňovaly image našeho pana prezidenta, páč ukazovaly, že o hůlku je skutečně velkej zájem i v zahraničí, kouzelníci se o něj přetahujou. A ani výběr hlavních hrdinů se moc nepovedl, Redmayne se tvářil celou dobu jak retard, s výjimkou oněch vzácných chvil, kdy se tvářil jak kretén. Jediným mně silně sympatickým charakterem tak zůstává zvířátko hrabák, v podstatě takovej kapesní oslíčku otřes se ve fázi tankování náplně. Toho chci, zejtra si pro něj jdu do zverimexu. Ale abych jen nepomlouval, film má i perfektní výchovné poselství, to se Roulingové povedlo. Učí nás, že se máme chovat dobře nejen k lidem a zvířatům, ale i k věcem, nemáme jim ubližovat, páč pak takovou rozčílenou kredenc zvládne jen málokdo. A taky je od ní hezký, že když se dozvěděla, že Depp výrazně změnil imič, hned mu do filmu napsala desetisekundovej štěk, jen aby se jeho vzhledem vodbarvenýho hipstera mohli pokochat i diváci. Ách jo, vobčas je i deset sekund taak nekonečně dlouhejch...

• 20.11.2016  10:41

Mně se to líbilo víc jak první film, čímž tedy nechci říct, že by v něm bylo míň nelogičností. Třeba mi moc není jasné, jak mimozemský tvor, kterej je taak fyzicky zdatnej, silnej, když dokázal vyskočit z ledový krychle jak poručík Beran, když ho napíchli na rožeň, rychlej jak Usain Bolt po požití mlíka a kyselých okurek, kterej evidentně ke svýmu životu nepotřebuje oděvy, páč dokáže přežít jak obrovské mrazy, tak velká vedra, a nepotřebuje ani nijaký nástroje, aby si chytil kořist, dokáže vybudovat kosmickou loď a rozsáhlý podzemní komplex. Asi v sobě musí mít neskutečnou touhu po zdokonalování, páč objektivně ho k těmhle budovatelským výkonům nic nenutilo. Taky je pravda, že vzhledem k počtu jeho končetin mu musí jít jakákoli práce hezky od chapadla. Tenhle mimozemšťan má taky zajímavej životní cyklus... Zatímco když se promění v nějakýho člověka, udělá to strašně nenápadně, bez známky bojů, maximálně po sobě zapomene uklidit amalgámy na podlaze, když se z člověka klube, aby mohl nakazit další oběť, dělá to s plnou parádou, s úžasným zvukovým a obrazovým doprovodem a zanechává po sobě děsnej čurbes. A má taky značně sebedestruktivní sklony, jak prokázal závěr, kdy zuřivě spolupracoval na svým zničení, než ho jeden blbej malej kroužek prozradil.

• 19.11.2016  19:29
    Věc (1982)

Celkem mě to zklamalo, asi jsem měl velká očekávání. Nejlepší na filmu byla první scéna s honěním psa a zastřelení norka, a to je tak nějak dost smutný. Fascinuje mě, jak si spousta autorů sci-fi myslí, že kontakt dvou civilizací by probíhal podobným způsobem, že by se jako navzájem požíraly. Ve skutečnosti by nejspíš obě dvě vymřely, aniž by se stačily nějak blíž "seznámit", a to kvůli virům a bakteriím, kterýma by se navzájem nakazily a na který by jejich organismy nebyly uvyklý. O takových věcech jako je jiný složení vzduchu apod. ani nemluvě. U některých filmů tyhle nelogičnosti až tolik nevadí, páč maj zajímavou atmosféru, např. Vetřelec. V případě tohohle snímku ale tohle neplatí, navíc děj je poměrně nudnej, a s tím nehořlavým dřevem to fakt autoři přehnali (hlavní hrdinové se oháněj plamenometem ostošest, a ačkoli je podstatná část stanice postavená ze dřeva, oheň vždycky stráví jen vetřelce a pak poslušně uhasne).

• 19.11.2016  09:04
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

No jo no, tohle mlékárny z Posázaví těžce podcenily. Zatímco ještě před dvěma rokama zahrnuly Lipskýho a Svěráka zlatem, takže ti vychválili jejich výrobek do nebes a nechali cpát pribináčkem i stoletý duchy, Dietlovi odmítly i takovou drobnost, jako dát mu zdarma pribináčka ke snídani, a takhle to dopadlo. Dokonalý antiproduktplejsment, jak říkáme my frikulíni. Pokud tedy nevezmeme do úvahy takovou nepravděpodobnou variantu, že se ty mlékárny chtěly prosadit mezi fotbalisty, jako ukázat jim, že když maj pribináčky, míč nepotřebujou. Jinak já mám pro tyhle socialistický seriály slabost, jak se tak líně převalujou, v podstatě se v nich nic zlýho nestane, všechno končí rozjuchanou selankou... No i když, v tomhle případě jsme si užili akce až až, mám na mysli ten převrácenej kombajn, to bylo drámo. Mimochodem, pod dojmem této scény pak v Německu natočili na podobný téma celej seriál, myslím, že se jmenoval Kobra.

• 17.11.2016  08:18
    Plnou parou vzad! (2002)

Jsem nad tím tak dumal, a doopravdy, jestli s nějakou lodí na moře, tak jedině s lodí homosexuálů. Páč pak se člověk nemusí bát, že ho potká osud Titaniku - veškeré ledovce v okruhu sta mil se prostě musí rozpustit. No a kdyby nešika kapitán vrazil do nějakýho kamennýho útesu, člověk by se nemusel bát utopení, stačilo by se přidržovat těch kolegů homosexuálů, páč si tak představuju, že ti po vzoru horkovzdušnejch balónů taky stoupaj vždycky vzhůru, držej se na hladině. A dost možná, že ti obzvlášť vypečení exponáti jsou teplí natolik, že se díky nim ta okolní voda vypaří a člověk prostě nemá šanci se utopit. Jůůů, já teď přišel na to, proč Mojžíš dokázal překročit Rudé moře suchou nohou, jdu to prokonzultovat s knězem do nejbližšího kostela.

• 16.11.2016  09:56
    Tváří v tvář (1997)

Myslím, že takováhle sračka nebyla na zeměkouli vidět ani v letech 1829 - 1851, kdy tu řádila pandemie cholery. Jako vod režiséra je to celkem odvaha, používat tak často zpomalený záběry u herce, který ovládá perfektně pouze tři výrazy tváře: rádoby tvrdý, rádoby přemýšlivý a rádoby bolestný. Jedinej výraz, kterej mu jde perfektně, je nechápavý, ale to jen proto, že ho nehraje. A navíc má Cage doopravdy spoustu charismatu, asi jako noční hlídač parkoviště. V reálu by tenhle herec mohl porážet protivníky jen dvěma způsobama… buď by se při pohledu na něho rozchechtali a nebyli by ničeho schopný… nebo by na ně udělal prosebnej ublíženeckej pohled ála petr nečas... pak každej padouch přestane bojovat, páč přece nebude dávat facku takovýmu chudákovi, že jo. No abych byl spravedlivý, ani Travolta na tom není líp, ten by mohl hrát hlavní roli v reklamě na vdolky. No ale zpátky k těm zpomaleným záběrům. Pokud pracuju s takovýhlema netalentovanýma nehercema, tak snad radši natočím film zrychleně, aby divák nestihl pořádně zaznamenat jejich výrazy tváře, gestikulaci a dialogy, a né je zpomalit na polovinu, aby se divák mohl kochat všelijakými detaily. Zkrátka, já se celou dobu držel za hlavu, abych si jí nad těmi výkony nevykroutil ze závitu. Akční scény taky stály za to, mohly by se používat při meditačních kurzech k uklidnění mysli, mně třeba nedokázaly zvednout tep ani o jeden buch za minutu navíc. Největší vzrušení při sledování jsem zažil, když jsem ucítil, že mi na nohu spadlo něco mastnýho, on to byl chleba s máslem ze stolu. Ále co, než jsem to máslo namazal z mastnejch nožních prstíků zpátky na chleba, uběhlo z filmu několik dalších minut, který jsem tím pádem naštěstí neviděl. Takže jsem za tu nehodu ani nebyl naštvanej. Ale i tak jsem přemejšlel, že bych tomu veledílu dal aspoň jednu hvězdičku, páč nějaký ty světlý momenty mělo: třeba cageovo přání, aby mu po operaci obličeje vrátili zpátky na hruď tu jizvu... za tu báječnou romantickou vzpomínku, ve který si jeho manželka zlomila zub o ječný zrno... a navíc mi Cage připomínal cyklistu Wigginse. Takže ještě tak před měsícem bych tu jednu hvězdičku dal, ale teď, po tý aféře s TUE při Tour de France, ani náhodou!

• 15.11.2016  20:14
    Evoluce (2001)

Představa výrazně zrychlené evoluce je fascinující a hlavně, je naprosto pravdivá. Neboť jisté výkony jistých lidí na jistých pozicích nelze vysvětlit jinak, než tím, že ještě včera byli jednobuněčnými amébami, a přece jenom ani všemocná evoluce nedokáže dělat zázraky. Mám tím na mysli náš momentální a předmomentální hrad, jehož obyvatelé jsou neustále zahaleni v oblak smradlavého dýmu, neb kyslík je pro ně smrtelně jedovatý, no přesně jako v tom filmu. Popř. mám na mysli i některé představitele naší "kultury", jako je třeba Kohák, kterej ze strachu před selénem nepoužívá nejen head and shoulders, ale ani žádný jiný šampon, a podle toho taky jeho vlasy vypadají. Zase na druhou stranu, Vorel si pochvaloval, že výrazně ušetřil, při hraní role instalatéra nemusel Kohák vozit v plechovce vazelínu, měl vlastní zdroje.

• 13.11.2016  09:39

Na filmu s Vojtou, majitelem nejlegračnějšího hlasu v naší kinematografii, se vždycky rád podívám. Pravda, tentokrát se mi to moc nevyplatilo, páč jeho "sakulente" bylo natolik sugestivní, že si nemůžu pomoct, musím to každejch pět minut říkat taky, s pravou vojtovskou intonací. Ale tak jako se mi to vlastně vyplatilo, matinka mi řekla, že mi napíše omluvenku do práce, že nepřijdu, ať tam nedělám ostudu. Jináč se jednalo o velmi nudný film, zvlášť pro nás, zkušené Pražáky, kteří máme s příjezdy venkovanů vlastní bohaté zkušenosti, takže jsme se nedozvěděli nic nového. Třeba já, pokud čekám nějakou návštěvu z vesnice, chodím na nádraží patřičně vybaven, vždy nasadím ochranné svářečské brýle, v jedné ruce držím lžíci a ve druhý smetáček a lopatku. Brejle kvůli tomu, aby mi vzácná návštěva nevypíchla oko vídlema, lžíci na zatlačování vykulených očí a smetáček na úklid spadlých brad, což se děje vždycky, když vyrazíme na prohlídku do města. Naštěstí řidiči tramvají jsou zvyklí na nevěřícné obdivné výkřiky jedinců ve zvláštních úborech, co se v Praze nosily tak kolem roku 1630, do metra člověk venkovany vezme až tak čtvrtý den, kdy už se trochu aklimatizovali. Ale zpět k filmu, jak už tu mnozí řekli přede mnou, povahová podobnost pantáty k babičce Boženy Němcové je naprosto markantní. Mě by zajímalo, jak by vypadalo jejich setkání či přímo soužití... jestli by si jako náramně notovali, nebo by se naopak hádali do krve, že jako do týhle polívky se dávaj jen dvě mrkve místo tří a že člověk má ráno vstávat ve čtvrt na pět a né v půl pátý a tak.

• 10.11.2016  20:57
    Klub sráčů (2000)

Tak jako rozhodně lepší než první díl, ale i tak dost strašný, že lepší hodnocení než odpad tomu prostě dát nemůžu. Je vidět, že USA jsou doopravdy zemí neomezených možností, páč nikde jinde by se ti dva tragédi neměli šanci uživit jako komici. Á jak vidím, oni to jsou Angličani, no to je fuk, to na předchozí větě nic nemění. Ale určitou kvalitu tomu filmu musím přiznat, povedla se jim přímo věštecká metafora, ten jeden šílenec se svým účesem vypadal jak Trump a ten druhej, co ho hrála holka, by se dal přirovnat k Hillary. Pravda, pár rozdílů by se našlo, třeba jejich rozhovory byly inteligentnější než obou zmíněných politiků.

• 10.11.2016  20:48

Scénář působil poněkud méně uvěřitelně, jak kdyby ho Soukup po tmě šil horkou jehlou. Potměšilovu podrážděnost zcela chápu, muselo mu bejt jasný, že ten protivnej Hrušínskej nejml. nemůže bejt jeho syn, páč si nebyli vůbec podobní. Ten, kterému prýští nevyčerpatelná energie z každého póru, přeci nemůže zrodit někoho, kdo působí, jak kdyby ho pomocí černý magie vyzvedli z hrobu, kde už pěkných pár let odpočíval, a kdo místo báječný cesty kolem světa si radši zvolí cestu do a z práce a život v jednom bytě s tchyní.

• 5.11.2016  11:05

No nevím, podle mě je nejlepším kamarádem do deště Tvrdík, nikdo nedokáže držet deštník tak procítěně. Jinak se mi teda nelíbí, jak nenápaditě řešili oba kucí tu zapeklitou situaci. Racionální člověk by se obrátil do historie a vydělal by si ty peníze jinak. Když ve čtyřicátých a padesátých letech dokázala údernice Korabelnikovova obsluhovat 14 tkalcovských strojů najednou, nechápu, vzhledem k tomu, že Vaculík byl navíc muž, že nedokázal jezdit s takovejma dvaceti taxíkama najednou? Dostával by dvacet platů a nedělalo by mu problém splatit těch šedesát tisíc, i kdyby byly úročené třeba 200%. Tofi měl víc možností, jak si vydělat. Podobně jako Vaculík by samozřejmě mohl obsluhovat ve dvaceti restauracích najednou. Ale taky mohl zažalovat jistou firmu za použití jména a inkasovat procenta za prodeje tofifé, anebo mohl v kleci v zoo zaskakovat za gorilu, stačilo by, kdyby si sundal triko a začal se tvářit kapku inteligentnějc.

1 2 3 4 5 6 7 12 24 35 46