pytlik...

pytlik...

Vatikán

13 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 4 5 6 7 12 23 34 45
  • 10.11.2016  20:57
  Klub sráčů (2000)
  odpad!

  Tak jako rozhodně lepší než první díl, ale i tak dost strašný, že lepší hodnocení než odpad tomu prostě dát nemůžu. Je vidět, že USA jsou doopravdy zemí neomezených možností, páč nikde jinde by se ti dva tragédi neměli šanci uživit jako komici. Á jak vidím, oni to jsou Angličani, no to je fuk, to na předchozí větě nic nemění. Ale určitou kvalitu tomu filmu musím přiznat, povedla se jim přímo věštecká metafora, ten jeden šílenec se svým účesem vypadal jak Trump a ten druhej, co ho hrála holka, by se dal přirovnat k Hillary. Pravda, pár rozdílů by se našlo, třeba jejich rozhovory byly inteligentnější než obou zmíněných politiků.

  • 10.11.2016  20:48

  Scénář působil poněkud méně uvěřitelně, jak kdyby ho Soukup po tmě šil horkou jehlou. Potměšilovu podrážděnost zcela chápu, muselo mu bejt jasný, že ten protivnej Hrušínskej nejml. nemůže bejt jeho syn, páč si nebyli vůbec podobní. Ten, kterému prýští nevyčerpatelná energie z každého póru, přeci nemůže zrodit někoho, kdo působí, jak kdyby ho pomocí černý magie vyzvedli z hrobu, kde už pěkných pár let odpočíval, a kdo místo báječný cesty kolem světa si radši zvolí cestu do a z práce a život v jednom bytě s tchyní.

  • 5.11.2016  11:05

  No nevím, podle mě je nejlepším kamarádem do deště Tvrdík, nikdo nedokáže držet deštník tak procítěně. Jinak se mi teda nelíbí, jak nenápaditě řešili oba kucí tu zapeklitou situaci. Racionální člověk by se obrátil do historie a vydělal by si ty peníze jinak. Když ve čtyřicátých a padesátých letech dokázala údernice Korabelnikovova obsluhovat 14 tkalcovských strojů najednou, nechápu, vzhledem k tomu, že Vaculík byl navíc muž, že nedokázal jezdit s takovejma dvaceti taxíkama najednou? Dostával by dvacet platů a nedělalo by mu problém splatit těch šedesát tisíc, i kdyby byly úročené třeba 200%. Tofi měl víc možností, jak si vydělat. Podobně jako Vaculík by samozřejmě mohl obsluhovat ve dvaceti restauracích najednou. Ale taky mohl zažalovat jistou firmu za použití jména a inkasovat procenta za prodeje tofifé, anebo mohl v kleci v zoo zaskakovat za gorilu, stačilo by, kdyby si sundal triko a začal se tvářit kapku inteligentnějc.

  • 5.11.2016  10:30
  Padesátka (2015)
  *****

  Jedna z nejlepších, nejvtipnějších polistopadových komedií. Nízké hodnocení mě hodně překvapuje, na druhou stranu, co čekat od sérvru, kde veleřídký stolice typu Forresta Gumpa mají přes devadesát procent. Že já sem mezi vás vůbec ještě chodím, holoto, vždyť vy mě vůbec nejste hodni! Jinak tedy Prachařovi zcela rozumím, jsme na tom stejně, oba dva máme rádi padesátky. S tím drobným rozdílem, že já je preferuju ve formě dvou pětadvacítek, popř. tří sedmnáctek.

  • 29.10.2016  11:28

  Tak jako téma mě bezesporu zaujalo, páč představou výhry ve Sportce taky žiju. Ovšem je nutné si uvědomit tu pravděpodobnost výhry prvního pořadí - je 1:14 mil., jsou dva tahy, takže 1:7 mil, pokud sázíme všech deset sloupců, je 1:700 tis., za rok vsadíme 100x, páč se losuje ve středu a ve čtvrtek, takže nám vyjde, že člověk má při pravidelném sázení šanci na výhru prvního pořadí jednou za 7 000 let. A to je krásný, ne? Z toho vyplývá: za á) že nemá smysl sázet, pokud je člověk normálně racionální a nevěří na zázraky, za bé) má smysl sázet, pokud člověk na zázraky věří a modlí se k tomu správnýmu bohu, a za cé), ještě jeden závěr, ke kterému ovšem dospěli jen ti nejosvícenější a nejgeniálnější z nás. Takže, na co jsem přišel: jakožto člověk zcela racionální je jasný, že na to musím jít "z druhý strany" - podle toho známýho přísloví, že když Mohamed neobšťastňuje kozu, musí si koza najít jinýho kozla. Zkrátka musím svůj život prodloužit na těch 7 000 let, pak budu mít skoro stoprocentní šanci, že v tý sportce vyhraju. Se fakt divím, že to nikoho jinýho zatím nenapadlo. Takže jsem odešel do lesů, piju vodu z potůčku a jím jen (snad)léčivé bylinky. Internet samozřejmě nemám, třeba tenhle komentář posílám po holubovi, vždycky mu řeknu, co má někde vyťukat na počítači. On pozorně naslouchá, ale holt má malou hlavičku, často to poplete, a podle toho ty komentáře taky vypadají.

  • 23.10.2016  22:14

  Na tento film jsem byl doslova brutálně zlámán jistou plzeňskou patriotkou - uživatelkou čsfd, kterou nebudu prozrazovat, snad jen tolik, že by se její nick dal označit zkratkou ss a že je velice pohledná a sympatická, čímž se okruh pro hádání velice zužuje, že, páč takových uživatelek tu rozhodně není nazbyt. No ale zpět k tomu doporučení, ona říkala, že jako tohle dílo obsahuje veškerou esenci a krásu toho jejich zvláštního města, že ho používaj v Plzni místo hymny, že věrně zobrazuje místní rázovité charaktery, zkrátka, že se jedná o naprosto realistický dokument, přesně takhle to u nich vypadá. Dobrá dobrá. Nejdřív jsem chtěl blahosklonně napsat spoustu štiplavých poznámek, kterými my namyšlení Pražáci častujeme všechna místa v České republice a 99% míst v cizině. Např. mě hodně překvapilo, že ve filmu jezdila auta a né koňský či kravský povozy; jestli jsem se dobře díval, neobjevil se tam nikdo s vídlema a v gumákách (tleskám režisérovi, to muselo dát práci, odchytit je a nacpat do celkem ucházejících úborů, ani nechci vědět, kolik vyfasoval píchnutí vídlema a zásahů hnojem, než se mu to podařilo!). Noo a kdybych měl být třeskutě vtipný ohledně té proslulé nahaté scény, řekl bych, že není náhodou, že si režisér vybral zrovna Plzeň k jejímu natočení, páč vrána k vráně sedá a prdel druhou prdel si hledá, anebo že jako je to krásný filmový ztvárnění matrjošky, malej zadek ve velkým zadku. Ale aby to nevyznělo divně, já třeba do Plzně jezdím rád, vždycky mě potěší, jak místní vesničané doslova visí na mých rtech, oni si prostě uvědomujou, že by byli bez nás Pražáků ztracení, vůbec by nevěděli, co dělat, jen by tak zmateně pobíhali. My jim musíme se vším radit, ukazovat jim, jak se co dělá a taak. Si představte, že třeba kousek u Plzně je pole, kde i teď v říjnu stojí neposekaná kukuřice. To je jasný, prostě se nějak přerušilo spojení s Prahou a místní sedlák furt sedí u holubníku a čeká na rozkazy, a protože ohledně pole ještě nic nedostal, vůbec si neví rady, tak radši nedělá nic. No ale zpátky, jak jsem říkal, tyhlety štiplavý poznámky sem psát nebudu, páč jim nechci zhoršovat jejich utrpení, chudáci Plzeňáci to maj už tak obrovsky těžký, když se jim po tý jejich vesnici potuluje to individuum Hrušínský nejml. a krákorá všelijaký obskurní písničky hlasem Michala Davida…

  • 22.10.2016  11:28

  No jo no, svět je nespravedlivej. Comtovi de Lautréamontovi za jeho "krásné jako nahodilé setkání deštníku a šicího stroje na operačním stole" každej tleská, a na Soukupa za jeho mnohem surrealističtější dílo každej kydá tuny odpadu. Přitom kam se hrabe nějakej operační stůl na těhotnýho Sypala, Moravce s myší maskou, kuře chovající si kozu na mlíko, kozu coby příslušníka policie ČR a vola coby ministra, ha?!

  • 20.10.2016  22:23

  Spolu s jedničkou velmi podceňovaný film. Každej, kdo se vysmívá majoru Maisnerovi, by se měl mrknout sem. Není náhodou, že letech 1994-1997, kdy tu vládl tenhle polda, došlo k výraznému poklesu kriminality. Copak by se někdo odvážil postavit týpkovi se selhávající pistolí? Zaznamenal jsem taky nějaký nejapný poznámky, že Potměšil hraje všechny svoje role stejně. Takovým zaslepeným kritikům odpovídám, že herec se nepřizpůsobuje roli, ale naopak si roli přizpůsobuje sobě. Vezměme si takovýho Hrušínskýho nejst., kterej je branej jako náš top umělec. Přitom byl vrcholně mrtvolnej, ať mi někdo jmenuje roli, kde by hýřil energií, rozdával úsměvy na celý kolo a měnil intonaci v hlase. Ne, on se všude jen tak ploužil, mluvil na půl úst, když udělal nějaký gesto, to si člověk otevřel šampus na oslavu. Málo se to ví, ale Hrušínský umřel už v šedesátých letech, kdy ho srazilo auto, ale vzhledem k tomu, že se jeho mrtvolnej stav se od toho živýho vůbec nelišil, jeho okolí to zaznamenalo až v r. 1994, a narychlo ho nacpalo do rakve, aby nepohoršoval.

  • 20.10.2016  21:28

  Na mě podobné filmy působí dost depresivně. Dívat se na lidi, který jsou tak omezení, že maj v hlavě jen práci. Kteří by klidně utekli z vlastní svatby, jen aby nezmeškali směnu v továrně, páč kdyby se vyrobilo o pět šroubků míň, bylo by to neštěstí planetárních rozměrů. Od doby, kdy technickej pokrok umožnil, že už nikdo nemusí trpět hladem, je podobný chování neodůvodněný, ne. Páč větší výrobou se štěstí nezíská.

  • 2.10.2016  22:01

  Propagační video Spolku přátel žehu. Páč co si budeme nalhávat, když si na vás zasedne popel, zase až taková hrůza to není. Pokud tedy zrovna nejsme hysterická ženština s bělostně bílýma šatama a vyprodaným Arielem všude v okolí. My ostatní to smítko v oku tak nějak přežijeme.

  • 2.10.2016  17:29

  Tento film ocení pouze ornitologové, páč tolik ptáků se v jiných českých snímcích nenachází, přírodopisné dokumenty nevyjímaje. Ovšem mě, známého nemilovníka zejména holubů, zkrátka podobný téma nadchnout nemůže.

  • 28.9.2016  09:15

  Dódi mi bylo fakt líto. Coby majitel domu muset poslouchat vychechtanýho Rašilova, kterej prostě nemá na zaplacení nájmu, i když se tak tak vejde do kalhot, jak je obtloustlej. Kdyby přestal peníze proměňovat v tuk na svým těle, určitě by měl zcela v pohodě těch 125 zlatejch na úhradu dluhu, mohl bejt zdravější on sám i pan domácí, kterej by se nemusel tolik čílit. Jinak teda Dohnal opět prokázal, že může nosit nos nahoru, pověst jednoho z nejhorších českých herců mu nepřísluší jen tak náhodou. Zejména v pasážích, kdy chtěl vyjádřit jakoukoli emoci, byl přímo tragický. Takže vlastně pořád. Podle mě nejlepší výkon ve svý kariéře podal v roli Klementa Gottwalda, kdy byl nalíčenej tak, že nemohl udělat jakoukoli grimasu, jen kynul rukou, řekl jen asi tři věty, který ještě navíc byly namluvený někým jiným. Vítová překvapila příjemně, nepředvedla takový hujersky snaživý výkon jako obvykle, působila celkem přirozeně. Zato Nasková nepřekvapila, opět to vypadalo, že trénuje na soutěž v nehybnosti (kde mimochodem skončila druhá, ale jen těsně, první se umístila mrtvola v rakvi).

  • 17.9.2016  14:47
  Rabaka (1989)
  ***

  No, kdyby si kucí odpustili určité scény, např. s tou holčičkou v nemocnici, která řekla, že se prostě neuzdraví, pokud se nedají dohromady a nebudou zase hrát, anebo ty pasáže s malým princem (jednou ze světově nejpřeceňovanějších literárních postav), dal bych i vyšší hodnocení. Neboť písničky z tohoto filmu jsou nejrokovější, nejlepší, co kdy Elán natočil. No jo no, holt to bylo ještě před tou Jožovou nehodou, po níž už byl schopen skládat pouze dýchavičné ubrečené „velehity“ typu kočka se zanedbaným sexem. Já pro tento frapantní Jožův úbytek duševních sil mám pár teorií: za á), buď mu při té nehodě mozek vypadl a doktoři mu ho nenandali nazpátek, nebo za b) při té nehodě mu mozek vypadl a doktoři mu tam nandali náhradní od dárců, bohužel se na to složili kucí z Dua Jamaha, každej mu dal čtvrtku svýho (takže jim samotným v hlavičkách zůstala tak 1/8 maximálně). No takže se úrovni hudební produkce všech třech muzikantů doopravdy nemůžeme divit.

  • 29.8.2016  21:46

  Já jako nevím, jak může bejt někdo tak zoufale nepřipravenej, navzdory skautský popř. pionýrský výchově. Každej normální, racionálně uvažující člověk má už přeci dávno rozmyšlený, co by si přál, kdyby náhodou někde vyskytl kouzelnej dědeček/ryba. Samozřejmě má ty přání poněkud kategorizovaný, musí odhadnout, co ten děda ještě zvládne a co né. Takovej, co dává možnost za pouhopouhý puštění si sednout, evidentně žádný eso nebude, to bude hodně lacinej děda. Takže na něj nemá smysl vytahovat nějaký složitý přání, jako třeba celosvětový odstranění utrpení. Vždyť von brblal i proti nevinnýmu přání, mít hodně peněz, že prej to rozvrátí národní hospodářství. Ech bóže, a ten truhlík hlavní hrdina mu nebyl schopnej vysvětlit, že milión sem milión tam ani v chudé socialistické ekonomice nemůže udělat ale vůbec nic. No jo no, holt právník, ekonomický ani jiný souvislosti mu vůbec nedocházej. Jinak vyznění tradiční, přitroublé, zkrátka člověk by neměl snít o spokojeném životě, vždyť tím největším štěstím je hákovat v továrně od šesti do dvou a pak doma čučet na telku, kde navíc nic nedávali, páč pravidelný televizní vysílání začalo až v r. 1963.

  • 23.8.2016  22:40

  Mám rád, když film obsahuje poučení. Tenhle mě třeba poučil, že čínský náboje se nesmí přebalovat, i kdyby byly podělanější sebevíc.

  • 12.8.2016  20:05
  Boj o Moskvu (1985)
  *

  Jo jo, na tomhle filmu se dá krásně ukázat, jak nesmyslné jsou čítankové poučky. Ve škole, z angažovaných pořadů v televizi, uvědomělí rodiče do nás hustili, jak je důležité a krásné se vzdělávat, neustále ležet v knihách, toužit po vědění. A naopak jak zvrácené a jaká ztráta času je válet se jen tak na pohovce a nezajímat se vůbec o nic. Já pod vlivem těchto pouček jsem se snažil vyzvědět trochu víc informací o Zoje Kosmoděmskaje, a jako jeden z prvních odkazů mi vylezlo tohleto. Ech bóže, z toho se budu dostávat spoustu měsíců, že já radši místo žízně po vědění nehasím žízeň někde v hospodě. Jinak jako film jsem sledoval tak napůl a ještě jen jedním očkem, páč oběma se to moc nedalo. Zaujaly mě určité pasáže, jako výroky že "Rusko se nedá rozumem pochopit, Rusku se musí věřit", a pak taky hezká Stalinova starost, kdy po hlášce jakéhosi pohlavára "musíme z Moskvy evakuovat vědce, všechny ostatní důležité osoby, a i další poklady", prohlásil, bafaje z lulky... soudruzi, musíme hlavně... z mauzolea... evakuovat Lenina! A já mu prostě musím dát za pravdu, Lenin vypadal jako živej, takže by ho Němci určitě pro sichr prostříleli, a pak by byl definitivně mrtvej, už by jeho vizáži nepomohl ani ten Hollandeho kadeřník za sto tisíc eur měsíčně. Na druhou stranu škoda, že nenabalzamovali těch lidí víc, mohli z nich udělat rotu zombie a válka by skončila dřív.

  • 17.7.2016  11:18

  Ač normálně mlčenlivý, dnes mám nějakou sdílnou náladu, tak to holt odnese nešťastný, nic netušící čtenář komentářů. Takže za 1. Film ukazuje vyspělost čs. výpočetní techniky a programátorů, kteří na IQ 151 dokázali upravit ve fotošopu Suchánkovu výšku o dobré tři metry. 2. Vzhledem k tomu, že jsem celkem malej, můžu si s klidem dělat šoufky z vysokejch lidí. Takže fakt nechápu, jak Bidlo mohl kdekoli bloudit, popř.se topit, stačilo, když si stoupnul na špičky. 3. Film ukazuje nejen vyspělost nejen čs. programátorů, viz bod jedna, ale i východoněmeckého automobilového průmyslu, páč dnes by se Bidlo s Chýlkovou měli problém nacpat i do autobusu, zatímco tehdá se v pohodě složili do trabanta, a to v něm ještě zbylo místo tak na dvě tři mouchy. 4. Tleskám režisérovi, jak báječně se mu podařilo sladit hlavní prostředí lesa s výkonem všech zúčastněných (tj. prkenným výkonem, to je vysvětlení pro ty, co jim to prkenně myslí), ovšem škoda, že herci nedokázali přepnout, když se z lesa přesunuli do škol, do vlaku a domů. 5. Škoda, že se i dnes mládež nevěnuje hromadně nějakým podobným lesním aktivitám, jako je orientační běh. Protože teď my, co chodíme do lesa pozorovat mravence a jinou havěť, musíme dávat velkej pozor na klíšťata, zatímco tehdá nám je lítající mládežníci spolehlivě vysbírali. 6. Výtečnost filmu podtrhuje i kvalitní muzika, co tam zazněla, zkrátka šlágr za šlágrem. Dalibor Janda, Nagy, Michal David, Gottův diamant. Přesto my, hudební fanšmejkři, se cítíme kapku nespokojeně, co Rezek, to je jako vosk?! 7. Rybáři lověj ryby na háček, CIA agenty na černý brejle a tvrďáckej výraz, a čs. požárníci kluky na lesklý odznáčky. Mimochodem, proč se píše "odznáčky", a né "oznáčky"? Odznakem se přece člověk označuje, že někam patří, a né odznačuje, že někam nepatří! Jungmanne Jungmanne, tohle jsi fakt nevychytal! 8. Už vím, proč jsem furt tak chudej, to proto, že zmlsaně jím zdravá jablka místo nahnilých! 9. Film oplývá fakt vtipnými hláškami - "mámo, nenech ho cvičit, narostou mu svaly a bude si myslet, že je nejchytřejší!" atd.

  • 8.7.2016  14:10
  Skins (TV seriál) (2007)
  *

  Viděl jsem první čtyři díly třetí série, takže můžu erudovaně zhodnotit celý seriál. Myslím, že tráva v okolí Bristolu šumí dvakrát radostnějc než jinde na světě, páč se dme hrdostí nad tím, že má mnohem vyšší IQ než většina mládeže v tomto městě se vyskytující. Možná bejt dvanáctiletej a ještě pro jistotu mentálně tak o jedenáct let zaostalej, budu charakterům a jejich chování aplaudovat, ovšem takhle mi připadali všichni na pěst. Což by ještě nebylo nejhorší, první dva díly se ještě jakž takž držely nějaké té logiky, ovšem to, co nastalo v díle třetím, to svět neviděl. Tak jako Foglara by asi potěšilo, že jeho Rychlý Šípy doletěly až do dalekýho Konga, páč jinak si mirkodušínství toho černouška vysvětlit nedokážu, ovšem nás ostatní z toho berou mrákoty. Anebo je taky možný, že se tvůrci chytli za nos a snažili se propašovat do seriálu něco výchovnýho, dost možná dostali nějakej výhružnej dopis od britský odnože Nenávisti zdarma. Každopádně je divný, když si černoušek žil tak spokojeně v Africe, proč spěchal do Evropy, a jak tooo, že si lítá mezi Kongem a Británií jen tak volně, s jediným omezením, že mu to musí povolit jeho maminka?

  • 2.7.2016  17:01

  Tak za á by mě zajímalo, kam dali mužové oči, páč Baarová žádná kráska nebyla. Možná, kdyby se na ní změnilo pár maličkostí, např. zaoblil její hranatý obličej, vyměnily oči a pusa, tak by byla holka k světu. Jediné, co na ní doopravdy stálo zato, byl její hlas plný tragiky. Báječně by se hodila do šejkspírových her, popř. do nějakého dokumentu o veganovi, vyprávějícím svůj nejhorší životní zážitek, když v salátu překousl žížalu. Za bé, Baarová by mohla dávat kurzy rétoriky. Sice mluvila pomalu, ale snad ani jednou se nezapletla, vždy dokončila větu, nepoužívala pomocná slůvka jako "jako", "jakoby", "eeee", "éch" a "tak podívejte se, pane redaktore". Používala dlouhá souvětí, žádné holé věty. A to ještě vezmeme v úvahu, jak by její projev vypadal, kdyby v sobě neměla flašku bechera. Je k nevíře, že jí to v jednaosmdesáti tak pálilo, když pálila jednu cigaretu za druhou a mohutně se konzervovala alkoholem. Třeba ten její monolog na konci, o nesmyslnosti života, tomu nezbývá než tleskat.

  • 27.6.2016  21:57

  Fakt ty tři přátele nechápu. Takový jednoduchý předsevzetí, nikdy se neoženit, a minimálně jeden ho není schopnej dodržet. Přitom každej rozumnej člověk ví, že kvůli jednomu uvaření si nemusí kupovat celej hrnec, kvůli jednomu úklidu celý koště, prostě stačí se obrátit na hodinovou manželku a má to rychlejc, levnějc a hlavně bez řečí. Jo, kdyby si ti pánové dali nějaký těžší předsevzetí, třeba že každej den sněděj pouze jednu lžičku nutelly, když maj k dispozici plnej kelímek nebo naopak, že sněděj víc jak jednu lžičku melasy za dva dny, tak to bych pochopil, to se zkrátka dodržet nedá!

  • 20.6.2016  10:52
  Realita (2014)
  *

  Myslím, že ona proslulá vyrážka, o které se ve filmu tolik mluví, vyrazila směrem dovnitř do hlavy nejen jedné z vedlejších postav, ale v podstatě všem, kteří se na tomhle veledíle podíleli. Režiséra evidentně postihla tvůrčí krize, tak ji vyřešil osvědčeným způsobem po vzoru maxipsa Fíka - zfilmoval svoje zmatený sny. Kdyby je alespoň vyložil podle Frojda, že jako každej sen je splněný přání a zároveň má sexuální základ, tak by to mohlo bejt možná zajímavý, ale takhle? Jedinou pochvalu ode mě získává producent Bob, neboť jak ten mohl zbohatnout, když produkoval takový filmy, který jsou ve snímku naznačeny, tak to je fakt umění.

  • 17.6.2016  07:59

  Chlastat, kouřit, brát drogy, co to jako má bejt za rebelství? Vždyť to dnes dělá už úplně každej, v posledním vydání Špačka se praví, že to patří k dobrému bontonu. Kdo chce bejt dnes rebelem a dostat se na plakátech do dívčích pokojíčků, musí číst minimálně Hégla v originále a hlavně ho chápat, páč v tom případě by byl jedinečnej, první, komu se to od půlky devatenáctýho století povedlo.

  • 15.6.2016  18:22

  Tak jako uznávám, že vaření jídel je asi zodpovědnější prací než řekněme patlání nějakých tabulek v excelu, ale ten hlavní hrdina u toho fakt nemusel permanentně vypadat vážně a stresovaně jak barvoslepej pyrotechnik se štípačkama u modrýho a červenýho drátku. Čímž mi byl celkem nesympatický. Pravda, nějaké ty kladné vlastnosti bychom u něj našli, páč propadat hysterickým záchvatům a hrubě nadávat podřízeným v prostředí, kde stačí natáhnout ruku a jebaný člověk si může vybrat nůž libovolné velikosti, o sekáčcích a paličkách ani nemluvě, svědčí o velké odvaze, popř. o nedostatku rozumu. Spíš bych si u něho tipl ten nedostatek rozumu, páč mi není jasný, proč tolik toužil po třetí mišelinský gumě, když už je měl, dvě podle průvodce a jednoho Michela v kuchyni, toho, jak měl rád pepř. Jinak teda jako téma filmu mě moc neoslovilo, spíš naopak, páč bych zrovna neřekl, že se svým heslem "není důležitý, aby mi to chutnalo, hlavně ať je toho hodně" se můžu považovat za nějakého velkého gurmána.

  • 12.6.2016  21:35
  Zabijáci (2014)
  ****

  Morck je boží, je jasný, že tohle by si žádnej americkej režisér natočit nedovolil. Páč by mu bylo jasný, že by do hlavní role nesehnal ochotného herce, anebo by mu musel zaplatit odškodnění za drahý plastiky na odstranění hlubokejch vrásek z obličeje, když se Morck celou dobu musel tvářit tak hluboce nešťastně. Dánští herci tohle evidentně neřešej. Jinak se mi líbila ohleduplnost jednoho padoucha, kterej do Morcka nalil alkohol, ale u Asada respektoval jeho náboženství a nechal ho v tomhle ohledu na pokoji.

  • 12.6.2016  21:22

  Jsem moc rád, že Asad byl i po těch dvou letech od posledního příběhu ve formě, měl jsem o něj celkem strach. Přeci jenom, coby praktikující muslim má v severskejch zemích o ramadánu celkem problém, když je polární den a on nesmí jíst a pít od úsvitu do západu slunce. Ale možná, že o to víc je pak zocelenější a nějací změkčilí padouši nemaj šanci se mu dostat na kobylku. Ale dost možná se u něho ten hlad a žíža projevila v duchovní oblasti, páč ty řeči o flašce coby známce boží prozřetelnosti se mu moc nepovedly (páč je sice hezký, že se možná díky ní podaří zachránit některý děti, když ty předtím se podařit nezachránilo, holt si asi prozřetelnost vzala dovolenou). Doufám, že Morck se v dalších dílech nedá zviklat a na víru nepřestoupí, je tak zádumčivý a o životě nepřemýšlející, že to u něj celkem hrozí. Jinak film až do scén v nemocnici napínavý a vcelku i logický, ovšem pak člověk jen kroutí hlavou, skřípe to, skřípe až do konce. Proto taky strhávám hvězdičku.

  • 12.6.2016  21:09

  No, ti, co tento film označují za "emancipační", ho patrně neviděli až do konce. Neboť ženy poznají, že nejlíp je jim u mužů (Šlemrová: sice všechno zvládnu sama, vydělávám miliony, ale ta mužská ruka v podnikání stejně chybí! A nemluvě už vůbec o závěru, kde Kreuzmannovi sdělí, že se jí nejvíc líbí, když je ráznější, že nějaká ta facka a přiškrcení rozhodně taky není od věci), ale pozor, jen u mužů jejich společenské třídy, páč když nějaká švadlenka míří vysoko, třeba na továrníka, neskončí to dobře. Jinak tento film lze označit za první akční u nás, neboť zatímco v jiných trvaj rvačky pár sekund (jedna facka, druhá, pak zalehnutí), tady se to v jedné scéně řeže celé minuty a lítaj kolem, no nelžu vám, i pěsti. A dost je to možná náš první film, kde si zahrála tráva, páč jinak si nedokážu vysvětlit vychechtanost toho děduly, co vždycky přijel k pumpě a že na benzín nemá peníze.

  • 12.6.2016  11:33
  Playgirls (1995)
  *****

  Jedna z nejlepších polistopadových komedií. Navíc duchovní atmosféra vytvořená Víznerovým zenovým budhistou strhává i ostatní postavy k hlubokému přemejšlení. Kdo by třeba čekal, že si Pomeje tak nádherně zafilozofuje o nálevnících? Zlé jazyky by sice mohly namítat, že z jeho strany to spíš byla profesionální deformace, páč se ve filmu (a patrně i ve skutečnosti) furt jen nalejval pivem a jinými lihovinami, ale já mu věřím! Kačenka Kornová zase v sobě objevila schopnosti hodící se do přímo antické tragédie, tím myslím její dokonalý povzdech "moji kamarádi milionáři... už nejsou moji kamarádi". Ani Kuklová se nenechala touto vybranou společností zahanbit a její slovo "teplůtka" doufám výhledově obohatí slovník spisovné češtiny, prozatím bych s ním zkusil prorazit na mimibazaru. Bahúl nás zase obohatil o poznání, že i šikovnej zubař může bejt pěkný dřevo, co si samo nedokáže sundat košili. Ale musím uznat, že co se týče tý dřevnatosti, měl toho s Chytrovou hodně společnýho, to je moooc dobře, že se nakonec dali dohromady.

  • 12.6.2016  08:21

  Páč podobný věci jako rodeo vůbec neznám, představoval jsem si něco na způsob býčích zápasů, a řekl jsem si, že film vypínám v okamžiku, kdy tam budou týrat zvířata, páč to fakt nesnáším. Lidi ať si mezi sebou dělaj, co chtěj, to mě nějak netrápí, ale tohle mi vadí. No a vypnout jsem ho nemusel, tohle rodeo je spíš zábavná záležitost, dá se přirovnat k podrážení nohou mezi klukama ve škole, takže se při něm i samotnej býk celkem nachechtá, pokud má smysl pro humor. Jinak se jedná spíš o sociologickou sondu, divák sleduje pár dní života několika postav. Během kterých se nic zvláštního nestane - jako ostatně ve většině normálních životů normálních lidí, že. Čímž teda nechci říct, že by filmu chybělo na konci vyvrcholení, to zas né, dva lidi tam celkem hezky vyvrcholili. Snímek točil poněkud línej kameraman, kterej si chtěl usnadnit práci, prostě většinou někam zapíchnul kameru a postavy se před ní všelijak producírovaly. Takže sledujeme dlouhými nehybnými záběry, jak holčička nese vodu, jak se kovbojové probouzí, co dělají hned po probuzení - bohužel s naprosto všemi detaily, takže ženy se mohou pokochat pohledem na "full frontal" mužské čůrání, ach jo.

  • 9.6.2016  22:16
  13. revír (1946)
  ***

  Kočka se měl spíš mít přezdívku Netrefil, minimálně zezačátku to tak vypadalo... Ovšem ten konec to celkem vyvrátil, aspoň teda myslím, páč to už jsem se v ději beznadějně ztratil, ačkoli jsem si celou dobu pilně maloval graf.

  • 9.6.2016  22:05
  Mládí (2015)
  odpad!

  Pokud jako film měl bejt cvičení na téma "nuda", tak to režisérovi tleskám, rozhodně se tématu držel, nikam neuhybal. A sám sobě si jdu přišít na rukáv bobříka výdrže, páč jsem to dokoukal až do konce. Si myslím, že v Americe si můžou přestat dělat starosti, že jim selhávaj smrtící injekce a elektrická křesla, a jednoduše pustit odsouzenci k trestu smrti tenhle film, to nemá šanci přežit. Popř. jim můžu doporučit zlepšováček šetřící spoustu peněz, stačí dát dva odsouzence do jedný místnosti a pustit jim to, ukoušou se nudou navzájem. Tak jako neříkám, že ve filmu nezazněly nějaký ty myšlenky, ale bohužel takový, co už každej ví... třeba že takový přísloví "to, co umíš a víš, ti nikdo nevezme" je nesmysl, samozřejmě je to právě naopak, stáří si smlsne na obojím a ještě na mnoha dalších věcech ("Pamatuješ jsi, jak jsi mi říkal, že už si nepamatuješ tváře svých rodičů?.. Ne, nepamatuju.") Jinak původně jsem ve svým hodnocení nechtěl bejt tak příkrej a jednu hvězdu někde vydolovat, třeba za to, že by se jednalo o životopisnej film. Jsa velký filmový odborník, myslel jsem si, že tomu režisérovi je tak těch osmdesát, páč jsem ho vůbec neznal, a říkal jsem si, ok, ta slova tý herečky ("jsi starej a už nikdy nic pořádnýho nenatočíš, poslední tři tvoje filmy byly naprostá sračka a tohle, co točíš, je další!") se jako vztahujou na tenhle film, a považoval to za vzácnej případ sebereflexe. No jo, ale jak koukám, pan režisér je čtyřicátník. Tak to u něj ten uměleckej propad začal sakra brzo. Nebo vlastně já nevím, jsem od něho nic jinýho neviděl.

1 2 3 4 5 6 7 12 23 34 45
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace