pytlik...

pytlik...

Vatikán

14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 2 3 4 5 6 7 12 24 35 46
  • 9.2.2017  09:07

  Já si nemůžu pomoct, ale Brynnera natřít na modro a se svým neadekvátně hlubokým hlasem a účesem, který je noční můrou všech profesionálních kadeřníků, může od minuty hrát vlastního bráchu Fantomase. Pak jsem si taky vzpomněl na okřídlené Burianovo "Bruner? Já jím váš sejra, to je pěknej smraďoch" a chichotal jsem se tomu celej film. Mně občas stačí fakt hodně málo. U Steva McQueena mě zase fascinuje jeho příjmení, jak známo, Mc znamená "syn otce". To znamená, že otcem Steva byla královna? A já se ptám, kdo byl jeho matkou? Jinak tedy ta sedmička ve mně zase bezbřehé sympatie nevzbudila, protože správnej gentleman drží slovo, i když je to slovo dané padouchovi.

  • 9.2.2017  08:53

  Na podobných filmech mě fascinuje, že tvůrci stvořili nový fantazijní svět, v němž neplatí přírodní zákony, v němž se procházejí zpomalení muži bez nervů a provádějí věci, které normální člověk nepochopí. Nevím, proč se tomuhle žánru říká spaghetti western, když v něm tuhle těstovinu nikdo nekonzumuje, a dokonce ani jezení tohoto pokrmu při sledování filmu zážitek nezlepšuje, ale na druhou stranu ani nezhoršuje. Já to musím vědět, udělal jsem pokus, půlku snímku jsem do sebe cpal špagety a nic, užíval jsem si stejně jako v druhé půlce bezšpagetové. Spíš bych pro tento žánr, dle příkladu sci-fi, razil odborný termín we-fi (western fiction). Anebo to-fi (tobacco fiction, krycí jméno Sagvan). Páč jsem dodnes nepochopil, jak Clint kouřil tu svou machorku. Vždy jsem fascinovaně hleděl, jak si ležerně jazykem přesunul v puse to cigáro za zuby, zkrátka mezi zuby a vnitřní stranu tváře. Ten kouř pak nemohl tahat do plic, musel si ho hromadit v prostorách mezi zuby a tváří jak křeček zrní. Mimo záběr ho pak musel vyfukovat ven buď pusou, nebo ušima, v každém případě je věčná škoda, že to režisér nenatočil.

  • 7.2.2017  10:11

  Podle mě Zdeňku Svěrákovi spolupráce s jeho synem nesvědčí, s čestnou výjimkou Akumulátora (a možná Tmavomodrého světa a Třech bratrů, kteréžto filmy jsem neviděl, tak nemůžu soudit). Mám pocit, že Jan tlačí scénáře svého otce do určité vážnosti a hořkosti, které ovšem výslednému dílu hodně ubližují. Asi svoje brýle vyměním za dvě lupy nebo dva půllitry, páč mám evidentně špatný zrak, já ve filmu žádnou, mnohokrát zde opakovanou, "laskavost" neviděl a bohužel humor taky né. Kolářové hlavní postava mi byla silně nesympatická, ta Svěrákova taktéž, ta navíc vyprodukovala snad nejhorší, nejméně uvěřitelnou větu nejen české, ale i světové kinematografie: "Jestli v nebi není práce, tak tam nechci!". Ech bóže a ještě jednou, ech bóže!

  • 5.2.2017  19:10

  Pro mě nečekané, příjemné překvapení, v porovnání s prvním dílem padlo jablko daleko od stromu. Hlavně díky tomu, že se Vorlovi podařilo výrazně zredukovat počet silně nesympatických postav. Zatímco v "městě" byly naprosto všechny na ránu pěstí, tady se povětšinou zklidnily, asi tou lesní atmosférou. Takže nesnesitelnou zůstala pouze Hanákova manželka a ta jejich malá uječená zrzavá kopie. Která ale aspoň byla příjemného zevnějšku, takže se na ni hezky koukalo. Až se sám sobě divím za to vysoké hodnocení, zezačátku mi to přišlo tak na dvě hvězdy, a měl jsem připravenejch spoustu velice ftipných poznámek (třeba že bych Vorla velice rád viděl na "cestě do háje"), ale s postupujícím časem se film vylepšil natolik, že mu dávám čtyři. Jinak bych se ještě zastavil u Uhlíře (ale na vzdálenost větší, než je arm-length, aby mi jednu neubalil), je neuvěřitelné, kam se tenhle jedinec posunul od dob Pražské pětky, co se týče hereckého výkonu. Bohužel nemám na mysli posun výš, ale posun taak hluboko dolů...

  • 5.2.2017  18:55
  Kam slunce nechodí... (TV film) (1971)
  ****

  Vzteky jsem si tu rozkousal dvoje boty, já si taak zakládám na svý pověsti zdatnýho spoileristy, ale kam se hrabu na režiséra Nováka. Ten konec celý detektivky vyzradí hned v názvu filmu. Jinak, když už lékařská věda tak pokročila, někdo by měl vzít z Menšíkova hrobu DNA a naklonovat tak dva, tři exempláře. A rázem se vymírání národa překlopí v exponenciální růst populace.

  • 2.2.2017  10:00

  Vzhledem k tomu, že o filmu se toho moc napsat nedá, a já mám neodolatelné nutkání přesto něco do komentáře plácnout, otevřu si zde malé lingvistické okénko. "Kamarád do deště", co tohle úsloví jako znamená? Vynechejme ten jedinej logickej případ, kterej jsem už velice ftipně uvedl v komentáři k prvnímu dílu, že totiž jako kamaráda do deště si dovedu představit tak akorát "podrždeštníka" Tvrdíka. Jinak mi nepřijde, že by člověk potřeboval do deště nějakýho kamaráda, stačí obyčejnej deštník. Ledaže by to bylo myšlený tak, že jako v dešti je nejlepší nevycházet z domu, a že teda se pak hodí nějakej kamarád, kterej doma člověka rozptýlí. Třeba si s ním zahraje prší nebo rainmana na kompjůtru. Pak tu máme ale určitý asociály, kteří déšť milují a jsou tak odsouzeni k věčné samotě, páč sotva začne pršet, vyrazí do ulic, aby si v něm mohli zatancovat všelijaké břišní- a break tance, jako třeba jistý nejlepší český zpěvák.

  • 2.2.2017  09:42
  Cesta z města (2000)
  odpad!

  Dávám odpad, i když si uvědomuji, že je to vůči filmu nespravedlivé, neboť se jedná o výjimečný počin. Výjimečný v tom, že jsem doposud neviděl snímek, kde by ve mně každá, doslova každá postava vzbuzovala postupem času čím dál tím větší odpor a měnila tak těžkého flegmatika v cholerického násilníka. Přičemž ti herci za to mohou příšerným výkonem jen z poloviny, z druhé poloviny je na vině scénárista, co jim vložil do úst úděsné repliky. Mimochodem, zde tolik kritizovaný Hanák patřil ještě k těm lepším, hrál hezky, dal se poslouchat. Malé plus, které ovšem stejně utonulo v hlubinách odpadu, patří tvůrcům za perfektní Macháčkovu masku. Já bych ho v tom tlustém programátorovi s brejlema vůbec nepoznal, ale hlas ho prozradil! Jinak, ač mi učení o karmě přijde jako totální hloupost, musím uznat, že zde asi funguje. Neboť režisér byl za tento svůj počin tvrdě potrestanej - pochybuju, že Michal Vorel toho výškou nejmenšího, ale jinak jasně největšího zmrda na plátně jen hrál, na to zase tak dobrej herec nebyl. Takže si s ním tatínek ve skutečnosti doma taky užije, chichi.

  • 28.1.2017  10:09

  Jak jsi tu pročítám komentáře, Clint Eastwood je zde přirovnáván k lecčemu a leckomu, takže já se taky přidám, pro mě představuje takového Ladislava Špačka s o trochu drsnějšími metodami výchovy. Když cinknete u oběda příborem o talíř, náš strážce etikety Špaček se po vás jen vražedně podívá, ale zkuste si udělat legraci z Clintova koně a neomluvit se mu (tomu koňovi). Jinak se teda divím, že Eastwooda ty přestřelky nenudily, když viděl, že v nich nemá konkurenci. Na druhou stranu, kdyby byl každý schopný jako on, pokrok by se nikam nehnul. Vůbec by nebylo nutné vynalézat třeba takový kulomet. Holt motorem pokroku jsou lidé neschopní a neumětelové. Typickým příkladem neumětela, hlupáčka, ale zároveň i jedince s estetickým cítěním byl ten závěrečnej padouch. Co se snažil vystřílet Clintovi hezké srdíčko do jeho srdíčka, a nenapadlo ho mířit na nohy nebo na hlavu, když viděl, že střelba do hrudi nefunguje.

  • 24.1.2017  09:14

  Pro mě film znamenal samá zklamání. Za á, ten scénář se od relativní uvěřitelnosti prvního dílu posunul do fantazijních sfér, kde se vybíjí celé policejní oddělení a kde si člověk ani nemůže v klidu přečíst noviny na wc. Za bé, v souvislosti s cástingem bych ocenil, kdyby si ta Riggsova kamarádka vyměnila roli s Lornou z pozdějších dílů, páč byla daleko hezčí než ona. No a za cé, největší zklamáním bylo, když jsem se dozvěděl, že Mel je zkratka pro Melanii.

  • 24.1.2017  09:05
  Rumplcimprcampr (TV film) (1997)
  ***

  Naďa Urbánková ve své životní roli. Jinak mě u Rumplcimprcampra ani tak nefascinovalo jeho jméno, ale spíš, kdo mu ho dal? Jaký je vůbec životní koloběh pohádkových bytostí, jak se zrodily, jak se rozmnožují? Myslím, že je škoda, že to ještě někdo neprobádal. V podstatě mě napadají následující možnosti: a) pohádkové bytosti tu jsou od pradávna, vznikly společně se světem. S tím ale nekoresponduje, že třeba čerti často uvádějí věk kolem osmi set let apod. No, na druhou stranu, třeba jsou ti čerti v zásadě sklerotický a osm set let je poslední perioda, ze které si ještě něco pamatují, že jo. Anebo za b) nadpřirozené bytosti tu nejsou od pradávna, taky se rodí. Na druhou stranu jsem nikdy neslyšel vyprávět třeba takovou babu Jagu nějaký historky o svým dětství, jak třeba chodila ke svý babičce do perníkový chaloupky s košíkem s bábovkou a vínem. Na druhou stranu, dost možná se roděj způsobem né jako savci, ale jako třeba žáby, že se zkrátka vylíhnou z nějakých vajíček. Tím pádem nějaký dětský zážitky s příbuznýma mít nemůžou.

  • 22.1.2017  10:52

  Film by se měl spíš jmenovat Trapnonosná zbraň. Akční scény svou přepjatostí sklouzávaly do parodie, scény rodinné dosáhly takové úrovně, že si scénáristé jihoamerických telenovel trhali vlasy, že je něco tak úžasně dojemného nenapadlo. Mám na mysli zejména tu závěrečnou scénu v porodnici, při které jsem hodně vážně zpytoval svědomí, co jsem v životě provedl tak špatného, že mě za to bůh takhle strašlivě trestá. Jediným světlým bodem tak pro mě zůstávají vyřvávané dialogy mezi černošským cholerikem Rockem a zlodějíčkovským cholerikem Pescim. Oč méně mám podobné typy rád ve skutečném životě, o to víc se jima bavím ve filmech.

  • 21.1.2017  20:21

  Polášek svými úspěchy dokazuje, že ženám nezáleží nejen na velikosti, ale ani na vzhledu.

  • 21.1.2017  20:04

  Škoda, že se Soukupovi po tomhle filmu vítr přestěhoval z kapsy do hlavy.

  • 20.1.2017  20:06

  Snímek názorně ukázal, jak důležité pro život je mít zdravé sebevědomí. Kdyby si Will Kane trochu víc věřil, zdlouhavá úvodní pasáž hledání parťáků by odpadla, páč byla naprosto zbytečná, jak se později ukázalo. Híííí, si můžu v notýsku udělat další čárku k těm miliónům, co už tam mám, prozradil jsem konec u dalšího filmu! Jinak, jestli chtěl Kane dohlížet na dodržování zákonů, měl se v první řadě sám zavřít do vězení... Páč on na těch svých šedesát vypadal celkem věrně, ale ta jeho novomanželka na těch svých dvacet né, spíš tak na čtrnáct. Takže jasný pedofilní sklony. Jinak, dnešní diváci zmlsáni dlouhými propracovanými přestřelkami, kdy nedělá účastníkům problém trefit z levolvéru mouchu na vzdálenost stovky metrů, ten závěr asi neocení, ale řekněme, že byl daleko realističtější, takhle to možná mohlo kdysi být. Že jako pistolníci netrefí na deset metrů ani vrata od stodoly.

  • 16.1.2017  21:51

  No, spíš se ten western měl jmenovat zlý, zlý a o trochu míň zlý. Zaujaly mě převleky, do kterých režisér navlíkl chudáka dia ex machina: nejdřív dělová koule, pak koňské spřežení, a možná i něco jiného, co jsem nezachytil, páč jsem sledoval ten film v původním znění bez titulků a zase až tak dobrej v angličtině nejsem.

  • 15.1.2017  19:11

  Pro mě příjemné překvapení, příběh a akční scény byly relativně decentní a uvěřitelné. Jen bych Rigsovi poradil, když teda chce spáchat sebevraždu, ať se nestřílí do čela nebo pod bradu, jak měl v úmyslu. Ačkoli je sebevražda střelnou zbraní jedna z nejjistějších, zrovna tyhle dva způsoby provedení by ho mohly místo do říše věčné (snad) nicoty poslat do říše věčné invalidity. Jinak mi mnozí vyčítají, že moje komentáře nejsou odborně na úrovni, tak využiju téhle příležitosti a provedu tu erudovaný rozbor, porovnání tohoto filmu se Smrtonosnou pastí. Tyto dva filmy ve své jednotě a rozdílnosti dokonale odrážejí dualitu vesmíru, někdo tomu také říká mužský a ženský princip. Mají něco málo společné (slovo "Smrtonosný" v názvu), ale daleko víc rozdílného, splňují tak definici estetična ("Jednota v rozmanitosti"). Mužský princip představuje samozřejmě Smrtonosná zbraň, i přes svůj ženský rod. Za á je starší, za bé zbraň je většinou podlouhlá a střílí, zatímco past spíš láká do sebe, že. Taky Mel Gibson má daleko svalnatější postavu než paní Willisová, jejíž tělo je kypré, měkké a dokazuje, že žena se doopravdy z 30% skládá z tuků. Mimochodem, když pak vezmeme do úvahy, že lidské tělo se skládá ze 70% z vody, tak radši ani nebudu spekulovat, co z toho plyne dál, v dnešní feminizované době se toho zkrátka neodvážím. Ano, někdo by mohl namítnout, že Gibson má delší vlasy, zatímco Willis má v nejlepším případě krátkého ježka. No ale je třeba si uvědomit, že i tohle dokonale zapadá, neboť jak se říká, v každém muži je kus ženy a naopak!

  • 14.1.2017  10:56

  Stejně mě vždy fascinuje, jak jsou ti zločinci ve filmu čestní. Aby dali policajtům šanci, připevní ke každé výbušnině hodiny, co odpočítávají přesný čas do výbuchu. Když už maj takový tvořivý nutkání, tak ať tam aspoň montujou ciferník, co ukazuje ten zbývající čas blbě, že jo. To by si pak Riggs hlavu ukroutil údivem, kdyby jeho bohorovný dialog nad bombou (vždyť má ještě osm minut čas!) přerušila v čase dejme tomu t-7 minut ohlušující detonace. Jináč hvězdičku přidávám za tu báječnou milostnou scénu, kdy si Riggs s tou partnerkou snaží dokázat, kdo z nich dvou je střelenější. Na druhou stranu ubírám hvězdičku za tu děsnou milostnou scénu, páč Lorna vypadá v obličeji jak chlap a navíc né moc hezkej. I jiné scény by zasloužily ve filmu nebýt, mám na mysli všelijaké ty obrázky rodinného štěstí mezi Murtaughem a jeho synem, popř. Murtaughovo rozjímání nad životem a smrtí a vůbec obecně scény, které se tváří vážně. Taky ten konec mě fascinoval... Jak je celá rodina ráda, že Murtaugh (jéžiš, to je děsný jméno, scénárista musel bejt rasista!) nepůjde do penze. Asi ho moc rádi doma neměli, vždyť jen za poslední týden při výkonu služby jen tak tak vyvázl minimálně ze sedmi smrtelně nebezpečných situací. Patrně manželka doufá, že tak dlouho se chodí se džbánem...

  • 14.1.2017  10:20
  Němý Bobeš aneb Český Tarzan (divadelní záznam) (1997)
  *****

  Opona by měla dostat čestný odznak od klubu českých turistů, za tohle představení urazí delší vzdálenost než leckterý člověk za celý život.

  • 3.1.2017  21:45

  Nebožtíci možná přejí lásce, ale humoru rozhodně né, v celém filmu byla sranda jak na pohřbu. Obě dvě hlavní postavy byly protivné až na půdu, namistrovanej omezenej Američan a Italka myslící jen na to, jak zhubnout. Noo a vyústění jejich vzájemného vztahu mě coby vášnivého obdivovatele Rychlých Šípů velmi pohoršilo, to bylo nečestné a nesportovní! Zkrátka, já jejich lásce rozhodně nepřál, a z toho mi vyplývá, že nejsem nebožtík, takže nakonec celkem spokojenost.

  • 29.12.2016  16:39

  Mně fackování žen nijak legrační nepřipadá, takže jsem se u tohohle filmu moc nebavil. Lorenová sice není nehezká, ovšem se svými poněkud kobylími rysy to nějaká sexbomba taky není. Hereckým uměním to taky nezachraňovala, podávala značně ochotnický výkon. Mimochodem žasnu, že se coby prostitutka divila, že nemůže sehnat žádného zákazníka... to ji jako nenapadlo, že tou pravou příčinou byl ten její úúúděsný afroúčes? Na ten by chytila tak maximálně nějakýho zvrhlíka, kterej by si mohl představovat, že ojíždí Jackson Five. Anebo nějakýho ruskýho turistu, kterýmu by ten obrovský kastrol na její hlavě připomněl pravou sibiřskou beranici.

  • 28.12.2016  09:20

  Co je platné, že příběh rozhodně nebyl nezajímavý, když byl zašlapán do země tou neuvěřitelnou zdlouhavostí. Pan režisér byl nejspíš placen od minuty, a tak se snažil vydělat si co nejvíc. V podstatě z filmu udělal reality show, kdy divák sleduje v reálném čase chování jednotlivých postav. A co si budeme nalhávat, ty postavy v 99% případů dělají činnosti naprosto nudné, na které třeba mě rozhodně koukat nebaví. A jakoby mu to nestačilo, ještě některé pasáže schválně zpomalil. Já třeba těm gangsterům v úvodní scéně blahořečím, že nejsou jako já, který chodím na schůzky o dvacet minut předem, abych náhodou nezmeškal. Oni přišli na to nádraží pouhopouhých deset minut před příjezdem vlaku, takže jsem byl při sledování otrávenej jen z poloviny než jsem mohl být. A škoda, že ten bandita s utíkajícím okem zařval hned v téhle úvodní scéně, pro mě měl větší charisma než Fonda a zasloužil si větší roli. Měl holt smůlu, že ten souboj s harmonikářem proběhl na takovou dálku... kdyby byli u sebe blíž, Harmonika by byl zmatenej tím, že se mu nemůže podívat zpříma do očí, popř. by si myslel, že ten bandita jedním okem vyhlíží posily přijíždějící zleva, vyprázdnil by celej zásobník do těch domnělejch posil a bandita by měl snadnou práci.

  • 25.12.2016  11:02
  Stříbrná pila (TV seriál) (1978)
  *

  Obdivuju statečnost místních komentátorů, hanit seriál, který napsal Viktor Dusil. Předpokládám, že je to jednovaječné dvojče, které vždy navštíví oběť jako první, druhý pak přichází jeho bratr - Viktor Čistič. Já o návštěvu ani jednoho z pánů fakt nestojím, tak budu zdrženlivý. Ano, je pravda, že již po deseti minutách prvního dílu jsem blaženě usnul, což vzhledem k tomu, že na filmy koukám při jízdě na rotopedu, mělo celkem dalekosáhlé následky. Vypíchl jsem si oko o jeden roh řídítek, ale nestěžuju si, to se při sledování tohohle veledíla hodí, člověk vidí jenom polovinu, což se dá zvládnout bez trvalých následků na duševním zdraví. Těžko vybrat, co bylo na seriálu nejhorší, za mě kromě prvního vítacího dílu asi ty poslední, ta ukřičená tlupa dětí (fakt nevím, kde to scénáristi viděli, že děti při sebemenší příležitosti řvou organizovaně hurá), při který si člověk pomyslí, že Herodes byl vcelku sympaťák. Což se nedá říct o Balzerové, kterou skutečně nemusím, ta ženská by se hodila na roli svazácké funkcionářky, ten její snaživý, dychtivý výkon...

  • 24.12.2016  20:51

  Film potvrzující národní stereotyp, že pro Rusy je jakákoli aktivita jen doplňkovou, nedůležitou činností k hlavní činnosti - chlastání vodky. Jinak jsem furt čekal, že se na konci zjistí, že ten plukovník byl agent CIA - páč správnej vysloužilej ruskej voják nechodí v moderních maskáčích, ale v kabátu ála Dzeržinskij, a taky nekouří doutníky, ale machorku. No i když... ty doutníky mohly bejt z Kuby, že jo.

  • 23.12.2016  15:45

  Dostat se dvakrát do podobné situace takového typu, to je jak vyhrát dvakrát první ve sportce. Já to musím vědět, protože jsem zatím ve sportce nevyhrál ani jednou. Každej rozumnej policajt by to pak vyhodnotil tak, že McClane jednoduše ty teroristický útoky přitahuje, a zavřel by ho na doživotí do vězení i s jeho manželkou. Ovšem v Americe tak chytrý policajty evidentně nemaj, a i proto museli na tom letišti čekat, až Brucovi vypadne ten hořící zapalovač na tu benzínovou stopu, místo aby ty přistávací znamení udělali sami a jinak.

  • 23.12.2016  15:29

  Objektivně film tak na tři hvězdičky, nicméně díky němu se mi zdál nejzajímavější sen, kterej se kdy nějakýmu člověku zdál. Takže zvedám na pět. No a teď ten sen: Jsem v bytě, který má dvě místnosti, spolu se mnou tam mimozemšťané, vypadaj jako lidi, nejsou zlí, normálně s nima komunikuju.. vím, že mám schopnost lítat, tak všelijak skáču, ale lítání se mi nedaří, spíš jen tak poskakuju dlouhými skoky, jak kdyby byla snížená gravitace. Říkám si, přece vím, že to umím, takže sakra mozku pracuj pořádně, a nakonec doopravdy plachtím u stropu. Mimozemšťané vypouští na zem Ježíše Krista a Jana Křtitele, jejich dohoda zní, že si po nějaký době svoji roli navzájem vymění. A já vím z pilné četby bible, že to Kristus neudělá, říkám si, to je ale hajzl, takhle podvést Jana Křtitele… Pak nevím, jestli to Janovi říkám já, nebo jestli se to nějak dozví sám, ale děsně se naštve, vezme předmět, co vypadá jak tužka, z tý vyjde kouř a střelí Krista do oka. Kristus se tak rázem mění v Jana Žižku. Pak najednou vidím, že jsme na silnici, řítěj se na nás nějaký kamiony, říkám si, co to je za nesmysl, my jsme v moderní době, ne před 2000 lety. Pak jsem se probudil. Nooo a ty řítící se kamiony, tu jedinou nelogickou blbost v tomhle snu, tu mi tam právě propašoval tenhle film, jak jsem si pozdějc uvědomil.

  • 22.12.2016  22:18

  Když tak koukám na výkon hlavního hrdiny, zejména to, jak si fikaně stopnul stíhačku v letu, aby se kousek svezl, tak si říkám, toho Willise strčit do pračky, odstředit a tekutinu nalít vždy po jedné kapce do jedné skleničky, to by bylo terno. Každej by přeci za tenhle elixír nesmrtelnosti dal celý svý jmění. Kromě Demi Moore, ta dostala od Willise minimálně tři kapky úplně zadarmo, jestli dobře počítám, takže to má posichrovaný. Měla by pomalu začít skupovat všechny sluneční brýle v širokém okolí, bude jich potřebovat slušnou zásobu, až se naše sluníčko za 5 až 7 miliard rozzáří naplno. Jinak za mě asi nejlepší díl, hlavně proto, že se akční scény vcelku držely na uzdě, teda jako do okamžiku, kdy Bruce zatoužil zajezdit si s tím kamiónem. A propó, není náhodou, že čtyřku natočili až po takové době. Bruce dřív nemohl, byl totiž vázaný smlouvou u naší televize, hrál důležitou roli v československé reklamě.

  • 13.12.2016  21:51

  No s touhle komedií by autoři neudělali svátek ani z neděle. Ale zase určitě dostali metál za vzorné a příkladné a hlavně neškodné tepání přežívajících nešvarů, to měli soudruzi rádi. Ani herecké obsazení mě nenadchlo, Bičíkovou jsem neměl rád už od dětství, od doby, kdy v nějakým filmu představovala tuším protivnou princeznu. No a Kostka se s rolí taky moc důvěryhodně nepopasoval, jako kdyby měl hrát kouli, tak bych se mu nedivil, ale tuhle postavu měl vystřihnout levou zadní.

  • 11.12.2016  10:57
  Vracenky (1990)
  ****

  Chudák ta maminka hlavního hrdiny (když to byl malý kluk, asi bych spíš měl psát "malého hrdinky", i když, malý hrdina, není to oxymoron?), šla si sednout za obhajobu někoho takového, jako byl Slánský. Jediná dobrá věc, kterou Gottwald kdy udělal, byla poprava Slánského, neboť ten si ji zasloužil, sice né za to, za co byl odsouzen, ale za ty prasárny předtím. Jaký to smutný paradox, že v celé naší historii bylo za své zločiny důkladně potrestáno jen několik málo komunistů, a to navíc ještě "omylem" od druhých komunistů...

  • 4.12.2016  10:55

  Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třema hvězdičkama, pak jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení, abych ocenil Bruceův perfektní fakírský výkon. Páč po těch střepech chodil bosý a fňukal asi o půlku míň než pejsek od Čapka, kterej si notabéne vrazil do packy jen jeden malej střípek. Jinak akce byly ucházející, pravda, ta rvačka s blonďákem byla poněkud hodně natahovaná, a závěr zcela nesmyslný, jako ok, ok, proč by se tam nemohl jeden z hlavních padouchů znova vynořit ze záhrobí, to nerozporuju, ale kde by vzal kvér, ten se co já vím do pekla pašovat nesmí. Jinak velmi nepovedenou částí byly ty hovory mezi hlavním hrdinou a tím černošským policistou, já jsem teda zvyklý na ledacos, páč pracuju v kanceláři plný ženskejch, ovšem ani takovej trénink mi nepomohl, když jsem poslouchal ty dva, měl jsem chuť po vzoru toho jednoho teroristy vypadnout z okna. Jediný, co mě zachránilo, bylo vědomí, že bydlím v prvním patře, takže by mi to moc nepomohlo. A teď se vracím ke své oblíbené činnosti, a to pomlouvání herců. Tak hlavně tedy Bruce Willis. Já nevím, pro mě žádný přirozený charisma moc nemá, všechno se to snaží zachránit frajerským úsměvem a pobaveným jiskřením očí, asi taky studoval u Karla Hynka na borce. Nehledě na to, že já moc dobře vím, proč mu ty oči tak jiskřily, a je to pěkně nechutný. No a co se týče muskulatury, ač se hodně snažil, převládalo u něj něco, co bych označil za "pevnější tuk", rozhodně né za svaly. Jako ok ok, na normálního policajta měl postavu perfektní, ale pak měl brát režisér trochu ohled na diváka a nenechat ho tam pobíhat jen v tílku. Ale pravda, jsem v tomhle punktu režisérovi i vděčný, horší by bylo, kdyby si Willis prohodil roli s tím černošským policistou. Noo a na závěr bych si povzdechl, jaká škoda, že Willis marnil svůj život v herectví, ke kterýmu zase až takovej talent nemá, a nevrhl se třeba na běh krátkých tratí, ke kterýmu má rozhodně megatalent, páč dokáže utéct jakýkoli kulce.

  • 4.12.2016  08:55
  Blade Runner (1982)
  **

  Můj pohled na film je ovlivněn nelogičností, nad kterou jsem dumal v podstatě od začátku až do konce. Replikanti jsou v zásadě úplně stejní jako lidé, akorát fyzicky silnější a nerozumí emocím, popř. je vůbec nezažívají. Za prvý jsem nechápal, jak pak můžou ve společnosti vůbec fungovat, za druhý byli dostatečně inteligentní, aby při těch Fordových otázkách domysleli správnou odpověď, a za třetí, evidentně nějaký emoce měli, páč ti dva blonďáci do sebe byli zamilovaní, měli strach ze smrti apod. Dál se mi nelíbily určité pseudoumělecké zpomalené záběry, taky Ford by se radši měl vrátit k montování auťáků, to mu šlo rozhodně líp než herectví. Konec asi napsal Hégel, páč já tomu vůbec nerozuměl, uzavřel jsem to s tím, že se asi tomu árijskému replikantu porouchal software v hlavě.

1 2 3 4 5 6 7 12 24 35 46
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace