• Western

Silnice (1954)

Doslova "Emoce na pochodu"...Tak nádherně dojemný film jsem dlouho neviděla. K tomu, aby mi stékaly slzy kvůli takovému tomu roztomile hřejivému dojetí, stačilo pár okamžiků Giuliettiných ohromných, vřelých očí a toho, jak je uměla využívat. Na konci jsem pak regulerně brečela =) Ještě druhý den jsem žila z pocitů a rozpoložení, které mi toto Felliniho dílo dalo!

Simonova kočka (2008) (seriál)

Mám kočku a velmi často ji poznávám i v této animované. Jednoduché, vtipné a z velké části pravda :-D

Skyfall (2012)

Bondům nerozumím a moc je neznám (na tento díl jsem koukala kvůli Judi Dench). Zrovna těmto typům filmů moc nefandím, nerada přivírám oko nad fyzikálními nesmysly apod,, ale chápu, že to k tomuto žánru patří a musí se to tak přijmout. Film si mojí pozornost získal hlavně v momentě, kdy Javier utekl, od tohoto momentu mě Skyfall dost bavil. Nevadilo by mi, kouknout na to znova.

Sladká Charlotte (1964)

Jako většina lidí tady se ani já nevyhnu porovnávání s Baby Jane a také se přikláním k tomu, že Baby Jane byla o chlup lepší, že v Charlotte bylo více lidí než bylo potřeba a tak dále, ale i tak je to pozoruhodný film se skvělou Bette Davis. Myslím, že Bette završila své nejlepší roky hraní rolí Margo Channing v All About Eve a je dobře že později přišly role právě Baby Jane a Sweet Charlotte, které Bette sedly a zas ji vrátily tam, kde bývala. V jiných filmech po All About Eve si na Bette zvykám hůře, protože mi občas připadá jako karikatura sama sebe, občas trochu přehrávající a ve vypjatých situacích nepříjemně mrkající...když si projdete fází Bette Davis a půl roku nekoukáte na jiné než její filmy, všimnete si opakujících se gest a pohybů, které postupem času ještě zintenzivněly. I v Charlotte jsou momenty, kdy je Bette nepřirozeně "zjemnělá", což ke starší Bette, která ještě více působila jako hrubší a trochu nepříjemně přísná paní, moc nesedělo. Při jedné scéně má za úkol očima přejet po místnosti, ale pohyb očí,hlavy a hlavně obočí - toto gesto má přesně tu teatrálnost 40. let, kdy si hned vybavíte chmurné a bolavé pohledy Charlotte Vale z Now, Voyager nebo její "Svatá Dala..." z Watch on the Rhine (nicméně opravdu a vážně mám Bette ráda a ta přísnost a proříznutá pusa se mi ní líbí). Ale to jsou nicotné momentíky, kterých si člověk všimne snad až po zhlédnutí 45 jejích filmů. Ale uznávám, že úvodní scéna s ukolébavkou, kdy koukáme jen na její obličej je parádní a zvládnutá a pak ten křik na schodech - působivé a děsivé! A ty její oči! Pak je tu Olivia deHavilland, ta byla krásná a role medové mrchy jí šla, ale přecejen je mi líto, že to Joan Crawford vzdala, protože role Miriam by jí opravdu sedla. Nikdo neuměl působit tak uhlazeně a klidně a mile, přičemž jste zároveň cítili, jak neoblomná a striktní uvnitř je (k tomuto mě napadá Harriet Craig).

Smash (2012) (seriál)

Velmi svižné a zábavné. Písničky velmi pěkné a krásně voní po Broadwayi, to já rád ;-) První řada je rozhodně lepší než druhá. Ale i tak je to zdařilý seriál, který si užijete a nezačne vás nudit zbytečně nastavovanými řadami a překrucováním zápletek.

Sněhulák (2017)

Já se tak těšila, ale přišlo zklamání...ne proto, že bych po filmu chtěla věrné převyprávění knihy, to ne...ale například: Harry Hole má být legenda, zmiňují to, kdo četl, ví proč...ale ve filmu mi to přijde jen jako povinnostní poznámka a ani jednou se podle mě neprojevil nijak výjimečně (v úsudku ani jednání). Měla jsem z filmu pocit , že se tvůrci snažili vymanit z knižní předlohy, ale ta je jaksi táhla dolů a brzdila, jako by se báli odpoutat, být víc sví, a nakonec se tedy nerozjelo nic...Ke konci příběhu jsem měla pocit, že někdo nehlídal čas a najednou si uvědomil: "Tý jo, už bychom měli končit" a přišlo rychlé, nutné a nudné uzavření příběhu - rychle říct proč, rychle zkusme napětí, to by stačilo, záchrana a pojďme dopadnout vraha...a nebo ne, nechme to na náhodu...a ještě si otevřeme vrátka pro druhý díl. Konec. Tohle se mi moc nelíbilo. Pokud filmu křivdím a něco mi v něm uteklo, ať už z nepozornosti nebo mé omezenosti, omlouvám se.

Sněhurka (2012)

Trailer byl lepší než film.... opravdu jsem se na to těšila, ale utkvěly mi v hlavě jen ty četné pranice v lese.